- Szegmenses LCD kijelzőt használnak a DeepCool új vízhűtői
- Feltételt szabott az USA az Intelnek a CHIPS törvény biztosította pénz mellé
- Nem igazán reklámozott képesség lesz az új Arc sorozat legnagyobb előrelépése
- Legalább 200 kínai cég kerülhet az USA új szankcióinak célkeresztjébe
- Egyelőre nem hozta meg az áttörést a Qualcomm PC-s rohama
- Milyen TV-t vegyek?
- Mini-ITX
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Házimozi belépő szinten
- Feltételt szabott az USA az Intelnek a CHIPS törvény biztosította pénz mellé
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Milyen széket vegyek?
- VEGA néven új tápszéria érkezik a Chieftectől
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
-
PROHARDVER!
Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
hape60
aktív tag
válasz King Unique #23200 üzenetére
Köszönöm a részletes választ. Nem gondoltam, hogy ennyi van erről a vinyóról, csak ránéztem, mit lehet Pécsen venni... a külső HDD sajnos a Firewire porton keresztül is 15GB-nak mutatkozik WIN 10-es gépben, WIN8 alatt meg nem is látja a gép. A kiszerelt állapot sem jobb, WIN8-as gépben próbáltam, a lemezkezelőben nem jelenik meg, a BIOS 0MB-nak látja. Megpróbálok valamilyen adatmentő céget, mennyi az annyi.
-
King Unique
titán
Az WDBYVG0010 modellszám a legújabb, az aktuális My Passport sorozat 1 TB-os modelljére vonatkozik, míg a WDBYNN0010 az eggyel korábbi My Passport sorozatra. A kettő a dizájnt leszámítva meg alapvetően kb. ugyanaz, vagyis nem, nyilván nem éri meg a régebbi a + 9 ezer forintos felárat, sőt annyiért már 2 TB-osat lehetne venni az újabb sorozatból. Illetve a régebbi azért is drágább, mert már kifutó sorozat, nehezebb beszerezni, stb.
-
pet3r
csendes tag
válasz King Unique #23203 üzenetére
Köszi a választ!
-
undercover
őstag
Üdv! Szeretnék venni a notimhoz egy külső HDD-t, (tehát ugye ami USB-vel csatlakozik hozzá). Filmek, adatok lementése céljából. Nagyjából olyan 2-3 TB-sre gondoltam. Ki mit ajánlana most? Érdekelne egy megbízható darab.
Playstation 5 Pro// & // LG OLED evo C3 // & // Galaxy S23//
-
King Unique
titán
válasz undercover #23205 üzenetére
Lásd egy másik válaszban leírtakat, ami esetedben, illetve 2-3 TB-os tárolókapacitásnál is érvényes lehet.
-
DDA40X
aktív tag
Hali!
Szeretnék egy 1Tb + ház kombót. 2.5" méretben minimum USB 3.0-al. Mik most a legjobb kombók?
Lapos és asztal között vinném. Film, zene, képek, hasonló tárolására.Köszi!
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz DDA40X #23207 üzenetére
Ebben a topikban a gyárilag készre szerelt külső merevlemezek a téma, ahol ha olyan kell 2,5"-os fizikai méretben, akkor lásd az előbb linkelt másik válaszban leírtakat.
Ha külön történne a 2,5"-os külső ház és bele a merevlemez megvétele, akkor mindkét témának van saját topikja, az ügyben értelemszerűen ott kellene érdeklődni. Illetve előtte elolvasni a téma összefoglalókat, az ott lévő ajánlásokat, beszámolókat, teszteket, rákeresni másoknak miket ajánlottak adott igényekhez (pl.: [link], [link]), stb.[ Szerkesztve ]
-
zooliii
tag
Sziasztok! Afelől érdeklődnék, hogy Silicon Power Armor D30L típusú HDD-t szabad-e vásárolni? Sajnos nem sok információt találtam róla.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz zooliii #23209 üzenetére
Elvileg szabad, de itt a topikban nincsen ezzel a sorozattal konkrét tapasztalat. A gyártó weboldalán amúgy világosan ott vannak az információk az Diamond D30 sorozatnál, ahol az alábbi képen is látszik, hogy a D3L megjelölés a vastagabb, nagyobb magasságú 2-5 TB-os modellekre vonatkozik. Meg nem Armor, hanem Diamond sorozat, az előbbiek a külső hatásoknak (pl. leejtés, por, folyadék) kifejezetten jobban ellenálló sorozatok, modellek a Silicon Power kínálatában, míg az utóbbiaknál inkább a dizájnon van a hangsúly. Bár a D30 esetében is van IPX4 részleges vízállóság, illetve fröccsenő folyadékkal, valamint a külső házon a karcokkal szembeni ellenállás, védelem.
[ Szerkesztve ]
-
zooliii
tag
Köszönöm a választ. Nos igen, az a nagyobb vastagságú, igazából én a 3 TB verziót néztem ki magamnak, bár már nem aktuális, mert végül a Toshiba Canvio Basics lett a befutó, találtam egyet aprón kedvező áron.
[ Szerkesztve ]
-
Chrys_
addikt
Tudnak a modern laptopok Thunderbolt 3 interface-n keresztül bootolni?
-
hape60
aktív tag
Meghalt az eddigi külső adattárolóm. Nézegettem a választékot, de nem tudok dönteni. Mit javasoltok 1TB-os méretben? Fontos a megbízhatóság; méret nem érdekes, gyakorlatilag nem lesz mozgatva, csak adattárolásra kell, WIN10 op.rendszerrel.
2,5 -3,5"-os is lehet, összeszerelt, vagy külső ház + HDD megoldásban. Ár kb 20-30 e között...
Tudom, hogy ez legalább 3 topicot érint, ahol vannak összefoglalók, de hátha így egyszerűbb a kérdezés..[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Chrys_ #23212 üzenetére
Arról már korábban volt szó itt egy másik válaszban, hogy lehet külső HDD/SSD meghajtóra akár OS-t is telepíteni és onnan bootolni, legalábbis pl. USB-s csatlakozásnál ez működik. A Thunderbolt 3 esetében is elvileg működhet (pl.: [link],[link]), meg az USB-C porton csatlakoztatva a Thunderbolt 3 mellett az USB-s tárolóeszközöket is kezeli, viszont a pontos információk és lehetőségek felől a hardver/OS topikjában kellene érdeklődni. Meg ha külső HDD helyett külső SSD meghajtó az alany, akkor úgyszintén.
-
King Unique
titán
válasz hape60 #23213 üzenetére
Nemrég már érdeklődtél itt egy 1 TB-os Toshiba külső merevlemezről, ahol a válaszban egyrészt le volt írva, hogy többen vettek és használnak itt olyat, vagyis a célra akár az is megfelelhet. Másrészt a megbízhatósággal kapcsolatban linkelve voltak korábbi hozzászólások, amik szemléltetik, hogy eleve összetett dolog, több tényező függvénye.
Ha a korábban említett külső merevlemez mégsem felel meg és másik kellene helyette, akkor a milyet kérdéssel kapcsolatban lásd egy másik válaszban leírtakat. Vagyis azt eleve fixen el kellene dönteni az adott kérdések alapján, hogy most 2,5"-os / 3,5"-os fizikai méretű, gyárilag készre szerelt / külön vásárolt külső ház + merevlemez megoldás stb. kell-e, nem mindegy alapon, mert úgy nem lehet célirányosan ajánlani. Vagy max. úgy, hogy akkor ennyi erővel ott van a teljes kínálat, aztán lehet válogatni.[ Szerkesztve ]
-
undercover
őstag
válasz King Unique #23206 üzenetére
Kösz a választ.
Playstation 5 Pro// & // LG OLED evo C3 // & // Galaxy S23//
-
Chrys_
addikt
válasz King Unique #23214 üzenetére
Thx, szóval wintousb megoldja a telepítést, uefi boot manager pedig tud(hat) róla bootolni. Mindenképpen SSD-t raknék bele. A céges HP laptop bios kódolt (jelenleg, ezért nem ismerem a beállítási lehetőségeit, de valószínűleg meg kaphatom a jelszót) és a gépre nem akarok semmi külsős dolgot rakni, saját rendszert futtatnék privát a külső meghajtóról. Elsőnek ez is elég infó, thx.
-
hape60
aktív tag
válasz King Unique #23215 üzenetére
Kösz a választ. Miután ismered már az előzményeket (hdd halál), ezért kérdeztem meg megint - nem tudok dönteni. olyan nagy a kínálat, hogy a tisztán technikai szempontok helyett inkább a gyakorlatban bevált megoldásokra vagyok kíváncsi.
A Toshiba is egy lehetőség volt - a linkelt hozzászólásokból nem derült ki, hogy az lesz életem álma; elég vegyes véleményeket olvastam.
A méret (2,5-3,5) is ezért bizonytalan - miután nem hátrány a nagyobb méret, ha a MEGBÍZHATÓSÁG szempontjából kedvezőbb, legyen az... kérdés, hogy melyik.
Jelenleg az asztali gépemben WD Black van adattárolásra, mert akkor az volt az egyik legjobb -ma mit kéne vennem? Valahogy a külső házban, tápban, 3.5 HDD-ben jobban megbízok, mint az USB-n keresztül táplált mini 2.5"-os HDD-kben - de lehet, hogy ez hülyeség. Ezért kérdeztem Tőled, mint szakértőtől, mit tegyek, mit vegyek? A teljes kínálatot én is el tudom olvasni -de dönteni nem tudok.... -
King Unique
titán
válasz hape60 #23218 üzenetére
A megbízhatósággal, tartóssággal kapcsolatban világosan le van írva konkrét példákkal abban a bizonyos hozzászólásban, sőt pont 2,5" | 1 TB alapon szemléltetve, hogyan lehet a belsőt (HDD) és a külsőt (külső ház) illetően is fokozni, + a minél hosszabb garanciaidő is nyilván előnyös ilyen téren. Továbbá az is le van írva, + a másik esetnél külön részletezve, hogy a megfelelő használattól is függhet a külső merevlemez élettartama, valamint hogy fontos adatok tárolásánál elengedhetetlen a biztonsági másolatok készítése.
A 2,5"-os külső merevlemezeknél USB-n a tápellátás akkor lehet problémás, instabil, ha csak USB 2.0 portok vannak a gazda hardveren, de még akkor is kompenzálható Y-kábel, azaz 2 db port együttes használatával. Viszont ha USB 3.X portok vannak a gépen, ahhoz lesz csatlakoztatva a 2,5"-os külső merevlemez, akkor eleve nem téma ez, mivel az már megfelelő tápellátást biztosít, illetve ott 1 db port is. Valamint ha csak 1 TB-os tárolókapacitás kell, akkor olyan külső merevlemezt alapesetben 2,5"-os fizikai méretben célszerűbb venni, sőt azok is jelenleg már 5 TB-ig opciók. Ellenben a 3,5"-os típusoknál 1 TB-osat gyárilag készre szerelt kivitelben már nem nagyon lehet kapni, mivel ott jelenleg 2 TB / 3 TB szokott lenni a minimum tárolókapacitás. Max. külön vásárolt külső ház + merevlemez megoldással lehetne olyat összerakni, de ott is alapesetben inkább nagyobb tárolókapacitásnál szokás 3,5"-os típust használni. Persze ha neked mindenképpen 3,5"-os fizikai méretben kell 1 TB-os külső merevlemez, akkor nyilván válaszható az is, illetve annál a külső házas megoldás.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Chrys_ #23217 üzenetére
Ha Windowst, abból is modernebb verziót (8.1, 10) akarsz futtatni a külső meghajtóról, akkor a Windows To Go többféleképpen is megoldható. Viszont a Windows beépített eszköze alapértelmezetten USB 3.X csatlakozásnál és olyan típusú külső meghajtóknál támogatja ezt, Thunderbolt 3 esetében viszont nem feltétlen. Ellenben külső programmal, mint pl. a már említett WinToUSB, elvileg az utóbbi esetben is megoldható a leírás alapján. Mármint a WTG szerinti telepítés, aztán hogy majd bootol-e Thunderbolt 3 portról a Windows, az más dolog. De a Windows 10-nél elvileg van natív Thunderbolt (3) támogatás is. + Még akkor is külső program szükséges, ha nem Enterprise kiadást akarsz telepíteni és futtatni, mivel a WTG alapértelmezetten csak annál támogatott.
Egyébként a WTG-hez nem szükséges okvetlenül sem Thunderbolt 3 port, sem Thunderbolt 3 tárolóeszköz, bőven elég lehet az USB 3.X, sőt az USB 3.0 szabvány maximuma, olyan típusú külső meghajtó is. Meg az OS működésének gyorsasága szempontjából úgysem a szekvenciális maximumok, hanem a külső házban lévő HDD/SSD meghajtó sebessége, illetve annál az elérési idők és a random (4K) olvasás/írási sebességek a lényeg, ahol ilyen téren az SSD nyilván jóval előnyösebb a HDD-nél. Ha van a laptopon USB 3.X port, akkor elsődlegesen annak használatát kellene megpróbálni, meg pl. külső SSD-ből (példák) is elég lehet olyan interfésszel szerelt.[ Szerkesztve ]
-
afi0903
aktív tag
Sziasztok!
Tervezek venni egy Seagate Backup Plus Hub 3.5 4TB USB 3.0 STEL4000200 merevlemezt, 33 ezerért jó vételnek tűnik. Torrentezésre és 4K filmek nézéséhez használnám. Mik a vélemények?
Van jobb alternatíva hasonló árazással erre a felhasználásra? -
King Unique
titán
válasz afi0903 #23223 üzenetére
A célra elvileg akár ez a külső merevlemez is megfelelhet, viszont korábban már volt szó a topikban arról, hogy ezzel a sorozattal egyelőre nincsen itt konkrét tapasztalat.
A van-e jobb alternatíva függ attól is, hogy pontosan milyen külső merevlemez kell. Valamint ha a filmnézés tévéhez csatlakoztatva történne, akkor lásd egy hasonló kérdésre adott válaszban leírtakat. Magához a 4K-felbontású UHD filmek lejátszásához meg egyébként nem feltétlen kell extra gyors külső merevlemez, amiről ugyancsak volt már szó itt.[ Szerkesztve ]
-
dombi81
senior tag
Sziasztok!
NS1068x-hez tudna valaki ajánlani firmware-t? Egyszerűen nem találok.
Köszönöm.
-
dombi81
senior tag
Additional info: "Norelsys 106x usb device, az eszköz megfelelően működik", mégsem látja a win 10.
-
King Unique
titán
válasz dombi81 #23225 üzenetére
Egyrészt itt nem derült ki, hogy pontosan (modellszám, gyártó weboldala) milyen eszközről, milyen külső merevlemezről van szó. Ahol ha ráadásul nem gyárilag készre szerelt típus, hanem adapter / külső ház / dokkoló + HDD megoldás, akkor az utóbbi témával eleve az alábbi társtopikok foglalkoznak, nem ez.
• Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
• Külső 3,5'' mobil rack-ek topikjaMásrészt az sem derült ki, hogy miért akarsz egyáltalán firmware-t frissíteni. Ha a "mégsem látja a win 10" miatt, akkor ott először nyilván azt kellene tisztázni, hogy az USB-s tárolóeszköz az eszközkezelőben megfelelően megjelenik-e, nincs-e hibakód, valamint a lemezkezelőben is megjelenik-e, ott mi a helyzet, van-e meghajtóbetűjele a rajta lévő kötetnek, stb. Ha csak a fájlkezelőben nem jelenik meg, akkor eleve helytelen és téves a "nem látja" a Windows kijelentés... Meg ott csak akkor jelenik meg a külső HDD, ha van a rajta lévő kötetnek meghajtóbetűjele, ha nincsen, akkor értelemszerűen nem fog, ilyen egyszerű. Meg akkor sem, ha nem lefoglalt, a Windows által nem támogatott fájlrendszer van rajta, stb. Ha RAW, akkor viszont van/lehet meghajtóbetűjele és ezáltal megjelenik a fájlkezelőben, de nem lehet hozzáférni a partíció tartalmához.
Az USBDev weboldalán van firmware Norelsys NS1068 chiphez, viszont pl. a Staton-Drivers esetében csak NS1066 vezérlőhöz. Viszont az ilyen külső forrásból származó firmware-ek használata csak és kizárólag saját felelősségre és csak indokolt esetben javasolt! Azaz egyrészt, ha nem megfelelő a firmware és/vagy a firmware tool, akkor végleg tönkretehető, "téglásítható" vele az eszköz (példa). Másrészt ha sikerült benézni és pl. csak a meghajtóbetűjel hiánya a gond, akkor teljesen felesleges és értelmetlen piszkálni a firmware-t.
[ Szerkesztve ]
-
dombi81
senior tag
válasz King Unique #23227 üzenetére
Köszi. Külső HDD-ről van szó, csatolt USBDev weboldalán fellelhető driverek esetében egyiket sem lehet telepíteni. Nem ismeri fel a Win 10, ezt már órákkal ezelőtt próbáltam. Eszközkezelőben látható a winchester, meghajtóként nem jeleníti meg. Windows szerint legfrisebb firmware van rajta. Ez itt a problematika.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz dombi81 #23228 üzenetére
Az, hogy "Külső HDD-ről van szó", az önmagában nem sokat mond, abból nem derül ki, hogy az előbbiek értelmében pontosan milyen típus, mi a modellszáma, illetve melyik gyártó sorozata és modellje, stb.
Az USBDev weboldalán nem driverek, hanem firmware-ek vannak az adott chipekhez a firmware flashelése, frissítése céljából. Meg a Norelsys esetében is van külön NS1066, NS1066X, NS1068, NS1068X vezérlő, ahol esetedben az eszközkezelő csak NS106X-et ír, amiből nem derül ki, hogy pontosan melyik, ahhoz általában fizikai szemrevételezés szükséges. Az meg a másik, hogy egy ilyen külső merevlemez eleve PnP (Plug and Play), aminek a használatához nem szükséges külön letöltendő és telepítendő driver, az első csatlakoztatáskor automatikusan megtörténik a Windows 10-ben (is) az eszközbeállítás.
Az előző válaszban egyértelműen és világosan le van írva, leírásokkal és screenshotokkal szemléltetve, hogy az eszközkezelő után a lemezkezelőt is meg kellene nyitni és megnézni, hogy ott megjelenik-e a külső merevlemez, van-e meghajtóbetűjele a rajta lévő kötetnek, stb. + Az is világosan le van írva, hogy ha csak a fájlkezelőre vonatkozik a "meghajtóként nem jeleníti meg" kijelentés, akkor az max. csak arra érvényes, amúgy meg pontatlan, sőt a Windowsban történő megjelenésre vonatkozóan általánosítva eleve téves, ha közben az eszközkezelőben és a lemezkezelőben is megjelenik a külső meghajtó.
[ Szerkesztve ]
-
dombi81
senior tag
válasz King Unique #23229 üzenetére
NS1068x, egész biztos, hiszen a vezérlőpulton ez olvasható. Egyéb info nem áll rendelkezésre. Betűjelét tudom módosítani a lemezkezelőben, semmi mást.
[ Szerkesztve ]
-
dombi81
senior tag
válasz King Unique #23229 üzenetére
Sajátgépben nem látható a winchester (szerencsétlenebb fordításban: "ez a gép"). Így már érted?
-
dombi81
senior tag
válasz King Unique #23229 üzenetére
-
King Unique
titán
válasz dombi81 #23230 üzenetére
Tehát 2,5"-os külső merevlemezről, pontosabban az LC-Power LC-25BUB3 külső ház + merevlemez megoldásról van szó, ami az előzőleg linkelt társtopik témája, nem ezé. De ha már ide lett beírva és fejtegetve a téma, akkor most kivételesen elfér itt is, nem szükséges a másik topikba.
Azt írod, hogy a betűjelét tudod módosítani, de lemezkezelős screenshoton pont nem látszik a külső merevlemez, csak az üres lemez 1, ami lehet pl. SD memóriakártya foglalata is üresen. Most akkor megjelenik ott, vagy sem, lejjebb görgettél? Valamint most van meghajtóbetűjele a rajta lévő kötetnek, vagy nincsen? Ha van, akkor nyilván meg kellene jelennie a fájlkezelőben is, illetve a lemezkezelő jobbklikkes menüjében a screenshoton lévő opcióknak kellene lenni.
Továbbá ha már 2,5"-os külső merevlemez, akkor USB-n a tápellátás rendben van, USB 3.X porthoz van csatlakoztatva, a benne lévő HDD rendesen felpörög? Aztán maga az USB-kábel jó, nincsen megtörve, másik kábellel, másik portban ki volt próbálva az eszköz?Egyébként ha az NS1068X úgy értendő, hogy a PCB-n lévő chipen az a felirat, akkor az más és úgy nyilván reális lehet, csak a mellékelt eszközkezelős + AIDA screenshoton volt NS106X megnevezés, azért merült fel, hogy pontosan melyik. A szájbarágós magyarázat meg azért, hogy egyértelműbb legyen minden elsőre és ne kelljen + köröket futni azért, hogy pl. hogyan kell megnyitni a lemezkezelőt. Bár így is kellett, mert csak utólag derült ki, hogy ott mi a helyzet, illetve most sem teljesen, meg hogy a fájlkezelőre értendő a nem jelenik meg, ahogyan az is, hogy 2,5"-os külső ház + merevlemez megoldásról van szó.
[ Szerkesztve ]
-
dombi81
senior tag
válasz King Unique #23233 üzenetére
Semmi gond. Az az üres lemez 1 a merevlemez. Tehát a lemezkezelőben megjelenik. Ennek ellenére saját gépben nem látható a HDD. Ez a problémám. Két különböző kábellel volt kipróbálva, amely persze nem zárja ki, hogy mindkettő hibás. Viszont akkor miért látja a HDD-t a lemezkezelő és az eszközkezelő is? Mint device, az eszköz megfelelően működik, Windows szerint. Akkor miért nem látható a sajátgépben? A winchester felpörög, mindkét kábel hibás volna?
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz dombi81 #23234 üzenetére
Ha tényleg a lemez 1 a külső merevlemez, akkor az eleve nem oké, normál esetben nyilván nem olyan formában kellene megjelennie ott. Meg akkor nyilván meghajtóbetűje sincsen, nem lehet hozzárendelni, annak híján pedig a fájlkezelőben sem fog megjelenni.
Nem derült ki mi a gazda hardver, de ha asztali PC, akkor ne az előlapon, hanem lehetőleg a hátlapon lévő USB 3.X porthoz legyen csatlakoztatva a 2,5"-os külső merevlemez, szükség esetén másik USB-kábellel is kipróbálva, stb. Valamint itt az is kérdés, hogy másik külső HDD, vagy pl. pendrive működik-e ugyanahhoz a porthoz csatlakoztatva, azt rendben felismeri-e a Windows, az megjelenik-e normálisan a lemezkezelőben. Aztán hogy a külső HDD gépházban / eszközkezelőben történő eltávolítása, majd újracsatlakoztatása (USB-kábel kihúz, majd bedug), + közben akár a Windows újraindítása után mi a helyzet, akkor sem jelenik meg rendesen a lemezkezelőben, vagy esetleg a tárolóhelyeknél. + Ha van rá lehetőség, akkor megnézni, hogy az említett külső HDD másik gépen, másik operációs rendszerrel kipróbálva rendben működik-e. Ha nincsen, akkor ugyanazon a gépen a másik OS lehet pl. pendrive-ról bootolt HBCD PE, vagy Linux Live. + Ha megoldható, akkor azt is célszerű szükség esetén kipróbálni, hogy a HDD másik USB-s külső házba, vagy a PC-be téve és SATA-n csatlakoztatva megfelelően működik-e. Ezeket végigzongorázva meg lehetne állapítani, hogy pontosan mi a probléma forrása.
[ Szerkesztve ]
-
dombi81
senior tag
válasz King Unique #23235 üzenetére
A csatlakozást illetően minden negatív eshetőség kizárva, ugyanis minden más működik a pc-n. Magyarán nem az alaplapi vagy a ház usb portjával van a gond. A betűjelet annak ellenére lehet módosítani, hogy a sajátgép a hdd-t nem látja, tehát hozzá lehet rendelni a meghajtó betűjelét a lemezkezelőben. A "gazda hardver" a profilomon látható. Más külső winchester gond nélkül megjeleníthető. Másik pc-n ugyanezt a jelenséget produkálja a HDD (win10 64bit).
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz dombi81 #23236 üzenetére
Jó, akkor kipróbálod az előző válaszban leírt egyéb módszereket is, aztán akkor kiderül, hogy mi a probléma forrása, ilyen egyszerű. Ahol ha a mostani PC-n más USB-tárolóeszközök gond nélkül működnek ugyanahhoz a porthoz csatlakoztatva, valamint másik PC-n is ugyanezt a jelenséget produkálja az említett eszköz, akkor akár annak, illetve egyes elemeinek (külső ház / kábel / merevlemez) a hibája is felmerülhet.
[ Szerkesztve ]
-
podcast
tag
sebességben a külső HDD-k teljesen egyenértékűek a belső HDD-vel?
500 vagy 1000mbs neten torrentezve elég a külső HDD? 5400 vagy 7200?
Rá lehet kötni egyidőben a pc-t és a tv-t?
PC-ről menne a torrent ezerrel, TV meg olvasná róla a 4k filmet.
Router és hálózat nem ok. -
King Unique
titán
válasz podcast #23238 üzenetére
Egy korábbi hozzászólásban szemléltetve van tesztekkel kategóriák szerint, hogy milyen sebességértékeket tudnak az egyes 2,5"-os és 3,5"-os külső merevlemezek. Ahogyan egy másikban az is részletezve van, hogy maga az USB 3.0 szabvány egylemezes tárolóknál max. a külső SSD-k sebességét korlátozza részben, a külső HDD-két viszont nyilván nem. Tehát a kérdésre válaszolva igen, nagyjából ugyanazt a sebességet tudja egy HDD SATA-n és USB 3.0-n, bár ez lehet hardver- és szoftverkörnyezet függvénye is, van amikor kicsivel gyorsabb lehet a SATA/eSATA (példa). + A Windowsban USB-s külső meghajtóknál az írási gyorsítótárazás alapértelmezetten le van tiltva, ezért amiatt valamivel lassabbak lehetnek bizonyos esetekben (pl. apróbb méretű fájlok másolása). Viszont ha be van kapcsolva, akkor már egyenlőek a feltételek, meg a SATA-n csatlakoztatott HDD-knél is a bekapcsolt állapot az alapértelmezett.
500 Mb/s = 62,5 MB/s | 1000 Mb/s = 125 MB/s maximum elméletileg, viszont a gyakorlatban nem feltétlen lesz pont ennyi az internetkapcsolat max. sebessége (kevesebb szokott), meg függhet az a szolgáltatótól, routertől, stb. De egyébként ilyen sebességértékeket szekvenciális olvasás/írás esetén a külső HDD-k is tudnak USB 3.0-n, lásd az előbb linkelt hozzászólást, illetve akár még a 2,5"-os, 5400-as típusok is (példa). Mármint üresen / kellő mértékű szabad területtel (nem telemásolva), nem / kevésbé töredezett fájlrendszerrel stb., mert ellenkező esetben már nem feltétlen. Meg ha PMR helyett SMR HDD van a külső házban, akkor az utóbbinál előfordulhat az átlapolás miatt belassulás. Bár ezt sem mindenki tapasztalta (példa), meg modelltől és felhasználástól függő is lehet.
Egyébként meg ott van a Bittorrent topik, torrent ügyben elsődlegesen ott javasolt érdeklődni, mivel az a torrenttől, azok számától, torrentkliens beállításától stb. is függhet, hogy ténylegesen mennyi lesz a le- és feltöltési sebesség. Sőt, már megtörtént. + Ahogyan ott is említették, ha sok torrent megy egyszerre, többszálú a le- és feltöltés, extra gyors az internetkapcsolat, akkor ott adatátviteli sebesség + egyszerre több lemezművelet kiszolgálása terén a belső/külső SSD eleve jobb választás lehet, mint a HDD-alapú megoldások.Nem, nem lehet rákötni, fizikailag, azaz pl. USB-n nem csatlakozhat a külső HDD egyszerre a PC-hez és a tévéhez is. Ha egyszerre több eszköz, készülék kiszolgálása a cél, akkor a hálózati elérés, megosztás lehet opció, amiről már volt szó itt és a társtopikokban is: [link], [link].
[ Szerkesztve ]
-
dombi81
senior tag
válasz King Unique #23237 üzenetére
Igen, erre rájöttem magamtól is. Azért köszi.
-
sixpak
nagyúr
Üdv.
Sajnos az egyik nem túl sokat használt külső hdd-m így járt a minap:
Helyette szeretnék venni egy újat, nagy elvárásaim nincsenek, talán csak annyi, hogy külső tápos legyen (nincs különösebb oka, mindig olyanokat veszek), 4K-s családi videók, fotók és filmek mennek rá, nem tudom a fordulatszámnak van-e jelentősége, eddig 7200 fordulatosokat vettem, nem volt velük gond.
4TB méretűt szeretnék, melyek a legmegbízhatóbb darabok?
Adata-t most kihagynám, mivel 29 nap alatt ment tönkre, 40 ezer forint volt (tudom véletlen, másikkal is járhatok hasonlóan).Köszi.
https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/
-
King Unique
titán
válasz sixpak #23241 üzenetére
Lásd nemrég egy hasonló kérdésre adott válaszban leírtakat. A megbízhatóságra vonatkozóan a linkelt korábbi hozzászólásban említve van, hogy a 3,5"-os külső ház + merevlemez megoldásnál kiválasztható akár az átlagosnál tartósabb belső HDD is, valamint maga a megbízhatóság, hosszú idejű adattárolás téma egy másik esetnél bővebben fejtegetve van.
-
sixpak
nagyúr
válasz King Unique #23244 üzenetére
Köszönöm a választ.
Akkor jobban járnék egy belső hdd-vel, amiről tudjuk milyen, meg mondjuk egy ilyennel?https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/
-
King Unique
titán
válasz sixpak #23245 üzenetére
Ez attól is függ, hogy pontosan milyen 3,5"-os külső merevlemez kell. De ha az USB-tárolóeszközben lévő (belső) HDD tartóssága a fő szempont, akkor külön megvásárolva az összetevőket tetszőlegesen választható a dokkolóba / külső házba akár az átlagosnál minőségibb, tartósabb merevlemez is. Ahol az utóbbi megoldásnál az egyes összetevők értelemszerűen a linkelt társtopikok témája.
[ Szerkesztve ]
-
sixpak
nagyúr
-
afi0903
aktív tag
válasz King Unique #23224 üzenetére
Ez esetben nem Seagate Backup Plus Hub 3.5 4TB USB 3.0 STEL4000200 lesz.
4TB-osat szeretnék, maximum 40 ezret szeretnék rá költeni. A használata 0/24-ben visszafogottabb torrentezés, és film megosztás, ami wifin keresztül történne. Valószínűleg gépbe lenne bekötve (, de lehet, hogy routerbe). Linux-szal használnám, a hozzá járó szoftverek nem számítanak. Minimum két év garanciát szeretnék rá. A fizikai mérete mindegy, hogy mekkora. Ne USB-n keresztül legyen megoldva a tápellátás.
Amiket néztem (, de nem kizárólag ezek játszanak,) az a Western Digital My Book 4TB és a Western Digital Elements Desktop 3.5 4TB. Ezekben esélyesen Western Digital Blue van, igaz? Akkor egy Western Digital Purple-lel meg egy külső mobil rack-kel jobban járnék?
-
King Unique
titán
válasz afi0903 #23249 üzenetére
Ha annyira fontos, hogy a külső házban lévő HDD az átlagosnál valamivel minőségibb, tartósabb legyen pláne 24/7-es üzemhez, akkor igen, ami nemrég másnak is le volt írva.
A WD My Book és Elements Desktop sorozatok modelljeinek belsejében egyébként 6 TB-ig általában WD Blue/Green merevlemez szokott lenni, felette pedig OEM Red (példa), de korábban előfordult HGST is (példa). Azonban 6 TB-ig sem mindig fix a Blue/Green, olykor előfordulhat kivétel, akár pl. Purple is (példa). Viszont ha nem lutri alapon akarsz olyan (Purple) HDD-vel szereltet kifogni, hanem célirányosan olyat venni, akkor nyilván az előbbi, azaz a külön vásárolt külső ház + merevlemez megoldás a biztos.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik a gyárilag összeszerelt külső merevlemezekkel foglalkozik és ad információkat, valamint tanácsokat a vásárlók számára. A külső házak, dokkolók stb. az alább felsorolt társtopikok témájába tartoznak.
Kérünk mindenkit, hogy mielőtt a kérdését feltenné, a téma összefoglalót mindenképpen olvassa el, mert a legtöbb kérdésre a válasz ott megtalálható!
Társtopikok:
• Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
• Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
• Milyen merevlemezt vegyek?
• HDD probléma (nem adatmentés)
• Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez
• GPT, MBR
• Particionálás
- SAMSUNG 4TB 990 PRO M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7450-6900 MBs - Eladó!
- Nagy SSD BAZÁR (csomagküldés: csak 1200Ft) (frissítve:11.27)
- Toshiba KIOXIA XG8 4TB M.2 Gen4 SSD (7,000 MB/s and 5,800 MB/s)
- Samsung 990 PRO 1TB - 2TB M.2 NVMe / Kingston KC3000 2TB M.2 PCIe NVMe / 2TB WD Purple / 870 EVO
- 1 TB Samsung M.2 2280, NVMe, PCIe, Gen4X4, SSD /számlával / 12 hónap jótállással
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest