Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz AxBattler #5610 üzenetére

    Itt a topikban főleg az EEM2-UG2 modellel van tapasztalat, arról készült termékbemutató videó is. + Említés szintjén az EEM2-XR RADIATOR modellről is volt már szó, olyat is vettek már többen.
    Ha 2230-as méretformátumú M.2 NVMe SSD-hez kell külső ház, akkor a gyártói specifikáció alapján az EEM2-UG2 kiesik és marad a másik kettő. Amely utóbbi kettő elég hasonló, a hővezető alátét alap tartozék mind a kettőnél, de az EEM2-XR RADIATOR modell hűtése elvileg valamivel jobb a gyártó leírása alapján és ahhoz 3 db hővezető alátét jár, míg az EEM2-GTR THIN RIB box esetében 2 db.

    "Kérdés, hogy ha nem alkalmazom a pad-et, akkor is használható marad az adapter?"

    A hővezető alátét egy opcionális plusz elem az SSD megfelelő hőelvezetéséhez (hűtéséhez), ahol maga a külső ház nyilván anélkül is működik, meg nem is minden PCIe M.2 NVMe SSD melegedik annyira (pl. Kingston A2000), hogy okvetlenül szükség legyen az előbbire.

    Az meg gondolom megvan, hogy a felsorolt külső házak USB-C (Type-C) fizikai interfészesek és a gyártó által mellékelt kábel is USB-C - USB-C típusú, vagyis a gazda hardveren (pl. PC) is alapesetben csak olyan porthoz csatlakoztathatók, az USB-A (Type-A) porthoz történő csatlakozáshoz külön adapter / kábel szükséges.
    + A 10 Gb/s USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2) interfész adta adatátviteli sebesség elérése is értelemszerűen legalább olyan portot igényel (példa), ellenben pl. USB 3.0 porton az utóbbi szabvány maximumára redukálódik az adatátviteli sebesség (példa). Az NVMe SSD adatátviteli sebességének minél jobb kihasználásához pedig ugye eleve gyorsabb interfészes külső ház szükséges (példák), 40 Gb/s alapon egy USB4 / Thunderbolt 3 interfészes modellel kb. ilyen értékek érhetők el, ha a gazda hardveren is annak megfelelő porthoz van csatlakoztatva az eszköz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák