Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZolkoW

    őstag

    válasz Csokicsibesz #166988 üzenetére

    Az egész forma lehet nagyon eltalált, meg nagyon nem neked való is. A nagyon domború nyergeket pl. én nem is értem, pedig a legtöbb az ilyen. (nem is a csontomnál támaszt,hanem közötte...) Aztán van a lovas testtartása, ezt legalább 3 kategóriába sorolják, aszerint hogy mennyire dől előre. Én ezzel kapcsolatban is bizonytalan vagyok, de szerintem nem dőlök úgy előre,mint egy átlag "sportos" montis. A Fiziknek van ez a Spine Concept (vagy az nem nekik van?) felfogásuk, 3 állatfajjal szemléltetik a hajlékonyságot. Na mindegy is, én egy ideje a minél laposabb/síkabb nyergeket keresem, de mint sok másban, ebben is kiderülhet,hogy fordítva ülök a lovon, mert vagy én nem csinálok valamit jól, vagy a nyereggyártók 90%-a :) Persze az én igényem szerint, a nagytöbbségnek lehet hogy jó, amit csinálnak. Az Ergon is olyan,hogy oldalnézetből (és hátulról is) majdnem sík, de egy kevéske kis mélyedés csak van a közepén, már ha a kivágást nem nézzük, akkor is. Ezzel az a bajom, hogy azt a paradox helyzetet idézi elő, hogy ha elöl nyom, akkor az elejét kell emelnem, ugyanis akkor jobban hátracsúszok (pontosabban nem csúszok előre, hanem ott ülök, ahol szeretnék), de így az eleje mindig felfelé néz, és annak az orr-résznek nem kéne ott lennie. Alig van olyan nyereg, ami oldalnézetből sík (pl. Fizik több típusa..). Ma hazaérve szerencsére azt láttam,hogy van még tartalék dönteni, még nem fog talán nyomni, ha már ott vízszintes,ahol ülni szeretnék (hátul), de meglátjuk. Egyébként az ülőcsontomat nem törte, szóval lehet jövője. Most adtam esélyt a párnázottabb borításnak, eddig keményebb nyergeim voltak. Ja igen, a párnázottság... a nagyon puha, süppedős nekem tuti zsibbasztana, azt azért kerülöm. De ebben sem tudok általános tutit mondani. Próbálok az eddigi nyergeim alapján olyan formákat keresni, amik ránézésre jók lehetnek, de volt már,hogy elhoztam ismerős boltjából kettőt próbálni, és nem az lett jó, amelyikről azt gondoltam,hogy jó lesz.. és nálam az is hetekig tart , hogy bejátsszam a szöget, ahol a legjobb :)

    [ Szerkesztve ]

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Új hozzászólás Aktív témák