Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz fehér_ember #87178 üzenetére

    Szóval, tegnap délben ért haza a Proac Studio148. Legelső benyomásom az volt, hogy inkább kimentem a nappaliból, hadd "zörögjön" magában. Még véletlenül sem hasonlított a szalonban hallottakra. Majd, két óra elteltével bemerészkedtem a szobába és már nem az a doboz szólt, ami két órával korábban kiverte a biztosítékot nálam. :) Őszintén nem tudom, mitől volt ennyire rossz, de a Vincent SV232 ezt már eljátszotta a Triangle-el is, mikor először "párosodtak". Aztán estére még jobb lett, ami abból állt, hogy megjöttek a mélyei, amik pontosak, gyorsak, nagyon mélyre mennek és alig kérnek wattokat. A közepe, magasa teljesen más, mint amit Triangle-től megszoktam. Nyitottabb, informatívabb a teljes hangtartományban, de picit "karcos" is, egyelőre, hiszen bejáratós. Az énekhangok tiszták, artikuláltak, egy picit "feljebb" szólnak, mint szeretném, de remélhetőleg megy ez még lejjebb is. Minden nagyon más, mint eddig. Hatalmas a lendülete, megállíthatatlanul hömpölyög belőle a zene. Alig hittem, hogy egy ilyen "kis" méretű doboz, ennyi levegőt képes lesz majd megmozgatni. "Normál" hangerő alatt is megmarad a dinamika, nem laposodik el, nem lesz nazális. Nagyobb hangerőn sem kezd kukorékolni, nem keményedik fel a hangja, egyszerűen ömlik belőle a zene. Ja és még valami...mondták, hogy ez stúdió hangfal, ne is várjak tőle túl nagy teret vagy színpadot, mert nagyon realista e tekintetben. Hát, az igazság egész más lett, mert nálam bizony nagyobb tere van, mint az Antalnak és a hangok leválása a dobozról, valamint az énekes pozíciója is szemléletesebb, pontosabb, plusz ha olyan a zene, akkor jó nagy "aurát" von maga köré. Ergo, nagyon beleszerettem már most, csak azok az apró "zavaró tényezők" tűnjenek el, amiket leírtam és megvan (minimum) a következő évtizedem hangsugárzója.

    Remélem nem volt túl nagy katyvasz az írásom..

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák