Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darkness1

    aktív tag

    Sziasztok,

    Legyetek szívesek segítsetek nekem. Válaszolok a topic nyitó kérdéseire.

    1. Milyen készülékekkel rendelkezel már, mit szeretnél még hozzá?

    Ami jelenleg van:
    - asztali PC Realtek ALC892 alaplapi hanggal
    - Philips CD618 CD lejátszó
    - Sony BRAVIA TV + Pioneer BDP-170-K Blu-ray lejátszó
    - Technics RS-BX404 deck

    Amit szeretnék: sztereóban kihangosítani mindezt hosszú távon hallgatható minőségben, kellene DAC, erősítő, hangsugárzók, kábelek.

    Az eszközök mindegyike rendelkezik digitális kimenettel (kivéve a deck), inkább ezeket szeretném használni, mert nem használok már analóg hanghordozókat, minden zeném digitális. A deck-el csak digitalizálni szoktam, ha ki tudom hangosítani jó, de ha nem, az sem baj. Igazából a PC kihangosítás a legfontosabb és mivel jelenleg egy alaplapi Realtek hangvezérlőt használok, gondoltam egy külső DAC mindenképp kellene. Erre aztán rákötném a többit is, mivel elég nagy CD ill. DVD/Blu-ray gyűjteményem van, benne koncert DVD-k is vannak.

    2. Mekkora a rendelkezésre álló pénzösszeg?

    Kb. 250e Ft

    3. Milyen zenei műfajokat hallgatsz?

    Rock/metal, Dance, Pop, New wave, kórusok (pl. The King's Singers). Nem nagyon hallgatok kamara ill. szimfónikus zenét, operát, jazzt és hasonlókat.

    4. Milyen eredményt vársz, milyen hangzást szeretnél elérni?

    Nagyjából semlegest. Az általam hallgatott zenékben viszonylag kevés a részlet, viszont a szép énekhang fontos. Szóljon jól kis hangerőn is.

    5. Mekkora, milyen elrendezésű és berendezésű helyiségben használod-használnád a rendszert?

    Társasház, kb. 15 m2 helyiség, sok szekrény és könyvespolc. Nem kell a nagy hangerő. A hangfalak szó szerint polcra lesznek téve, talán nem a legjobb, de csak erre van hely.

    6. Újat szeretnél vagy lehet használt is?

    Igazából mindegy, de újat csak itthoni garanciával veszek. Ellenben nem akarok hónapokig használt holmikat nézegetni, tehát az új szimpatikusabb megoldás.

    Több megoldásban gondolkodom:

    a) DAC/erősítő + passzív polc sugárzók, pl. Denon PMA-50 + Boston Acoustics A 25
    b) DAC/előerősítő + aktív monitor, pl. Asus Xonar Essence One + KRK Rokit 5 G3
    c) esetleg DAC,erősítő külön és passzív hangsugárzó

    Igazából arra lennék kíváncsi, melyik megoldást választanátok és miért.

    Előre is köszi,
    Tibi

    [ Szerkesztve ]

    No stress, no work Today!

Új hozzászólás Aktív témák