Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eXoGopher

    csendes tag

    válasz csucsbicep #29582 üzenetére

    Sziasztok!

    Az utóbbi időben a HDSentinel furcsán viselkedik, és nem tudom eldönteni, hogy ez tényleg valami hardveres, vagy inkább szoftveres probléma. Van egy Samsung 1 terás HDD-m, illetve egy 2 terás WD Black. Az elsőre van telepítve a Win7. A WD HDD-re soha semmilyen hibát nem írt ki, bár azt meg kell jegyeznem, ez SATA III-asra van bekötve. A Samsung HDD-re renderesen kidobja, hogy 0%-os kondíció, és RAW read error, majd visszaáll a rendes kerékvágásba, újra 100% és semmi hiba... Garanciális még, ezért megkértem a boltot, hogyha tudnak adjanak egyet kölcsönbe (160 gigás használt Samsung), amire átteszem a rendszert ideiglenesen a garanciális csere idejére. Rákötöttem egy másik SATA II foglalatra, és hasonló hibákat produkál. Elbizonytalanodtam, hogy mi lehet a hibás.
    Képeket készítettem a jelenségről, és kimentettem szöveg fájlba a hiba leírását, hátha ez segít valamit:

    http://people.inf.elte.hu/gagsaai/hdd

    Szinte a teljes gép vadonatúj. Nyáron vásároltam a tápot, az alaplapot, a RAM-okat, a processzort... Kábel cserével is próbálkoztam de a jelenség ugyan az. A Win7 most január végén lett újra telepítve. Valakinek valami ötlete van? Vagy lehet tényleg, hogy mindkét HDD-nek lenne egyforma hibája? Köszönöm előre is! :)

    ui.: Bocs, véletlenül nyomtam a "válaszadásra", "új"-ra akartam nyomni, csak későn vettem észre...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák