Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz DeFranco #3700 üzenetére

    Nem feltétlenül felesleges, csak nagyon meg kell nézni, hogy pontosan mit vállalnak és miylen feltételekkel.

    Gyorsan belenéztem pl. az Intergra által linkelt markabolt.hu-ra, az a plusz garancia tkp egész jónak tűnik az áráért. Így is van azért pár dolog, amivel jó tisztában lenni, pl. ha egyébként gyártói jótállásban cserélik, onnantól nem vállalják tovább; ha ők cserélik és nincs ugyanolyan, akkor gyakorlatilag olyat adnak helyette, amilyet ők akarnak; évente max. a nettó nagykereskedelmi ár (na és az mennyi, és mi alapján?) értékéig javítanak, cserénél ez 120%, de összességében évente nettó nagyker ár 150%-a, amit vállalnak. Ja és a 10 kg alatti cuccot neked kell bevinned, de ez persze sima jótállásnál is kb. így van.

    mod: MM-es plusz garancia: tényleg csak átfutva, de ez nekem egyáltalán nem szimpatikus, mivel nem tájékoztat egyértelműen arról, hogy meghibásodáskor csak a gyári jótállás letelte után él az ő plusz garanciájuk - addig viszont direktben pont hozzájuk kell visszamenned! Benne van ugyanis épp az a mondat, amire kifejezetten allergiás vagyok jótállás tekintetében: Amennyiben a hiba műszaki jellegű és a gyári garancia / jótállás még érvényes a termékre, úgy keresse fel a gyártó által ajánlott márkaszervizt. Nem vagy köteles erre, te az adott MM-et működtető x kft.-től vetted a cuccot, x kft.-nek pedig kutya kötelessége 1 év jótállás és összesen 3 év szavatosság lejártáig foglalkoznia a problémáddal, nem küldözgethet a márkaszervizhez. Ha akarsz, mehetsz a szervizhez, de elállás esetén a vételárat pl. akkor sem tudja a szerviz megoldani, azt bizony x kft.-nek kell, és akkor is nekik kell eljárniuk és megoldani a problémát, ha te nem tudsz, nem akarsz a szervizhez menni vagy - ami gyakori - nem eléggé együttműködőek ott.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák