Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szeva000

    addikt

    válasz Integra #2588 üzenetére

    Ha nem felejtem el majd teszek be olasz panelekről képeket amik sz*rrá vannak égve :D
    Ez mind az alultervezés miatt.Lehet kidobtam,de megnézem...whirlpool felültöltős egész alja motorostól leszakadva :D(és ez a WH szerint felhasználó hiba :D:D.Akkor indesit,candy,ardo,electolux-ból rakásra javítgatom az elektronikákat..már amit lehet is és nem halt be a proci.)
    Épp a múlt szombaton nyúltam egy 3,5 éves bosch mosogatógép elektronikába...4helyen levédve optóval,egy helyen nem...Hol nyírta ki a procit????Ezek egyértelmű,hogy tudatosan kreált hibák.Pedig ez vissza fog ütni,de nagyon.
    Sajna már az is gyanús,hogy egyszerűen éllettartamra írják meg az eeprom tartalmat vagy flasht.
    Indesiteknél igen gyanús,hogy szinte mind 3-3,5 évesen kukás.
    Bár mivel már igen sok elektronikát életre is leheltem,talán ezt is a tudatos tervezésre fognám.Az látszik,mióta átálltak a kapcsolóüzemű tápokra,azóta még silányabb alkatrészek vannak ,természetesen úgy,hogy egymást szétmelegítsék idővel.Jó esetben kondik behalnak hamarabb és nem indul vagy hülye lesz,rossz esetben durran a táp és majd visz is mindent.A kimeneteken,meg ugyanez a helyzet visszafelé,ha bezárlatol valami.Mivel védelem nincs,így meg is lesz oldva a mosógép gondja.Mivel az olaszok előszeretettel szeretik a un "logic level" triakokat,amit a proci egy soros ellenálláson keresztül vezérel,így szinte bizta a proci halál.
    Bááár tegnap egy ardo megúszta..csak a fél panel is elégett :D:D..de már megy a dög :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák