Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mandju

    senior tag

    válasz zsoika #491 üzenetére

    Nézd meg, hogy fázishelyesen kötötted e be a frontokat.
    csak egy tipp, de simán lehet fordított polaritástól.

    * JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

  • mandju

    senior tag

    válasz Quetz #1960 üzenetére

    Biztosan van amikor az idő megszépíti az emlékeket... Úgy néz ki, működik ez fordítva is... Vagy csak mást diktál az érdek...😂

    Kívülállóként azért ez után a pár poszt után bennem formálódott egy vélemény...

    * JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

  • mandju

    senior tag

    válasz bajnokpityu #1963 üzenetére

    Az avm60 után én is előrelépésnek éltem meg itthon az rmc1-et.
    De előtte az xmc1-et is nagyon szerettem…. Ha lett volna hozzá atmos bővítés, akkor biztosan nem lettem volna avm60 tulajdonos…

    kár, hogy emoék nem tudnak normális szoftvert írni… a mai napig sem. És amíg a bosszankodás megy vele, addig szerintem alulértékelt is marad. Csak az igazán fanatikusok védik a mundér becsületét…

    Az én RMC1-em 5 nap után tönkre ment. Kicserélték egy új készülékre. Miután eladtam, 2x kellett garanciáztatnom. Harmadikra a kereskedő írta vissza, hogy ekkora egy foshalmazt… 2 év után vissza akarta téríteni a teljes vételárat… az új vevő viszont ezt nem szerette volna, így kapott egy csere készüléket. Azóta én kiszálltam a történetből, úgyhogy nem tudom, hogy jelenleg mi van vele… na ez bosszúság… úgyhogy az emoval is csak óvatosan…

    meg kell nézni az avforum thread-jét. Amit el tudsz képzelni, mindenféle hiba megtalálható vele…
    Ehhez képest egy Storm Audio amire váltottam… hát más világ. Egyszerűen csak működik. Ahogy kell. Mindenféle bug nélkül.
    ezt csak akkor tudod igazán értékelni, amikor álltál a bizonyos rossz végén…

    Visszatérve a referenciára. Hang és kép. A moziban, mert szerintem a DC elsősorban mozi szobákat épít akár a DC nagyszoba, vagy akár a HMS igazi referencia. Abban nem kételkedek, hogy otthon a sztereód magasabb szintet képvisel. De egy moziban nem az az elsődleges cél, hogy kisujj eltartva szürcsölgessük a kávét és közben elmélyedjünk egy jó kis jazz felvételben…

    Nekem a moziról más jut eszembe.
    vetítésre optimalizált terem
    faltól falig AT vászon megfelelő fényerővel megvilágítva
    megfelelő nézési táv
    rejtett hangsugárzók
    referencia hangerő ha kell (elegendő tartalék)

    Ha elindul a film, akkor szűnjön meg minden külső tényező. Nálam ez egy nappali moziban nem tud megvalósulni. De szerencsére ahány ember, annyi “ideológia” nem vagyunk egyformák.

    Mondjuk ez nem a kábeles témához tartozik, de úgyis off-ba került…

    a videós részben teljesen igazat adok neked. Amíg az ember nem próbált ki egy megfelelően paraméterezett madvr-t, vagy envy-t, vagy akár egy lumagen-t, addig nem igazán ismerte meg a kijelzője (akár tv, de inkább projektor) határait

    * JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

  • mandju

    senior tag

    válasz bajnokpityu #1966 üzenetére

    Boldog ember lehetsz, ha hibamentesen mennek az emok nálad. Bár kétkedve fogadom… :)

    kép nem jó, hang nem jó.. ez egy kicsit erős kijelentés szerintem…. Ezért szép ez a hobbi, mert ugyanarról tudunk más más véleményt megfogalmazni… én azért boldogan élnék együtt akár a storm-mal, aurea-val, barco-val

    mielőtt valaki kérdezné, semmi érdekem nem fűződik a dc-hez.

    * JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

  • mandju

    senior tag

    válasz BBéci #2339 üzenetére

    A grafikonok tőlem származnak, én mértem vissza őket az egyik fórumtársunknál. A valódiságukhoz nem fér kétség. Nincsenek manipulálva és nem azért készültek, hogy bárkit meggyőzzek bármiről.

    * JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

  • mandju

    senior tag

    válasz BBéci #2343 üzenetére

    Félre érthető volt a posztod. Mivel quetz grafikonjaira érkezett a válaszod és a felvetésed a hamisított eredményekről, így azt gondoltam, hogy az én méréseim lettek meggyanusítva.

    Örömmel olvasom, hogy nem erről van szó. 👍

    [ Szerkesztve ]

    * JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

Új hozzászólás Aktív témák