Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sándor -P20-

    senior tag

    Üdv mindenkinek.
    Némi segítséget (infót, ötletet) szeretnék kérni a szakiktól.
    A problémám az, hogy a konyhai lefolyót a házzal együtt örököltük. Vékony cső, sőt szerintem van olyan rész is ahol az "elkövető" úgy gondolta, hogy a víz felfelé is szeret folyni, a szennyezett zsíros lé meg pláne... :F
    A mosogatógép meg pluszban beteszi az egésznek a kaput, de ha az infóim pontosak sosem működött rendesen.
    Magyarán amióta itt vagyunk egy kínlódás az egész, sőt amióta összerakták egy percet sem működött rendesen. (Itt nőtt fel a párom, szal hihetőnek tekintem az infó forrást... :O )
    Bontani nem szerencsés. (Aljzat beton, megasztán fogalmunk sincs merre vezették a csövet.)
    Ha megnyomatom, pár napig jó, de nagyon gyorsan eldugul.
    Arra gondoltam, hogy berakok egy szenyíz szivattyút.
    Valami ilyesmire gondoltam: [link] [link]
    A problémám az, hogy nem tudom, hogy ezek a műanyag vackok hogy bírják a mosogatógépből kijövő nem hideg vizet. az "olcsóbbak" 40 / 50 fok maxot bírnak.
    A Grundfosnak találtam termékét ami 70 (90) fokos vízzel is elboldogulnia. [link] Csak hát az ára... [link] :O :O
    Naszóval kedvenc videós portálunkon futottam bele ebbe: [link] Ezt simán berakta a bácsi a mosogatótálca alá, és jóccakát. Automatán kapcsolgat ez is [link]. A folyamatos üzemet a elfolyó ág fojtásával érte el.
    Viszont hazánkban még csak hasonlót sem találtam.
    Van ötlete valakinek hogy hol lehet valami hasonlót kapni?
    Esetleg valami egyszerű ("occsó", "occsón" megvalósítható) ötlet a probléma megoldására?

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

Új hozzászólás Aktív témák