Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jimpo

    aktív tag

    válasz tomcica #71056 üzenetére

    De bírom az ilyet, teáskanál meg a többi. Még jó hogy van itthon tized grammra pontos mérleg. :DDD
    Majd lehet csinálok egyébként, úgy is lemondok a bolti kekszekről. Vagy legalábbis kevesebbet veszek majd idén. :U

    Én ehhez hasonlót csináltam ma is, holnapig a hűtőben pihen. :C
    A tejfölös cucc nálam így néz ki.:
    50g méz, egy kis doboz ~175g tejföl, 250g túró illetve 1 max 2 g citromhéj. A mézet kicsit meg kell langyosítani, majd bele a tejföl, először csak keveset. Túróból valami krémesebb jobb bele, illetve lehet joghurttal is, csak az hígabb mint a tejföl.

    Ugyanígy rétegenként pakolom a kekszet, ami sima háztartási és cukor csökkentett. Egy sor ilyen egy sor olyan, alulra is szoktam tenni a tejfölös keverékből. Körülbelül 100 - 100g keksz kell bele. A felső sorba mondjuk nekem nem keksz szokott lenni.
    A tetejére 200g víz 50g szörp illetve 50g 50%-os citromlé plusz egy csomag pudingpor, vanília vagy puncs. :K
    Ugyanúgy össze kell főzni mintha sima pudingot csinálna az ember, mehet friss gyümölcs még a pudingos zselé állagú cucc előtt.
    Illetve ma raktam a tejfölös túrós keverékbe aszalt gyümölcsöt is. Na meg zabpehely került még bele így kevesebb keksz lett az egészben, viszont picit így sűrű a tejföllel meg a túróval. :B

    A végeredmény közel egy kilónyi jóság. :R

    [ Szerkesztve ]

    Stryd Next Gen

Új hozzászólás Aktív témák