Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    Ifi Zen Air Dac

    Kíváncsiságból vettem egyet, 41-42k-ért lehet kapni több itthoni boltban is, alapból 100 EUR/USD/GBP.

    A Zen dac V1-ből indultak ki, dobták a fémházat (az új műanyag élőben nem szép), kivették a teljes szimmetrikus kapcsolást, kikerült az RCA kimenet fix/változtatható kapcsoló, papíron kicsit rosszabb a torzítása, uh más alkatrész is változott, ami biztos, hogy az újabb xmos panelt kapta, de "csak" usb 2.0 csatival.
    A poti mögötti led átkerült másik helyre, csak hogy még rondább legyen.

    A dobozban usb kábel (szokásos ifi rövidségű) és egy usb táp kábel (ennek örültem) van.

    Ehhez is 3 firmware érhető el, amiről a change log, release note és egyéb dokumentum alig beszél:
    - 7.40: alap, mqa-val (ezzel a legtisztább és részletesebb a hang, de IFI hang továbbra is)
    - 7.40b: valamit mókoltunk és nincs mqa (itt sötétebb/melegebb lesz a hang)
    - 7.40c: mqa és GTO filter

    Gyárilag ezen már az utolsó volt, GTO filter-rel. Amikor bekapcsoltam azt hittem, hogy hibás (vagy csak nem jó), mert kvázi az apple usb-c-s adaptere tisztábban és pontosabban szólt. A Zen DAC V1-ben nem próbáltam anno a GTO filter-t, de ha ott is ilyen, akkor teljesen megértem azokat akik itt azt mondták, hogy ez ócska.

    Szerencsére itt is könnyen lehet firmware-t cserélni, uh meg is tettem.

    Nekem a Sennheiser 560S-hez az első, 7.40-s jött be, kellemes ifi hang, kicsit meleg, de a részletek megvannak a kategóriának megfelelően.
    A Zen dac v1-t Denon D5200/Quad Era 1-gyel hallottam csak, az a lánc picit tisztább volt, feszesebb mélyekkel. Ez mind lehet csak a D5200/Quad és 560S közötti különbség, nem tudom.

    Most nincs nálam külön erősítő, így csak dacként nem tudom kipróbálni, de kétlem, hogy jót tett a hangnak az, hogy a belső erősítőt nem lehet megkerülni. A zen dac v1 dac része sokkal jobb volt, mint a hozzáépített erősítő, de persze a zen can szériának is megvan így a helye.

    100 USD/EUR/GBP vonalon dac-amp-ként szerintem továbbra is jó vétel, a V2 lényegesen drágább.

    Ehelyett ilyen árban max használt zen dac v1-t tudnék ajánlani, ami anyaghasználatban és funkciókban biztosan jobb.
    Már ha az ifi hangja bejön az embernek. Ez nem a kristálytiszta tűpontosságot képviseli. Ha valaki ez utóbbit szeretné, akkor Earmen-t kell venni.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák