Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz vodkaboy22 #23356 üzenetére

    Na, végül készítettem egy hasonló tápot az Invertory-nak is. CLC-szűrés primeroldalon, aztán trafó, gyors diódák, puffer, nagy induktivitás, 1 ohm, 5mF. A gyári adapterhez képest mintha egy másik erősítőm lenne! A Szekereshez képest műszakilag teljesen más felépítésű az erősítő, de paradox módon nagyon hasonlóan szólnak. (A Szekeresnek is ilyen tápja van.) A régi táppal markáns különbség volt köztük.
    Kipróbáltam külön csak a szekunder-oldali szűrőt a gyári adapter mögé biggyeszteni, és a javulás 70-80%-a ezzel is elérhető.
    Még egy gondolat: lehet mindkét ágba 1-1 ohmot tenni, ez jó lehet a hálózaton az eszközök között cikázó zavarok ellen. Hogy kihallani-e, azt meg se próbáltam, mert nálam - szerintem -nem problémás a hálózat, nem akadnak össze a készülékek...
    Lehet, hogy lenne igény ilyen tápokra? Össze kellene hallgatni még akkuval, hogy melyik a jobb...

    Azóta már a DAC-om (MomentDAC) tápja is kapott egy plusz LC-szűrőt a stabkocka elé. Mögé azért nem mertem tenni, mert nem tudom, hogyan viseli a stabilizátor-IC a kimenetén az ilyen jellegű erősen komplex terhelést.
    Hogy javított-e, az jó kérdés, mert a szerelés hosszú idő volt, de szerintem igen. A lényeg, hogy ezt a technikát már nem szabad munkahelyre bevinni, mert abból nem lesz haladás! :D

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák