Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • drdr

    senior tag

    válasz hm15 #46847 üzenetére

    Mi már beszéltünk erről privátban is... Most kipróbáltam.
    AVR: Marantz; TV: LG, Monitor: Asus; PC: AMD A8-7600
    Összekötés: PC HDMI -> AVR -> TV; PC DVI -> Monitor HDMI
    A monitorban van hangszóró, HDMI-n és DVI-on is megszólal és a PC is kiadja DVI-on.

    Ha az AVR-en be van kapcsolva a HDMI Passthrough:
    mindig nála van a hang és kép. Ha a PC-n a monitorok klónozása be van kapcsolva, akkor értelemszerűen a monitoron is van kép, de hangeszközként akkor sem jelenik meg. Ha az AVR kikapcsolva, akkor megy a hang a TV-re (passthrough), Ha a TV is kikapcsolva, akkor nincs hang a monitoron, még a PC újra indítása után sem.

    Ha az AVR-en ki van kapcsolva a HDMI Passthrough:
    mindig annál van a hang ami a PC bekapcsolásakor aktív volt, ha AVR és TV bekapcsolt, akkor az AVR a HDMI-n mind hang és mind képileg az aktív. AVR-t kikapcsolva, a kép a monitoron lesz, de nem jelenik meg hangeszközként. PC újraindítása után a monitor lesz a hangeszköz is, AVR bekapcsolva elveszi a képet, hangeszközként nem jelenik meg (újra kell indítani a windows-t).

    Én ezt inkább Windows- vagy inkább driver hibának gondolnám, mint az AVR hibájának.

    Handshaking probléma nálam is szokott lenni, csak a TV és AVR között, de néha van, néha hetekig nincs, nem tudom mitől függ... Korábbi Pioneer-nál is volt, azelőtt Onkyo-nál nem volt (ugyanezzel a tv-vel).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák