Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Technoman #952 üzenetére

    Szia én ezt a leírást találtam pont a napokban olvasgattam erről nem tudom hogy működik-e de egy próbát szerintem megér.Remélem azért sikerül :K

    "Akinek nem sikerül windows8 (8.1) alól a hálózati megosztás annak elmondanám nekem miként sikerült. Az alap megegyezik a Windows7-nél leírtakkal,a gépen mindent ugyan úgy kell beállítani. Fájl,és nyomtató megosztás be,128 bites titkosítás,jelszó védelem ki. Mappa megosztásnál,mindenki,írási olvasási jogokkal. Ami a Windows esetében lényeges,hogy felhasználói névvel,és jelszóval rendelkező fiókodnak kell lenni,és azon kell bejelentkezned! A csavar a Dune beállításánál van! Fel kell venni egy új hálózati meghajtót.A névnél tetszőleges mit adsz meg,csatlakozás típusa: Smb,a szervernél a számítógéped IP-címét,vagy megadhatod magának a gépednek a nevét. (esetemben Zsolt pc) Majd a könyvtár neve,ami a megosztott mappa neve. Mindenféle "/" jel nélkül,és ami lényeges ne legyen ékezetes karakter benne! Mivel ilyen a Dune-n nincs. Ha a gépeden ékezetes karakter van a megosztandó mappa nevében javítsd át megosztás előtt ékezet nélkülire. Szóval beírod a megosztott mappa nevét,Pl letoltesek,vagy a meghajtó betűjelét. Ha egész meghajtót osztasz meg,akkor csak egy betűt kell beírnod. És most jön a lényeg! Annak ellenére,hogy a gépen az van beállítva,hogy jelszó nélküli megosztás,a Dune-n be kell állítanod azt a felhasználónevet és jelszavat amivel a számítógépbe bejelentkezel! Az én esetemben a felhasználói név a saját E-mail címem,így azt kellett beírnom,és a jelszavamat. Ezek után tökéletesen működik a megosztás.A Windows8 csak is kizárólag jelszavas megosztáson keresztül hajlandó kommunikálni!
    Ha több mappát,vagy meghajtót akarsz megosztani,akkor annyi újat kell a Dune-n felvenni.
    Remélem akinek hasonló gondjai vannak annak adtam egy kis segítséget"

    [ Szerkesztve ]

    Üdv Marci

Új hozzászólás Aktív témák