Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunork

    veterán

    Jó estét!

    Érdekes a problémám, W8 telepítése után vagyok, de szerintem előtte is jelen volt, csak nem foglalkoztam vele.
    Alaplap és konfig az adatlapomon. (Asrock H61M-U3S3)

    A lényeg: Bios-ban a Storage menüben a sata és a sata3 módnál az AHCI van beállítva. Így települt a W8. De telepítés után az alaplap ASMedia sata3 illesztőjét nem tudom telepíteni, csak rendszer visszaállítással áll fel a gép.
    Ami érdekes, hogy a W7-nél megszokott IDE-SATA beállításra szolgáló kulcs amúgy nincs a registry-ben. Most néztem. (HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\msahci)
    Szóval: most AHCI módban vagyok-e, a HDD Sata3 módban van-e, és miért nem lehet telepíteni az ASMedia illesztőjét??? :F

    Kérdésem abból indult, hogy (bár annyira nem érdekel), de a W8 élményindexnél a Sata3 HDD 5,9 pontot kapott, minden más 7,1-et. Ezután nézegettem utána a dolgoknak, és szöget ütött fejembe a kérdés:

    És ez van az eszközkezelőben (IDE/ATA/ATAPI):
    Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family 6 Port SATA AHCI Controller - 1C02
    Szabványos SATA AHCI-vezérlő

    Tud valaki erre válaszolni, hogy most mi van? Mit kell tennem, ha kell tennem? :F

    "Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Új hozzászólás Aktív témák