- Felvarrták az Arctic rackmount rendszerekhez szánt CPU-hűtőjének ráncait
- Háromféle kivitelben, és nem kis kapacitásokkal jönnek a Micron 6550 ION SSD-i
- Már a Samsung sem szolgálja ki modern AI lapkákka Kínát
- Havazáshoz igazított kiadás kap a Steam Deck OLED
- Híres régészprofesszor segíti a GeForce-ok eladását
-
PROHARDVER!
Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dtomi
őstag
Újra tettem az iphoto-t a mac-re mert a régi folyamat cseszegetett hogy frissítsem, azóta az új is cseszegetett hogy frissítsem most a 9.5.1 van fent ami a legújabb, ezzel az a baj, hogy az iphone azóta nem hajlandó wifin fellőni a mac-re photostream-ből a képeket beállítottam a fotostreamet, gyönyörűen bemásolja filmtekercsből a képet de nem jelenik meg a túloldalon valakinek ötlete?
"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."
-
nábob
tag
Sziasztok! Egyetemre szeretnék választani valami strapabíró laptopot, amin tudnék fejleszteni is. Most nagyon tetszenek a MacBook-ok, de nem tudom, hogy nem lenne-e butaság Windowsról Macre váltani. (ez lenne az első apple gépem)
Szóval a két laptop amin gondolkozom:
1. 13" MacBook Air, 128 GB SSD, 1.4GHz dual-core Intel Core i5, 4GB DDR3
2. 13" MacBook Po with Retina Display, 128 GB SSD, 2.4GHz dual-core Intel Core i5, 4GB DDR3Amiben nem vagyok biztos:
- Mi lenne az amit hiányolnék Windowsról váltva?
- Van-e a MacBook Air olyan strapabíró, mint az Pro?
- Meddig bírja egy SSD? Az Airben tényleg nem lehet cserélni?
- Mennyivel jobb a Pro teljesítménye?
- Az Air kijelzője mennyivel gyengébb?Gondolkozom Windowsos alternatívákon, de sok ultrabooknak olvastam a leírását és mindegyiknek volt kisebb-nagyobb hibája... A Samsung Series 9 paramétereiben hasonlónak látszik az Air-hez... Ebben tudok memóriát, SSD-t cserélni?
Általában milyenek az Air-hez hasonló Windowsos ultrabookok? (ha jól láttam, nem sokkal olcsóbbak )
Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár
-
Xero
nagyúr
Windowsra az esetek 90%-ában szükséged lesz, akár virtualizált formában az egyetemi marhaságok miatt. Ettől függetlenül stabil kis gép lesz.
- Visual Studio pl, de megoldható bootcamppel vagy virtualizálva.
- Van.
- Sokáig. Cserélhető.
- Feladatfüggő, de a nyers teljesítménye nyilván némileg több.
- Szerintem sokkal, de én elfogult vagyok már retina vonallal.Én a 13-as retinát vásárolnám.
-
M@trixfan
addikt
-
-
Ragnar95
félisten
Igen, megoldható a dualboot, bootcamppel Vagy ott van a virtuális gép is, mint opció.
Hogyha többet használnád windows-al, mint OSX-el, akkor én a helyedben nem vennék MacBookot, de az,h informatikát fogsz tanulni, nem sokat jelent, mert lehet,h univerzális programozási nyelvet fogtok tanulni, mint pl a Java, de ezt neked kell tudni,h hova fogsz menni és ott mit fogsz tanulni.Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.
-
M@trixfan
addikt
válasz negyedes #19366 üzenetére
Nincs odaforrasztva és lehet 3rd party SSD-t rendelni az OWC-től. Az lehet, hogy valamelyk legújabb retina modellhez még nem, de szerintem azt is megoldják. Kap az ember melé egy ízléses külső házat, amivel az eredeti SSD használható külső eszközként. Egyébként elégé komoly tényező az újabb MacBook-okban a PCI-E flash, még asztali gépbe is sokkal drágább mint a sima SATA csatolós.
twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n
-
Quaresma
aktív tag
Sziasztok
Egy late 2009 Macbook Pro 13' esetében szeretnék ssd-t szerelni a gépbe. Úgy tervezem, hogy a superdrive helyére megy a HDD, és ennek a helyére az SSD amin a rendszer lenne. A kérdésem az lenne, hogy milyen típusú SSD vásárlásán gondolkozhatok ennél a típusnál? Én úgy gondolom, hogy egy 64GB-os nekem már elég lenne az alap OS-nek. Szeretném a lehető legköltséghatékonyabban megoldani a cserét..így mire számíthatok szerintetek?
ÜdvPs: brunorbert
-
megema
őstag
Azt kéne tudni, hogy miket fogtok tanulni. Én az ELTÉ-n tanulok informatikát, de itt inkább a Linuxos vonal dominál, Visual Studio-t még csak próbaképp használtam.
C, C++, Ada és Haskell nyelveket tanulok/tanultam. Ezekhez a CodeBlocks és a Qt fejlesztőeszközöket használjuk, amik multiplatformosak. Vagy parancssort, esetleg webes felületet. Más szakirányon van Java is, de arról nem tudok nyilatkozni.
Amióta megvan a gép, főleg parancssoros programozás volt szerverre. Így szövegszerkesztő programmal dolgoztunk és SSH-n keresztül fordítottunk, futtattunk. Illetve Qt-val csinálunk grafikus progikat.
Amire még nem találtam normális megoldást, az a diagramkészítő program.
A billentyűzetet viszont fontos átgondolni programozás szempontjából, mert az extra karakterek teljesen máshol vannak magyar kiosztásnál, mint egy PC-n. Alapvetően nincs is ezzel gond - bár csomót kényelmetlenebb használni -, de mondjuk ha hozzászoksz a MacBook-hoz, akkor egy gépes ZH-nál azért rá lehet csodálkozni, hogy ez meg az a karakter máshol van...
Úgy tudom át lehet variálni a kiosztást, vagy lehet elég lenne átváltani angolra a billentyűzetet, de eddig még valahogy nem volt időm ezzel foglalkozni...
[ Szerkesztve ]
-
megema
őstag
válasz Ragnar95 #19337 üzenetére
Nyilván azért nyafognak az emberek, mert nincs semmi gond, csak az élő fába is bele akarnak kötni... A következő címszavakat kombinálva nézz már szét a Google-ön: MacBook, retina, lag, scroll lag, Haswell.
Tegnap este csináltam egy képernyőfelvételt a QuickTime-mal és a következőket tapasztaltam:
- A Lauchpad egy kicsit durvábban akadt a felvétel közben, a PDF görgetés Safariban és Chromeban pedig egy kicsit kevésbé, mint egyébként. A Megtekintő ablakban hibátlan volt.
- A felvételt visszajátszva egy kicsit kevésbé volt látható a probléma.
- Gondoltam belinkelem ide, de valami botrányos minőségben töltődött fel Dropbox-ra. Belenéztem az elejébe és ledöbbentem. A Launchpad animációi olyan vajsimák és gyorsak voltak, amilyet nem is tud produkálni a gép. A többi részét meg se néztem, letöröltem a Dropbox-ról.Na most ezek alapján mi okozhatja a problémát?
Komolyan kíváncsi lennék, hogy ki, mire és hogyan használja a gépét, hogy nem veszi észre. Ha valakit érdekel annyira a dolog, amennyire engem zavar, akkor szívesen összefutnék vele, hogy összehasonlítsuk a gépeinket.
[ Szerkesztve ]
-
Dtomi
őstag
Nekem ilyen 13"-as retinás macem van csak 8 giga rammal jó szar lassú mint a tetű elég gyakran kiakaszt de a retina nélkül már elég nehezen bírnám. Mondjuk a mevrikkel a rekord indulás 8 mp volt az eléggé tetszett most 12 körül van. MacProt kell venni.
"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."
-
brumi1024
veterán
válasz franc0 #19373 üzenetére
Nem igaz. Attól függően hova megy, tanulhat akár OS X-et, és a legtöbb egyetemen nem mondják meg, hogy melyik oprendszert használd. Mindenki azt és úgy használja, ahogy szeretné, amíg a feladatot el tudja végezni vele,márpedig ha programozásról van szó akkor sok szempontból előnyösebb egy OS X mint egy Win (persze sok szempontból meg nem). A MacBookok egyik előnye pedig kétségkívül az OS X, de nem az egyetlen.
[ Szerkesztve ]
-
Ragnar95
félisten
válasz franc0 #19373 üzenetére
Mondjuk Unix orientált nyelveket simán tanulhat, ahhoz meg nem rossz, ha Unix alapú rendszer fut a gépen... A kolléga által felsorolt, az ELTE-n tanult nyelvekre pl egyáltalán nem kell windows, ahogyan az elhangzott, tökéletes az OSX is. Hacsak nem C#-ozni fog, akkor peogramozás terén nem fog hátrányt jelenteni az OSX.
megema: valószínűleg tényleg létezik a probléma, de nem véletlenül csak a felhasználók <10%-ánál jelentkezik (most csak úgy hasraütésre mondtam ezt a számot, lehet több és kevesebb is), valami felhasználásbeli oka valószínű, h van.Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.
-
Ragnar95
félisten
válasz brumi1024 #19378 üzenetére
Az meg a másik fele, h Objective C csak OSX-re van. Bár itthon amennyire én tudom, egyetemen azt nem nagyon tanítják, de ha már megvannak az alapok, önállóan is meg lehet azt tanulni simán.
Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.
-
megema
őstag
Mármint úgy általában, nem csak OS X-en? Mert én ilyenről nem hallottam. PC-nél minden kézreáll magyar kiosztással is, itt bizonyos karaktereknél meg mintha direkt szivatni akartak volna minket.
(#19372) TigerCat: Az a baj, hogy ez sem megoldás. Ez az első Mac-em, de már ennyi használat után is imádom a rendszert. Leszámítva a hibáit...
Na meg a kijelző miatt sem érdemes más rendszert használni. A natív 2560x1600 azért kicsit túlzás (live Ubuntut megnéztem rajta), alacsonyabb felbontással meg buksz valamennyit a szépségéből.
(#19376) Ragnar95: Hidd el, én örülnék neki a legjobban, ha felhasználásbeli oka lenne. Ahogy bekapcsolom a gépet, már a felhasználó képének előbukkanási animációja is lassú a bejelentkezési képernyőn. Szerencsére főleg altatom, mert azon is csak felhúznám magam.
(#19380) brumi1024: ELTÉ-n is hallottam már ilyen szabadon választható tárgyakról, de még nem igazán tudtam plusz tárgyakat felvenni, szóval nagyon nem foglalkoztam velük.
[ Szerkesztve ]
-
megema
őstag
Nekem friss 13"-os 8 GB-os modellem van. Alapvetően villámgyors, csak bizonyos animációk lassúak vagy akadoznak...
(#19384) negyedes, (#19386) nábob: Akkor hogy használtok ékezetes karaktereket? Sehogy? Vagy csak utólag javítjátok át? Mindig is magyar billentyűzettel programoztam, régóta magyarul iratok ki mindent, ékezetes karaktereket használok.
[ Szerkesztve ]
-
buci30
addikt
Hogy tudom megoldani ,hogy a Mac air-ről a Spotifyt használva a hangját eljuttassam a házi mozi rendszeremre ami a tv-re van kötve?
[ Szerkesztve ]
iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro
-
megema
őstag
Nem akarok itt ennyit offolni, úgyhogy ha van megfelelő topic a folytatáshoz, akkor inkább menjünk át.
A karaktertömbös kezelést leszámítva nem tudok róla, hogy bármi probléma lenne az ékezetes karakterekkel (több bájtos karakterekkel). Linuxnál UTF8-ban mented el forráskódot és máris jól jelenik meg. Ha ez nem elég, akkor C-ben/C++-ban #include <locale.h> és a main-ben setlocale(LC_ALL, "").
(#19390) negyedes: Az azért komoly.
[ Szerkesztve ]
-
brumi1024
veterán
BME, de villanymérnök. A képzés sok átfedést tartalmaz, és talán nálunk több a Win only program, viszont teljesen jól el lehet lenni az OS X-el. Van pár program, amihez kell a Win, de egyiknek sincs akkora igénye, hogy egy virtuál Windows ne lenne elég rá.
[ Szerkesztve ]
-
ribarszki
őstag
Tegnapi nappal csatlakoztam a win után a Macesek táborához. (13" retina, 256/8gb, 2013 late). Még kicsit szokni kell a win után, pl a kalsszikus sajátgép, mappák, startmenü, de kezdek lassan átállni. A rendszer maga egyébként egészen gyors, folyékony. Egyedül az ablak méretezése akad, amikor a zöld keresztre koppintok, de ez szoftveres hiba lesz, mert ha leveszem alacsony felbontásra, akkor is produkálja, Egyébként az üzletben is. A kijelzője gyönyörű, a fotók nagyon szépen mutatnak és a kontraszt is rendben, ráadásul örömmel látom, hogy kalibrálható. A billentyűzet fantasztikus.
Viszont miért kellett a csuklónál olyan élesre csiszolni a gépházat? Másnak nem vágja a csuklóját a gép széle amikor gépel?
Még az ismerkedés fázisában vagyunk, de hangtalansága és a súlya máris megfogott
Szerintem nincs is benne ventillátor
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ÚJ Macbook Air 15inch retina kijelző 256GB SSD, GARANCIÁLIS!
- MacBook Air 2018 Használt/8GB/128ssd/1-3 hónap gar./Akku 84%/p3807
- Üzletből, garanciával, Macbook Pro Retina 13"2020 Touch Bar i7/32GB RAM/512GB SSD/magyar billetyűzet
- ÚJ BONTATLAN MacBook Pro 14 - 16" M4 MAGYAR Billentyűzet RENDELHETŐ DEÁK TÉRNÉL Átvehető.
- 2021 Macbook Pro 14 - M1 PRO - 16GB - 512GB - HU - gar 2025.07
- Macbook Air 13" 2020 M1 16GB 256GB CTO
- Hibátlan állapotú 14" Macbook Pro M3 Pro, 12 magos CPU, 18 magos GPU, 1 TB SSD, Ezüst szín
- MacBook Pro 16" M1Pro 32GB ram, 1TB ssd, magyar billentyűzet
- MacBook Air 13" (2019) i5 1,6GHz, 8GB ram, 256GB ssd, magyar billentyűzet
- MacBook Pro M3 Space Black /14" 12 core-CPU 18 core-GPU 1TB SSD/
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest