Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Benhill #24865 üzenetére

    Jó CPU-k voltak. Nekem magasabb VID-es jutott, de 3600-on az is szépen ment, és nem is melegedett veszélyesen. :)

    A 70-80 fok Prime teljesen jó, nekem 4 szálon is már 80 fok fölé viszi, pedig elég jó léghűtőm van [link] . Mondjuk az enyém alacsony feszen is jól menő, cserébe gyári állapotban pokolian melegedős darab. Egyébként ez ilyen, a jelentősen visszafogott, 1,2V körüli feszes 4,2Ghz módomban is pl. netezés közben fel tud ugrani akár 60 fok környékére is, jéghideg bordával, ez ilyen, nem kell miatta szerintem aggódni, ha normálisan be van állítva.

    (#24871) Benhill: Ventilátor profil kérdése. Én úgy állítottam be, hogy 70 fokig csendesen keveset forog, 80 fokig szintén csendes, de már kicsit jobban, és csak 80 felett tekeri rá jobban a hűtőt. Bár 80 fokon is hideg nálam a torony, mert a kis méretű CPU hőátadási képessége a szűk keresztmetszet erősebb hűtőkkel.

    (#24876) b3Ro: Sajnos erre nincs garancia. :( Továbbadni nem opció, ha esetleg nem hozza a várt értékeket? Aki takarékos erőművet akar, annak gyári állapotban is remek opció ez.

    (#24882) rumkola: Nekem a gyári hűtőnél ezerszer erősebb Alpenföhn Matterhorn Pure-al is gyárilag kb. 3 másodperc alatt lőtt ki 91 fokra Prime95 Small FTT alatt, itt inkább lelőttem a tesztet.... [link] Oké, a lapom elvileg alulméri az áramfelvételt, ami miatt ez kicsit olyan, mintha PBO-val hajtanám, de akkor is durva. El sem merem képzelni, a negyed ekkora gyári hűtővel mi lett volna. :N

    (#24884) Puma K: Az elmélet jó. :K Csak a gyakorlatban mégis úgy tűnik, nem minden CPU-nál optimális gyárilag az eredmény. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák