Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pro!Petya

    addikt

    Sziasztok!

    Nagyon úgy fest , kész lett a 7/24-es rendszer.

    CPU: 4050Mhz (1,395V) <Hwinfo64 1,387V -ot mutat>
    Késöbb ha a rendszer és az én idegrendszerem bírja még akkor lejjebb viszem a feszt míg lehet ... ha lehet :DDD
    RAM: 3200Mhz (1,35V) CL14

    Tesztek:

    IBT: VH 10körös futott 3x egymás után, átlag 144 - 145 GFlops

    Prime95: small fft - blend, mindegyik 45-45 perc hiba - freeze v core leállás nélkül

    Cinebench R15 : ez mindig lefutott, még a rosszul sikerült OC-val is szval nem mérvadó!
    5 kört futott azért most a kész OC profillal is, freeze - hiba nélkül mindig.

    Memtest64 : Maximumon hiban nélkül ment majd 1órát szval pipa ez is (van aki azt mondja kell a 90 perc ebből de mivel a prime blend 45 perc alatt nem offolt ki ezért várható volt hogy ez is lefut.

    Gamek: BF1 multi 64-es szerverek 3-4 óra , SW BF2 multi 40-es szerver szintúgy 3-4 óra, Titanfall 2 multi 1-2 óra.

    Aida "stress teszt": futott , de mivel nem isszasztotta meg a vasat csak egy 1 órás körre engedtem rá addig legalább megvolt a bevásárlás is , véleményem szerint ez nem a legjobb módja megnézni a gépstabilitást.

    Stress tesztek alatt a cpu (Tdie) 62-64 fokig kúszott fel. De ez leginkább csak Prime95 small fft vége felé. A többi nem terheli ennyire folyamatosan. IBT is csak ciklusosan ,szóval ezeknél azért kevesebb volt a hőfok.. :K

    Játékok alatt 49-54 fok körül mozgott de itt már a húzott vga is aláfűtött. Szerintem azért 4Ghz felett, ezek a hőfokok barátiak.

    VRM hőfok: ha lehet hinni az Aida64-nek akkor 40 perc prime95 után se lépte túl az 50 fokot. De azt tartotta egy 20perc után mint a cövek.
    (igaz ez csak hexacore, szóval 8hengerrel biztos feljebb csúszna a temp)

    Ram : próbáltam 3466-on CL14-be de itt már jelentős feszt kellet adni neki ami miatt maradt a jelenlegi 3200 CL14. Meg mivel majd többe fájtak mint a proci ezért nem nyírnám ki a tavaszi ryzen bejelentések előtt :DDD

    Cold start , restart egyből megy semmi ujraindulás. Mostmár több mint 24 órája semmi anomália pedig nem gyenge terhelésnek volt kitéve ezalatt a masina. Nem azt mondom hogy kész, de ez már több mint bíztató eddigi tapasztalataim szerint.

    Ha netán kíváncsiak vagytok bios beállításokra vagy egyéb eredményekre akkor jelezzetek!! :C :C

    Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi segítségét és türelmét!!! :R :R

    [ Szerkesztve ]

    Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

Új hozzászólás Aktív témák