Hirdetés

Aktív témák

  • Kleroo

    veterán

    Érdekesség a felbontással kapcsolatban:
    Mostanság sok képet világíttattam le különböző méretekben.
    12x18 "kis"-képek 508dpi-vel,A4 A3, A2, 100x70

    Summa summarum: A felbontás kifejezetten nem számít!

    A lényeges tapasztalat, a 100x70-es. D700+70-200@f4-el készült kép(díjugratás) lett levilágíttatva. De Croppolnom kellett,így a végső kép csak 7MP lett. Utómunkáztam rajta vagy 2 órát,hogy kihozzam belőle a maximumot (semmi túlzó élesítés)
    És DFL ide, D700+jó üveg oda, akkor is meglepett mennyire jó eredményt kaptam. Közelről(15-20cm) nézve is teljesen okés. Persze nem kell nagyítóval nézni... :) De összességében nagyon nagyot csalódtam pozitívan,hogy egy jó utómunka,és jó labor mellett maximálisan elég egy 12MP-es váz,ha van rá optika
    (Nekem hasonló tapasztalatom csak régről van még. Kompakt géppel,filmre lőtt képek A2 méretben. Na az ipari,mosott hulladék a 7MP@100x70-hez képest,pedig jó laborban lett hívva,,jó filmről,és jó papírra)
    (*Amit én vártam volna,hogy a kép okés lesz,de 30-40cm-ről közelebbről szemügyre véve,már nagyon kilóg a lóláb.....és hát nagy képet messziről kell nézni... :) De itt nem kell ezzel takarózi)

    Ezzel a tapasztalattal végleg elhesegettem a D600/D800 gondolatát is. a D700-nak szenzorig kell kopnia,ha utódot akar majd :)

    (Egyébként a másik amit megkedveltem,az a 12x18@508dpi. BRUTÁLIS! Érdemes nagyítóval is nézni,mert plussz részletek is látszódnak,ha alapból nem sasszemű az ember :D )

    [ Szerkesztve ]

    Hodor. Hodor? Hodooor!

Aktív témák