Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Ismét elég közelbe került egy barátom laptopvásárlása (mivel pénteken kapja meg a diákhitelét...).
    Az ár elvileg max. 150e, de inkább kicsit kevesebb.
    Az alapvető igények netezés - filmnézés, illetve a nagyobb probléma egy játék:
    Fifa 2009.
    Emiatt jobb lenne egy türhetőbb VGA, csak ugye az árnak meg a minőségnek maradnia kéne...
    A 2009-es Fifa igénye talán annyira nem nagy, de aztán meg jön a következő Fifa, stb...

    Intel platformos gép kell mindenképp, a 2 mag természetesen alap (a Dual Core Celeron M milyen amúgy, támogatja a Speedstepet? ).

    A minimumot én az Intel GMA 4500M-nél húztam meg, erre a legjobb választásnak (árban és minőségben) a Lenovo N500 (NS738HV változat, T3200 procival, ebben a ram alapból csak 1GB, a 2GB-os asszem irreálisan drágább, de azt simán bővítjük) [link]

    Ehhez képest milyen jelentősen jobb VGA-jú gépet tudnátok mondani 150e alatt, normális minőségben ?
    Mert én normálisat nem nagyon találtam, FS és Acer nem kell !
    Asus-t találtam 150e körül, Ati 3470 VGA-val, ami kb. 2x erősebb az Intelnél.
    Csak a gond az, hogy SiS 671DX + SiS 968 chipset van benne...
    [link]
    És egy nem túl jó vélemény róla: [link]

    Eddig egy esetleg megfontolandó alternatívát találtam: MSI EX600X-415HU
    nVidia GeForce Go 8400 -al (több mint valószinű, hogy ez a 8400-as sorozatból a leglassabb 8400M G )

    De minőségben az MSI-t én nem tartom olyan jónak, és szerintem 15,4"-nál a numerikus bill. sem szerencsés (kelleni meg nem kell).
    A Geforce 8400M G meg úgytünik alig-alig gyorsabb a GMA4500-nál.

    Az N500-al kapcsolatban van valami ismert probléma, vagy egyéb, ami miatt nem ajánlanátok ?
    Illetve ha lenne valakinek ötlete egy jobb VGA-ra ebben az árban + normális minőségben, akkor várom a javaslatokat.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák