Hirdetés

2012. május 28., hétfő

Hozzászólások

(#39001) rekid válasza CHIPman (#38986) üzenetére


rekid
(őstag)
LOGOUT blog

Notebookot akrsz vagy netbookot? Mert nagyon nem mindegy. A mini azert birja sokaig mert egy kis teljesitmenyu es fogyasztasu proci van bele rakva egy pici kijelzovel...
Notebook kategora masrol szol. Nagyobb proci (teljesitmenyu nyilvan nagyobb fogyasztassal) és nagyobb kijelzövel ezert kevesebbet is bir az akksi.

Gyáva népnek nincs hazája! | EliteBook 8530w | HTC Dezsőő | MIUI-XJ

(#39002) rekid válasza Réka 25 (#38999) üzenetére


rekid
(őstag)
LOGOUT blog

Vostro vagy a lenovo, szerintem ebben az arkategoriaban total ugyan azzal a belsovel kb ugyan azt fogja nyutani. Gari idoben hasonlok dell asszem ugye egy evvel több ami nagyon nem elhanyagolhato.
AMi utan olvass utana hogy mennyit birnak akkourol es emnnyire melegednek.

Gyáva népnek nincs hazája! | EliteBook 8530w | HTC Dezsőő | MIUI-XJ

(#39003) Chaser válasza Réka 25 (#38999) üzenetére


Chaser
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Esetenként igen csak eltérőek azok a paraméterek:) Mint mondtam a probook felépítése nem az igazi sajnos.

New world...old thinking...IBM T60;)

(#39004) Tomszy1 válasza rekid (#39000) üzenetére


Tomszy1
(kvázi-tag)

Szia, nagyon köszi a választ, tudom hogy más kategória. Azt hallottam, hogy a Dellnek már csak külföldön van szervize, az itthoni megszűnt. Egyrészt ezért beszélnek le róla. A másik pedig, hogy a HP új. Ami a dell mellett szólna az csak annyi, hogy van hozzá dokkolóm, régi d600-ból maradt meg, és a koliban csak rádobni szoktam. Viszont ugye használt. Nem tudom mi mellett döntsek :F :F :F

(#39005) Chaser válasza Tomszy1 (#39004) üzenetére


Chaser
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Rosszul hallottad, ezen kívül még kb 7-et láttam a dell oldalán.

New world...old thinking...IBM T60;)

(#39006) Tomszy1 válasza Chaser (#39005) üzenetére


Tomszy1
(kvázi-tag)

Aha, ok köszi. Akkor egyszerűsítek, szerintetek butaság belemenni a d630-ba, és inkább vegyek ujonnan egy gyengébbet, vagy megéri a kockázatot?

(#39007) spyduck válasza KissP (#38995) üzenetére


spyduck
(PH! kedvence)

Sztem a T4300-as proci elégnek bizonyulhat de a T6600-al szerelt változat kicsit jobb vétel: [link]

www.laptopkalauz.hu

(#39008) spyduck válasza Réka 25 (#38996) üzenetére


spyduck
(PH! kedvence)

Inkább azt mond meg, h mennyid van rá! Lehet van jobb gép is ennél.

www.laptopkalauz.hu

(#39009) spyduck válasza jano11 (#38997) üzenetére


spyduck
(PH! kedvence)

A 15"4 megfelelne vagy konkrétan 15"6 kell az 1366x768-as felbontás miatt?

www.laptopkalauz.hu

(#39010) Réka 25 válasza spyduck (#39008) üzenetére


Réka 25
(újonc)

igazából 130e Ft-nál nem szeretnék többet költeni. van asztali gépem ami egész jó, de a mobilitás lenne a lényeg.

(#39011) CHIPman válasza rekid (#39001) üzenetére


CHIPman
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Netbookot 12" kijelzővel és N270-es Atommal. Ilyen két darab van, mindkettő 115k felett. Ezért gondolkoztam notebookban is.

[ Szerkesztve ]

Új, minőségi pótakku bármilyen telefonba! http://bit.ly/H7YSUN

(#39012) cqr válasza spyduck (#39007) üzenetére


cqr
(fanatikus tag)

T6600-al szerelt változat kicsit jobb vétel

Persze attól függ mekkora felárért. (cache-intenzivitástól függően 5-10 százalékkal gyorsabb, játékok nagy részénél gyakorlatilag 5-el, és lévén a t4300-al sem lesz cpu-limit "értelmes" beállítások mellett.. játékokban ~hibahatáron belül van a különbség.)

(#39013) spyduck válasza Réka 25 (#39010) üzenetére


spyduck
(PH! kedvence)

Ha a mobilitás a lényeg akkor célszerű olyan notebookot venni amit arra terveztek, nem? Az általad példaként felhozott notebookok nem igazán erre a célra lettek tervezve. Picit kéne még hozzátenni és egy HP Compaq 6735b-t venni. Ég és föld a kettő gép. Ez egy business kategóriás gép az általad felsoroltak pedig consumer kategóriások.

Amúgy meg ha nagyon kötöd az ebet a karóhoz akkor......nem tudom :DDD mindegyiknek van olyan hiányossága vagy negatívuma amiért nem venném meg.
HP 4510s: lakkos tető, érdekes bill
Dell 1015: lakkos tető, a műanyag illesztések egy idő után csúnyán nyikorognak
Lenovo G550: a zsanéroknak nem sok jövőt jósolok

Én inkább használtat vennék vagy gyűjtenék.

www.laptopkalauz.hu

(#39014) spyduck válasza cqr (#39012) üzenetére


spyduck
(PH! kedvence)

Ezeket a %-okat, h számoltad ki :DDD ?

www.laptopkalauz.hu

(#39015) Tomszy1 válasza spyduck (#39014) üzenetére


Tomszy1
(kvázi-tag)

Szia, látom, hogy elég jártas vagy a laptopoknál, az én problémámban esetleg lenne valami tipped? Sokat segítene. Holnap szeretném megvenni a kiválasztottat. Köszi!

Így egyszerűbb eza kettő a vita téma:

dell

compaq

Én a dell-t szeretném, ha csak nem mondjátok azt hogy hülyeség, és ráfázok.

[ Szerkesztve ]

(#39016) adm válasza Tomszy1 (#39015) üzenetére


adm
(őstag)

természetesen az állapottól is függ, de egyértelműen a dell jobb választás. egyrészt több kategória a különbség köztük a dell javára, másrészt valószínűleg még tudod bővíteni a garanciát ha (mod) szükségét érzed.

ha jól rémlik tim82 írt egy használt gép vásárlási útmutatót a logoutra. azt érdemes lenne átfutnod vásárláskor és a serialt ellenőrizni a dellnél. ezek után nagy meglepetés nem érhet.

[ Szerkesztve ]

pecs2100.hu

(#39017) Tomszy1 válasza adm (#39016) üzenetére


Tomszy1
(kvázi-tag)

Nekem ennyi elég, köszönöm. Akkor az lesz.

szerk: Rendben rákeresek, ha nem találnám jelzem itt. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#39018) spyduck válasza Tomszy1 (#39017) üzenetére


spyduck
(PH! kedvence)

Sztem rakjál még hozzá egy 20k-t és vedd meg ezt: [link]

Amúgy meg természetesen jobb a D630 de ha jól látom ez egy 2 éves gép. Olyat már lehet nem vennék.

www.laptopkalauz.hu

(#39019) Tomszy1 válasza spyduck (#39018) üzenetére


Tomszy1
(kvázi-tag)

Erre hogyhogy nincs 3 év gari? Elvileg új ha jól látom. Tudásban felülmúlja a másikat? Abban T7100-as proci van, az nem jobb? Illetve a dokkoló még ami számomra pozitív. De ha a 8as széria jobb akkor hajlok affelé is.

(#39020) cqr válasza spyduck (#39014) üzenetére


cqr
(fanatikus tag)

5% az órajelbeli különbség (4.7%)
Az 5-10% egy cache méretre (adott keretek között) nem érzékeny programban (3dmark06 cpu score itt 5%), és egy a gyorsítótár méretére nagyobb hangsúlyt fektető alkalmazás (cinebench, itt 10%) alapján.

A játékok egy-két kivételtől eltekintve az 5%-hoz vannak közelebb, főleg régebben rengeteg cache-órajel-ark teszt készült. A vga-cpu párosító tesztekből pedig látható hogy a 2GHz-es core2 egy ilyen belépő szintű kártyához (48sp) elegendő.

Játékokban ennek az 5%-nak kizárólag cpu limitben lenne esélye megjelennie (ami 320*240 minden low-on kívül nem lesz gyakran. : p)

[ Szerkesztve ]

(#39021) spyduck válasza Tomszy1 (#39019) üzenetére


spyduck
(PH! kedvence)

Mert kiállítási darab volt. Kicsit gyöngébb felszereltségű de legalább új és karcmentes. Mondhatni a refurbished kategória. Én biztos azt venném. Le kell ellenőrizni, h mennyi gari van rá, lehet, h több mint 1év csak az eladó rosszul tudja.

www.laptopkalauz.hu

(#39022) spyduck válasza cqr (#39020) üzenetére


spyduck
(PH! kedvence)

Ha te mondod.......... :)

www.laptopkalauz.hu

(#39023) adm válasza Tomszy1 (#39019) üzenetére


adm
(őstag)

ugyan az a sorozat. D630 - 14", D830 - 15". A T7xxx procik ismernek virtualizációt, a T5xxx-k nem. hiába két éves a D630 egy év dell garancia van rá, a D830 fél év kereskedőiével szemben...

pecs2100.hu

(#39024) Tomszy1 válasza adm (#39023) üzenetére


Tomszy1
(kvázi-tag)

Hát bizony az zsír új meg nagyobb is a kijelző. A videokártyáról mit tudni? Amugy tényleg köszi hogy segítetek, most már egyre jobban tetszik a d830. Nem teljesen értem a hsz-ed, hogy most melyik mellett állsz garancia szempontjából.

(#39025) adm válasza Tomszy1 (#39024) üzenetére


adm
(őstag)

alapesetben a jó állapotú két éves, de meg egy évig dell garanciás (és valószínűleg bővíthető) D630-as és egy 1-1,5 éve nem gyártott, de újnak mondott legjobb esetben is fél évig kereskedői garanciás D830 közül én egyértelműen az elsőt választanám.

lehet persze refurbished és lehet rajta extra garancia, de a román dell refurbished programból kiindulva (ott fixen 1 év bolti garancia volt rájuk) meg sem közelíti a magyar hp refurbished programot.

[ Szerkesztve ]

pecs2100.hu

(#39026) Tomszy1 válasza adm (#39025) üzenetére


Tomszy1
(kvázi-tag)

Hát most megint bizonytalan lettem. Rákérdeztem az eladónál a garira és arra hogy ujragyártott-e. Remélem hamarosan válaszol.

Ha jött válasz lehet még megkérdezlek titeket mit gondoltok. Addig is big thx! :R

(#39027) jano11 válasza spyduck (#39009) üzenetére


jano11
(kvázi-tag)

Hátt őőő.. nem is nézegettem 15,4 eseket, hogy azoknak mekkora a felbontása...

AKár még az is beleférhet... ;)

AMi fontos: ne alaplapi video kari legyen benne, hanem valami HD-s, legyen HDMI benne, legalább 3, de inkább 4 giga memória (nem kell ddr3) , ledes HD kijelző, 5.1-es hang, merevlemez akár 160 gigás is elég volna ;) És nem gond ha van rajta win7... vagy totál üres.. ;)

Akkus üzemidőben elég a 3 óra...

Kb ennyire gondoltam :D

(#39028) camalot


camalot
(tag)

(#39029) qfm


qfm
(senior tag)

Sziasztok.

Szerintetek melyik jobb választás:

Lenovo Thinkpad SL510 NSLQ9HV

vagy

DELL Vostro 1015

Én a thinkpad felé hajlok.

Esetleg valami más javaslat amit még érdemes lenne megnézni 140 ezerig? (ha valami nagyon kihagyhatatlan, 150ig el tudok menni)

A garancia fontos lenne, hogy legalább 2 év legyen, vagy olcsón bővíthető, illetve a 15" környéki kijelző (LED-eset szeretnék), a legalább 3órás akku.
Játékra van másik gép, így az nem szempont, inkább a processor erő a lényeg ilyen téren.
Ezen felül wifi ami kellene még.

Használttól sem zárkózom el, ha teljesíti a kritériumokat (garancia téren is).

Köszi

(#39030) stevve válasza qfm (#39029) üzenetére


stevve
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

A Lenovo T5870-je már nem éppen mai darab, de erő azért még van benne. VT egyikben sincs, így gondolom ez nem is szempont. A T6570 kisebb csíkszélességű, kevesebbet is fogyaszt, viszont az X4500HD valamivel erősebb HD utótag nélküli testvérénél és alkalmas HD videók gyorsítására is.

A Lenovo jelen esetben már csak azért is jobb választás (szerintem), mert a Vostro kijelzője fényes, tükröződik.

PH semleges

(#39031) outsiders válasza stevve (#39030) üzenetére


outsiders
(fanatikus tag)

az sl510-nek is fényes a kijelzője... :)) Amúgy van ez a gép olcsóbban is, itt pl. De amúgy tuti jobb mint az a Dell, hiába több annak a garija.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#39032) rekid válasza qfm (#39029) üzenetére


rekid
(őstag)
LOGOUT blog

hat igen.. erdeks kerdes Lenovonek ez kb kzepkategoriaja mig dellnek belépőszint.
Viszont hogy csak egy év van a lenovora nemnagyon tetszik (megbizhatoak szo se roluk de az ember barmikor belefuthat egy rossz alplapba es azert 3 év az csak 3 év)
Ha mar 2 év garis lenne mas mindjart. Nezd meg mas boltban hátha van több garival a lenovo és akkor egyertelmuen az.

Gyáva népnek nincs hazája! | EliteBook 8530w | HTC Dezsőő | MIUI-XJ

(#39033) rekid válasza Tomszy1 (#39026) üzenetére


rekid
(őstag)
LOGOUT blog

Ez kb ua. mint a D630 csak hp-ban. Ráadasul az "erősebb" videokartyaval.

Ha jol szamolom kb masfel ev gari.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája! | EliteBook 8530w | HTC Dezsőő | MIUI-XJ

(#39034) stevve válasza outsiders (#39031) üzenetére


stevve
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

MOD: ja, bakker, az usanotebbok-nál már a VibrantView van... kár érte. :(

[ Szerkesztve ]

PH semleges

(#39035) outsiders válasza stevve (#39034) üzenetére


outsiders
(fanatikus tag)

kb majdnem az összes kiszerelésben fényes kijelzővel adják.... sajnos :(

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#39036) stevve válasza outsiders (#39035) üzenetére


stevve
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Itthon lehet, de láttam külföldön pár helyen, ahol csak anti-glare-t adnak ezekből. Értelmesebb megoldás, mint ez a hülye fényes kijelző őrület. :(

PH semleges

(#39037) yoogie


yoogie
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Mi a véleményetek az új Acer csodagépeiről? Nézegettem pár notit.

ACER Aspire 5942G
ACER Aspire 5942G
ACER Aspire 8942G

Minőségileg, összeszerelésig, melegedés stb. hasonlítanak a régebbi Acerekre? Ezek az Ati kártyák azért már jók lehetnek játékra is gondolom. :U

[ Szerkesztve ]

(#39038) rekid válasza yoogie (#39037) üzenetére


rekid
(őstag)
LOGOUT blog

Honnan a viharból tudjuk? Még most estek ki a kemencéből. :) De az uj osszeszereles nagyon fejlődött az egy ket evvel ezelőttihez ugy hogy sztem nem lesznek rosszak :)

Gyáva népnek nincs hazája! | EliteBook 8530w | HTC Dezsőő | MIUI-XJ

(#39039) yoogie válasza rekid (#39038) üzenetére


yoogie
(fanatikus tag)

Igen erre gondoltam. Kb. 6 éve vettem utoljára Acer-t, az be is halt. Akkor úgy voltam vele, hogy soha többet Acer-t. De most láttam, hogy megjöttek az Intel Core i3/5/7, Ati HD5xxx-es procik / kártyák és egy ilyenre szívesen beneveznék.

[ Szerkesztve ]

(#39040) Tomszy1 válasza rekid (#39033) üzenetére


Tomszy1
(kvázi-tag)

Igen, néztem ezt is, de hsz-eknél írja, hogy gari csak októberig van rajt. Inkább húz a szívem a dell-hez, arra egy év van, és két ismerősömnek is beszart az akksija olyan hp-n. Amúgy szobatársamnak olyanja van :DD :DD

(#39041) qfm


qfm
(senior tag)

A garancia miatt nem aggódok, egy év alatt majd veszek rá még két évet.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, a thinkpad lesz :)

(#39042) outsiders válasza qfm (#39041) üzenetére


outsiders
(fanatikus tag)

jó választás :R 140k körül lehet kapni win7-el, garit meg majd bővíted kedvedre.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#39043) qfm válasza outsiders (#39042) üzenetére


qfm
(senior tag)

136ért sikerült rendelni, szerintem ennyit megér :K

(#39044) outsiders válasza qfm (#39043) üzenetére


outsiders
(fanatikus tag)

ójajj, bőven :K Jobb mint ezen az áron a többi konzumer gép, ebbe néhány business class elemet is belecsempésztek Lenovoék :)

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#39045) spyduck válasza outsiders (#39044) üzenetére


spyduck
(PH! kedvence)

Ja, pont úgy néz ki mint a business csak belülről nem éppen :(((

www.laptopkalauz.hu

(#39046) KissP


KissP
(lelkes újonc)

Hali újra! :)

Van két gép ami megfogott és kíváncsi lennék a prokra és kontrákra. :)

Az egyik a már javasolt Fujitsu Siemens PI3560 T6600 procival és GT240-el.

A másik egy: Acer Aspire 5740G-333G32MN
Core i3-330M 2,13 GHz, 3072 MB DDR3, 320 GB HDD, 15,6" CineCrystal kijelző, ATI Mobility Radeon HD5470

A második masina talán pár ezressel olcsóbb. :)

p

(#39047) outsiders válasza spyduck (#39045) üzenetére


outsiders
(fanatikus tag)

azért legalább van benne normális merevítés, meg nem olyan mint az átlag konzumer, masszívabb nála. Amúgy mit vársz egy oprendszerrel együtt 140k-ba kerülő notitól? Ez nem Thinkpad én is tudom, de attól még veri a többi gépet ilyen árban( max renew 6735b jobb ilyen árban, de az elég régi modell már)

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#39048) SiTe


SiTe
(lelkes újonc)

Kinek milyen tapasztalata van a Dell Studio 1555-el kapcsolatban?
Ami érdekelne, az a kijelző: 15,6"-on 720p és 1080p a választható.
Ti melyiket választanátok?

''Mindenki tudta, hogy a dolog lehetetlen. Aztán jött egy idióta aki nem tudta - és megcsinálta'' -- Marcel Pagnol

(#39049) spyduck válasza outsiders (#39047) üzenetére


spyduck
(PH! kedvence)

A 6735b sokkal újabb modell !

[ Szerkesztve ]

www.laptopkalauz.hu

(#39050) spyduck válasza SiTe (#39048) üzenetére


spyduck
(PH! kedvence)

Ha játszani akarsz akkor 720p ha pedig filmet nézni és dolgozni akkor 1080p.

www.laptopkalauz.hu

Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.