Hirdetés

Aktív témák

  • lacam

    aktív tag

    válasz cucka #8000 üzenetére

    Uhh....na akkor ez a típus is ugrik?! :U
    Az MSI go8400-ja? :F
    Itt a leírás:

    Képernyő méret: 15.4''
    Kijelző típusa: WXGA
    Képernyő felbontás: 1280 x 800 pixel
    Processzor: Intel Dual Core T2330, 2 MB L2 cache, 667 MHz FSB, 1.6 GHz
    Memória méret: 2 GB 667 MHz, DDR2
    Merevlemez kapacitás: 160 GB, 5400 rpm
    Optikai meghajtó: SuperMulti
    Grafikus vezérlő: nVidia GeForce GO 8400, 256 MB
    Kártyaolvasó: 4 az 1-ben
    Billentyűzet: Magyar
    Operációs rendszer nincs
    Hangkártya: integrált
    Audio csatlakozók: vonal bemenet, mikrofon bemenet, fülhallgató kimenet
    Csatlakozók: 4x USB, PCMCIA , IEEE 1394, S-video kimenet, VGA
    Akkumulátor: 6 cellás Li-ion, 4400 mAh
    Hálózat: 10/100 LAN, 56k modem, WLAN, Bluetooth
    Méret: 358 x 259 x 27-33 mm
    Súly: 2.6 kg
    Tartozékok: hálózati adapter, akkumulátor
    Extrák: beépített webkamera

    De miért ilyen "olcsó"? Hmmm

  • cucka

    addikt

    válasz lacam #8001 üzenetére

    egyrészt azért olcsó, mert msi. (gagyi gép, sok gigahertz, teszkógazdaságos árazás, nulla szerviz)
    másrészt ebben 8400m g típusú kártya van. 8400-ból 3 fajta van, gondolom kitaláltad, hogy ez a leggyíkabb. teljesítményéről annyit, hogy nagyjából egy asztali geforce 6200 szintjén lehet.

  • nlb84

    tag

    válasz cucka #8002 üzenetére

    Azért jó hallgatni az itteniekre, de vigyáz mert van aki elég elfogult......(Ha a következőket hallod(én már unom) akkor kérd ki mások véleményét is:
    Tesco gazdaságos
    Parasztvakítás

    Tipikus Cucka!

    :W

    MCP, MCSA, MCSE, MCTS, MCITP: Enterprise Administrator, Enterprise Messaging Administrator 2010

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nlb84 #8003 üzenetére

    Fejezd be a személyeskedést végre, és próbálj meg szakmai érveket is felhozni. Többször nem figyelmeztetlek, harmadszor szólok már ezért.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • nlb84

    tag

    válasz parandroid #8004 üzenetére

    nemakarok vitatkozni de ebben hol van a szakmai hozzászólás:

    Egyrészt azért olcsó, mert msi. (gagyi gép, sok gigahertz, teszkógazdaságos árazás, nulla szerviz)
    másrészt ebben 8400m g típusú kártya van. 8400-ból 3 fajta van, gondolom kitaláltad, hogy ez a leggyíkabb. teljesítményéről annyit, hogy nagyjából egy asztali geforce 6200 szintjén lehet.

    de őszintén!!!!

    MCP, MCSA, MCSE, MCTS, MCITP: Enterprise Administrator, Enterprise Messaging Administrator 2010

  • cucka

    addikt

    válasz nlb84 #8003 üzenetére

    na akkor leírom, hogy miért nem vennék msi gépet, az itthon kapható modellpaletta alapján. főleg szubjektív szempontok lesznek.

    - nincs üzleti gépük, kizárólag olcsó gépeket gyártanak, abból is kétfajtát: olcsó és gyanús minőségűt, illetve ugyanazt csak szebb csomagolásban.
    - nulla szervizháttér. ha megpukkan valami a gépedben, akkor jó eséllyel 1-2-3 hónap porosodás után visszakapod a pénzed vagy kapsz egy másik gépet. az időtartam valószínüleg attól függ, hogy mennyire tudsz agresszíven üvölteni miközben vered a szervizben az ügyintéző asztalát.
    - nincs egyetlen olyan fejlesztésük sem, ami kifejezetten notebook-ok minőségét növelné. nincs magnéziumház, nincs merevlemezvédelem, nincs modularitás, nincs vízálló billentyűzet.
    - szerencsétlen próbálkozások, hogy megpróbálják felsőbb kategóriába helyezni a gépeiket. igen, a kristály edisönre gondolok. fognak egy alsó kategóriás gépet, ráraknak pár üvegkristályt a kijelző külső burkolatára ( :Y bakker, ennyi erővel a gép aljára is rakhatnák, kb. ugyanannyira látható használat közben), oszt jön a hír, hogy itt a luxusnotebook. kb. mint ha a dacia-ból lenne bőrüléses változat és úgy marketingelnék, hogy ez itten kéremszépen egy luxusautó.
    - nincs subnotebook-juk. nem, egy 2 kilós gép nem subnotebook, sokkal inkább parasztvakítás, amivel csak nevetségessé teszik magukat.
    - elképesztően rosszul megtervezett billentyűzetek. tudom, a hülyegyerekeknek elég, ha a w,a,s,d gombok jók, de aki esetleg tud gépelni, az pár perc után legszívesebben baltával hasongatná szét azt a billentyűzetet. (és ne jöjjön senki azzal, hogy hozzá lehet szokni, mert ettől még ugyanolyan szar konstrukció marad).
    - a fekete csillogós műanyag. ez az az anyag, ami méterekről jelzi, ha valami gagyi. jól néz ki a boltok polcán és baromi ronda pár hónap használat után, amikor már jópár karcolást sikerült összeszedni.
    - az msi notebook-os topikban olvasottak. az általános vélemény, hogy "vannak hibái, rohadt meleg, hangos a hűtés, de legalább fut a dúm 3". volt, akinek pár hónap használat után simán széttört a képernyő kávája.

    ahogy említettem, ez szubjektív vélemény, ami nem csak neked szól.
    egyébként nyugodtan megspórolhatsz egy beszólást, mert nem érdekel. ebben a topikban eddig összesen 0, azaz nulla szakmailag értékelhető hozzászólásod volt, javaslom, hogy igyekezz inkább ezekre rágyúrni.

    [ Szerkesztve ]

  • RI/OS

    őstag

    válasz lacam #8001 üzenetére

    meg nincs rajta oprendszer, a driverekkel is küzdhetsz majd. Bár nemtom az msinek milyen a supportja...a másik, hogy azért is olcsóbb mert nem c2d a proc, hanem ,,csak,, core duo..

  • lacam

    aktív tag

    Naszóval, Ti vagytok a tapasztaltabbak, megéri MSI-t venni, vagy sem?! :)
    Csak a szervízháttérrel van gond, vagy a gép maga Albacomp szinten van?

    Konkretizálok: Ti melyiket választanátok?

    MSI EX600-076HU (CoreDuo)
    ASUS F3TC AP074 (AMD)

    Egyenlőre úgytűnik (eddíg nem láttam jobbat) árban és teljesítményben ők felelnek meg számomra. Ha egyik sem kóser, akkor valami más? (GMA950-nél jobb vid.karival felszerelt)

    Mára befejeztem, köszönöm hogy segítettetek, holnap visszanézek s tovább zaklatom a topic-ot! :D

    Üdv!

  • RI/OS

    őstag

    válasz cucka #8006 üzenetére

    na na! Az apple gépeknek fehér csillogós müanyag a külseje :D

  • nlb84

    tag

    válasz cucka #8006 üzenetére

    Köszönöm!

    így én is meg aki érdeklődik ezután, ezt megtudja!

    Mert ha csak az írod, hogy parasztvakítás, meg tesco gazdaságos abból nem derül ki a szakmai indokok!

    Mégegyszer köszönöm!

    Peterket!
    Még mindig nem értem miért engem cseszel le amikor csak elkéne olvasnod, és akkor látnád,hogy amit te is említesz nem volt benne szakmai hozzászólás, szerintem most félrenyultál....

    [ Szerkesztve ]

    MCP, MCSA, MCSE, MCTS, MCITP: Enterprise Administrator, Enterprise Messaging Administrator 2010

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz RI/OS #8009 üzenetére

    Nem is jó vétel a sima MacBook. Nagyon sok panasz van a minőségére. Ami ajánlott, az a MacBook Pro, de annak meg csillagászati ára van, még egy hasonló teljesítményű business class géphez viszonyítva is.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • Csigger

    őstag

    Sziasztok! Bár már az Asusos topicban is feltettem a kérdést, gondolom itt azér több szaki van aki hozzáértő és tud nekem tartalmas választ adni! No hát akkor:
    Kinéztem magmnak két Asus notit, de a segítségeteket kérném, illetve véleményeket a két notiról!
    A lényeg az lenne hogy vmi hosszabb távon is tartós modellt szeretnék, abszolút egyetemi illetve filmnézés célokra, egy két gamet futtatnék azér néha rajta de nem ez a fő szempont!
    Szal kérdés, szntetek melyiket éri megvenn:
    [link]Asus X51R
    Intel Dual core 2080 1,73Gz 1gb ram,120as vinzyó és Ati X1100!
    vagy
    [link]Asus F5M AMD Turion 64 MK38 2200Mhz szintén 1 gb ram és120as vinyó viszont ami tán szntem jobb az az Nvidia Go6100!
    Csak innen hoztam a részletes leírást! Amúgy mindkettő 140ezer!
    És inkább XP-t raknék rá ha lehetséges nem akarok még Vistával szívózni!

    Szerintetek melyiket?

    Előre is köszönöm!

    Apple and Android user

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nlb84 #8010 üzenetére

    Komolyan nem értelek. Harmadszor szólsz be a topikban Cuckának, aki még csak nem is szólt hozzád eddig. Fogalmam sincs, hogy ki Cucka, nem ismerjük egymást, de eddig ha akartam volna sem tudtam volna szakmailag belekötni az MSI gépekről megfogalmazott véleményébe. Értem én, hogy MSI-tulajdonos lévén személyesen is érintett vagy a kérdésben, de ettől még igaz az, hogy az MSI a piac alsó szegmensére pozícionált, viszonylag nagy teljesítményű, de meglehetősen rossz anyagminőségű és kevéssé jól sikerült összeszerelésű gépeket árul - csábítóan alacsony áron. Ez a piaci hozzáállás szerintem a Cucka által használt jelzőkkel teljesen jól lefedhető. A szerviz és az alkatrészellátás hiánya pedig szomorú tény, amit jelen topikban ezzel foglalkozó szakemberek is töbször megerősítettek már.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • RI/OS

    őstag

    válasz Csigger #8012 üzenetére

    a vidkari kb egykat. Én az elsöt venném, az intel proc miatt.

  • cucka

    addikt

    válasz cucka #8006 üzenetére

    a csillogós műanyagról még annyit, hogy természetesen csak mobil eszközökre vonatkozik, amit írtam. (már csak azért is, mert jövő héten tervezek venni egy monitort, aminek fekete csillogós műanyag burkolata van :) )

  • nlb84

    tag

    válasz parandroid #8013 üzenetére

    Érdemi választ nagyon nem attál, csak megint leírtad amit már eddig is megtudtam Cuckától....

    "de eddig ha akartam volna sem tudtam volna szakmailag belekötni az MSI gépekről megfogalmazott véleményébe"

    Konkrét tényeket nem mondott:
    csak, hogy tescogazdaságos és stb....

    Most leírta és megértettem és nagyon hasznos információkat mondott!

    Még mindig nemtudod mire akarok kijukadni?
    Már nemtudom, hogy írjam le!

    MCP, MCSA, MCSE, MCTS, MCITP: Enterprise Administrator, Enterprise Messaging Administrator 2010

  • nlb84

    tag

    Meg mondjuk Cucka megvédi magát, illetve frankón letudja írni a véleményét ha akarja, nemtudom miért kell neki védő....

    MCP, MCSA, MCSE, MCTS, MCITP: Enterprise Administrator, Enterprise Messaging Administrator 2010

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nlb84 #8016 üzenetére

    Az imént indokoltam, hogy az MSI marketing- és termékstratégiájára tökéletesen ráillik ez a két közkeletű és általános érvényű jelző. Szakmai érvekkel alátámasztva. Ha nem érted, hogy miért mond ilyet valaki, akkor kérdezz rá, és elmagyarázza, de ne köss bele, és főleg ne személyeskedj.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • RI/OS

    őstag

    válasz nlb84 #8016 üzenetére

    a tesco gazdaságos elég egyértelmü fogalom nem? Olcsó szar.

  • nlb84

    tag

    válasz parandroid #8018 üzenetére

    hagyjuk....

    [ Szerkesztve ]

    MCP, MCSA, MCSE, MCTS, MCITP: Enterprise Administrator, Enterprise Messaging Administrator 2010

  • nlb84

    tag

    válasz RI/OS #8019 üzenetére

    ok.
    van egy autód beviszed a szervizbe mert valami nem stimt vele, kijönnek és azt mondják tesco gazdaságos = szar! Akkor ez neked bőven elég lenne és haza mennél gondolom....(nem érdekelne, hogy miért!)

    MCP, MCSA, MCSE, MCTS, MCITP: Enterprise Administrator, Enterprise Messaging Administrator 2010

  • cucka

    addikt

    válasz nlb84 #8021 üzenetére

    itt senkinek nem fizetnek azért, hogy tanácsokat osztogasson meg okoskodjon. egyszer régen már leírtam az msi elleni érveimet, most is leírtam, de holnap is jön majd 2-3 ember ugyanazokkal a hülye kérdésekkel, akinek leírhatnám, de nem fogom.

  • Rick4

    félisten

    válasz Csigger #8012 üzenetére

    onnan indítsd a dolgot, hogy elmész az asus.hu-ra, és megnézed, hogy a kettő közül melyiknek van xp-s drivere...megviccelhet ám a dolog, hogy a szobatárs olcsóbb, lassabb notija jobban nyomja xp-vel, mint egy kényszerűségből vistával használt (XP-s driverek híján) drágább, jobb gép..

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • RI/OS

    őstag

    válasz nlb84 #8021 üzenetére

    azért ez nem megfelelö hasonlat, azt gondolom te is tudod, egyébként ha szervíz, és pontosan elmondanák mi a baja, akkor sem mennék haza. De ha neked azt mondja valaki, egy cuccról, hogy tesco gazdaságos, egyböl eszedbe jut, hogy gagyi, silány minöség, szar, kotlák, gyenge, 0, stbstb olcsón. Legalább is nekem ez jut eszembe. És nem hiszem, hogy én lennék az egyetlen...

  • Ringman

    nagyúr

    Hello!

    Nézegettem t61-eseket a neten, és arra jutottam, hogy az USA-ban lényegesen olcsóbb (egy itthon 380k-ba kerülő gép kint 230-240k, pl. lenovo outlet). Gondoltam rá, hogy akkor megrendelem és hazahozatom (postával nem merem, inkább valami futárszolgálattal, pl. fedex, dhl). Két problémám van:
    1. Nem tudom, hogy pontosan mennyibe kerül a behozatal (vám tudtommal kb 4-6%, ezt szorozva áfával + futár költsége)
    2. Feltétlenül szükségem lenne áfás számlára. (ez hogy működik + keltezése a szállítás kezdetével, vagy az itthoni vámolás dátumával egyezik meg?)

    Még eszembe jutott pár dolog:
    Nekem kell a rendelésnél egyezkednem a futárszolgálattal, vagy ezt a forgalmazó cég végzi? (általában)
    Kb mennyi idő a hazaszállítás?
    Kell-e dombornyomású bankkártya a rendeléshez?

    A válaszokat köszöntem.

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz parandroid #8013 üzenetére

    "az MSI a piac alsó szegmensére pozícionált, viszonylag nagy teljesítményű, de meglehetősen rossz anyagminőségű és kevéssé jól sikerült összeszerelésű gépeket árul - csábítóan alacsony áron"

    Az lehet,hogy a hadszíntéren a seregek nem cserélnék le a DELL notikat MSI-re,de azért ez kicsit túlzás amit írsz...pl haveromnak is MSI notebook van (tavaly vette 150e Ft-ért) és ő tényleg hurcolássza is mindenhova (koliba,vonaton,kerti party,házi buli,stb) és simán bírja neki. Az igaz,hogy a ezüst színű gépe nem igazán "karcmentes" már,de tényleg jól bírja és jól is van összeszerelve...pl a RAM-okat védő fedőlapot is alig tudtuk leszedni :)
    Jah és kb az alsókategóriás ECS notebook-ra igaz az amit te itt most írtál,mivel MSI notebookkal ellentétben,ECS notebookbra már volt olyan példa,hogy a frissen kicsomagolt notebookból már rögtön kiesett 1 csavar... :)
    Abban 1etértek,hogy pl a 200e Ft feletti értékű MSI notebookok műanyagból,a hasonló árú Acer notebookok pedig magnéziumötvözetből vannak,de kb szerintem tök8,mert ha leejtem akkor ígyis-úgyis elromlik mind2...akit meg zavar a karc,az meg tudja védeni a műanyagból készütl MSI-t is,ha akarja.

    Az MSI szervíz pedig egyre fejlődik,és lehet,hogy 2x több a szervíz idő,mint más gyártónak,de a szevíz igénybevétel aránya is sokkal kissebb.

  • LALA_kiraly

    senior tag

    válasz Darth_Revan #8026 üzenetére

    Egyetértek.
    Az MSI notik nagyon megbízhatóak, elég csak a topicon átnézni. Az egyetlen bajuk, h nincs magyarországi szervíz, így pár cég foglalkozik vele és rendeli a cuccokat és rakja össze. Így akár 1 hónapot is kell rá várni. :(
    Ha ezt felgyorsítanák a legjobbak közt lennének.

    50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz LALA_kiraly #8027 üzenetére

    végülis az Acer se Magyarországon javítja a notikat,hanem Csehországba küldi...(tudtommal) :DDD
    És ezért Acer-re is ritka esetben lehet várni 1 hónapot...

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz cucka #8006 üzenetére

    - nem mindenkinek kell üzleti kategóriás gép. a jobb összeszerelés előny, de én személy szerint teszek a modularitásra, a sorors portra, a dokkolóra, a pöcökegérre, és a többi cuccra...
    - a minőséggel igazából nincs baj. nem kell dobálni, rúgdosni, és akkor teljesen jó. nekem volt ilyen gépem, hátizsákban hordoztam (mindenféle rögzítés nélkül) és a legnagyobb baja az lett tőle, hogy a spirálfüzeteimtől kicsit összekarcolódott a teteje.
    - van magnéziumvázas gépük, az összes 12-13"-es MSI magnéziumvázas.
    - szerintem a billentyűzet egyetlen hibája, hogy a 15-ös gépekbe is belepaszírozzák a numerikus padot. de mivel nem vennék semmilyen márkából 14-esnél nagyobb gépet, így ez a kérdés nem érint. viszont gépelni egyáltalán nem rossz rajta.
    - a melegedés nem olyan vészes, nem zavarja a használatot. télen még kifejezetten kellemes is, hogy enm a hűvös fémes felülettel érintkezik az ember keze, hanem langyos a gép. (ezért tudom, hogy le fognak hülyézni, de ezért nem szeretem a fém(es) mobilokat sem, télen odafagy az utcán a füledre...)
    - egyébként meg engem például az nem érdekel, hogy karcos lesz a noti. lehet, hogy nem szép, de ha megnézed, akkor a BC gépek többségét már gyárilag rondára építik ;]

    ez is egy szubjektív vélemény volt, viszont úgy, hogy nekem volt is MSI gépem, használtam is rendesen, és semmi baja nincs a mai napig, bár mostmár a szüleimnek adtam...

  • viktor82

    őstag

    Tegnap megvettem életem első laptopját egy MSI EX600X-t,szerintem kölalakra az MSi a befutó,vista ultimatet telepitettem és 3-s minősitést kaptam,nemtudom ez jónak számit?

    ”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

  • szucsi

    őstag

    válasz viktor82 #8030 üzenetére

    ajaj, nehogy viszaolvass :)) nagy msi fikulizás volt itt tegnap :D

  • d900t

    senior tag

    válasz Darth_Revan #8026 üzenetére

    "Az MSI szervíz pedig egyre fejlődik,és lehet,hogy 2x több a szervíz idő,mint más gyártónak,de a szevíz igénybevétel aránya is sokkal kissebb."

    Ha elolvastad volna az előzményeket, akkor ez a post sem született volna. Mindenkinek magánügye, hogy mit vásárol és milyen körülmények között. A magam részéről jobban örülök azoknak, akik először érdeklődnek majd megtisztelő módon meg is fogadják azt. Viszont kimondottan utálom, amikor valaki saját kútfőből megvesz valamit, majd a döntéséhez TŐLÜNK KÉR POZITIV VISSZAIGAZOLÁST. (és ha nem kap, akkor jön az anyázás)

    Ami az MSI-vel kapcsolatos tény: a szerviz alkaltrész ellátás nem-mű-kö-dik. Én csak a saját cégem tapasztalatait bírtam veletek megosztani, ami azért érdekes, mert mint ilyen a legnagyobb az országban. Mivel szerencsére nem lettünk MSI szerviz ( a történet topikon belül visszaolvasható) , csak azt tudom, hogy 10 eladott MSI gépre kb. 5 visszavásárlás történt. Miért? Azért, mert a szerviz anyag hiányában ennyit nem tudott kijavítani - átlag 2 hónap alatt.

    Teljesen irreleváns, hogy már tegnap óta jól működik, ad abszurdum egy hete nincs baja, ne adj Isten már egy hónapit is túlélt. Az sem érdekes hogy massziv műanyag házba szerelik vagy magnéziumba.
    felőlem szerelhetik 60centis páncéllemezbe, mint T72-es tank lövegtornyát, akkor sem változik a véleményem, hogy ez egy szar. A magam részéről nem érdekel, hogy ki vesz MSI gépet, felőlem még mérget is vehet rá, magánügye. De könyörgöm, hadd ne kelljen már ujjongásban kitörnünk! Az ára pedig azért ennyi, mert ENNYIÉRT LEHET ELADNI.
    A TESCO gazdaságos jelzőt pedig a ROPI NEVÉBEN KIKÉREM magamnak :))

  • ifi

    csendes tag

    Az ThinkPad kijelzőket nézegetve észrevettem hogy a kijelző típusnál a Lenovo listáján TFT helyett néhol BT, és néhol GM van megadva. Nem tudjátok mit takar a BT, és a GM jelzés?

    [link]

  • nlb84

    tag

    válasz d900t #8032 üzenetére

    mindegy

    [ Szerkesztve ]

    MCP, MCSA, MCSE, MCTS, MCITP: Enterprise Administrator, Enterprise Messaging Administrator 2010

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz d900t #8032 üzenetére

    Itt kérek elnézést a ropitól és a burgonyasziromtól is, mert az is tök jó.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #8029 üzenetére

    Elfogadom a véleményedet, de nem tudok azonosulni vele. Személy szerint a hajamat tépném, ha a tskában cipeléstől, vagy normál asztali használattól összekarcolódik, kopik a párszázezer Forintos notebookom. Nem is beszélve a zsanértörésekről és fedlaprepedésekről, amit a jópofa hazai szervizek szeretnek 'nem rendeletetésszerű használat'ként a user számlájára írni. Hahaha. Az, hogy egy THinkpad szép-e, egyéni ízlés kérdése, nekem speciel mg tetszik is, ahogyan a HP üzleti gépei is, sőt, a régiekkel ellentétben még az új Latitude széria külalakjával is ki vagyok békülve - nem lepne meg, ha neked ez sem jönne be, lévén a korábbi Latitude-ök sokkal jobban hasonlítottak a konzumer modellekre, mint az üzletiekre. :)

    Az MSI S2xx-es sorozatával én s szemeztem anno, de nem győzött meg, nem utolsósorban az anyaghasználata miatt. Persze ez is részben személyes érv, ahogyan a pöcökegér hiánya is az, ami számomra elengedhetetlen fontosságú - most is azt használom.

    Körülöttem is van egy rakás Acer és FuSi Amilo, sőt még Gericom is, amik jó ideje működnek (némelyik kisebb-nagyobb hibával ugyan), de láthatóan megviselte őket az idő - pedig mindegyiket hétköznapi userek használják, akik napi 1-2 órára kapcsolják csak be őket, és eszükben sincs elmozdítani az asztalról. Voltak olyanok is, akik tényleg mobil használatra vették ezeket a gépeket, ők már lecserélték azóta. :U

    A vélemény egyébként szép dolog, különösen annak tekintetében, hogy a másikét meghallgatni egyáltalán nem kötelező érvényű. Ami kevéssé elfogadható, az az, amit d900t is leírt: senki ne jöjjön önigazolásért a topikba: nem fogunk hurrázni, ha valaki bejelenti, hogy vett egy bikaerős konzumer notit. Használja egészséggel és legyen benne sok öröme, de mi attól még én saját tapasztalatim alapján nem fogom ezt ajánlani senki másnak.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • Csigger

    őstag

    válasz Rick4 #8023 üzenetére

    hali!
    nah szal megnéztem mindkét szériának fennvannak az xps vistás driverei is elvileg egytől egyig!
    szal ez szntem nem akadály, hogy melyik oprendszer legyen rajta!
    így szerinted melyik gép a jobb?

    Apple and Android user

  • daveredline

    tag

    Melyiket választanátok??????

    [Packard Bell EasyNote MX67-P-087]

    Processzor típus: Intel Core 2 Duo
    Processzor jellemzők: T5300 (2MB L2cache/FSB667) 1.73GHz
    Memória: 1024MB (1x1024MB DDR2 667MHz)
    Merevlemez: 120GB SATA 5400rpm
    Kijelző típus: 15,4' WXGA
    Kijelző leírás: Diamondview (1280x800)
    Optikai meghajtó: DVD+/-R
    Chipkészlet: Intel 945 PM
    Videovezérlő típus: dedikált, 128MB
    Videovezérlő leírás: NVIDIA® GeForce® Go7400 128MB (TurboCache 320MB ) (64bit)
    Akkumulátor, üzemidő: 6 cellás 4800 mAh, 2,5h üzemidő
    Garancia: 2 év szervízben

    HP-Compaq 6710s (GB876ea*1024

    Processzor típus: Intel Core 2 Duo
    Processzor jellemzők: T7100 (2MB L2cache/FSB800) 1800Mhz
    Memória: 1024 MB DDR2 667 MHz, Maximum 4096 MB-ig bővíthető
    Merevlemez: 80GB 5400 ford./perc Soros ATA szabványú
    Kijelző típus: 15,4' WXGA
    Kijelző leírás: TFT 1280 x 800
    Optikai meghajtó: kétrétegű DVD+/-RW rögzített SuperMulti LightScribe író
    Chipkészlet: Mobile™ Intel® 965GM Express lapkakészlet
    Videovezérlő típus: alaplapi integrált, max. 256MB
    Videovezérlő leírás: Intel® X3100 Graphics Media Accelerator, Maximum 384 MB megosztott rendszermemória
    Akkumulátor, üzemidő: 6 cellás lítiumionos akkumulátor (47 Wh) Max. 4 óra 25 perc
    Garancia: 1 év felvétel és visszaszállítás garancia (bővítés lehetséges, külön megvásárolható)

    Dell Inspiron 6400 -59

    Processzor típus: Intel Core Duo
    Processzor jellemzők: T2450 (2MB L2cache/FSB533) 2000 MHz
    Memória: 1GB DDR2 533MHz (2x512)
    Merevlemez: 160GB SATA-133 5400rpm
    Kijelző típus: 15,4' WXGA
    Kijelző leírás: Dell WXGA TrueLifeTM aktív mátrix kijelző 1280 x 800 képpont felbontással
    Optikai meghajtó: 8xDVD+/-RW DL
    Videovezérlő típus: alaplapi integrált, max. 256MB
    Videovezérlő leírás: Intel® Graphics Media Accelerator 950TM integrált grafikus kártya max. 224 MB megosztott rendszermemóriával
    Akkumulátor, üzemidő: 53 WHr 6 cellás „intelligens” lítiumion akkumulátor
    Garancia: 3 év szervízgarancia

    Asus F3f AP126c

    Processzor típus: Intel Core Duo
    Processzor jellemzők: T2350 (2MB L2cache/FSB533) 1860Mhz
    Memória: 1024MB (512x2) DDRII 667Mhz
    Merevlemez: 120GB (SATA 5400rpm)
    Kijelző típus: 15,4' WXGA
    Kijelző leírás: 1280*800 Color Shine
    Optikai meghajtó: DVD Super Multi DL író
    Videovezérlő típus: alaplapi integrált, max. 128MB
    Videovezérlő leírás: Intel® Integrált GMA 950
    Akkumulátor, üzemidő: 6 cellás 4800mAh
    Garancia: 2 év el- és visszaszállításos garancia (bővíthető)

    mindegyik szinte pontosan:
    171 000,- Ft + áfa
    Bruttó: 205 200,- Ft

    Előre is köszi a segítséget!!

  • Tim82

    nagyúr

    válasz nlb84 #8034 üzenetére

    Amikor én nyár elején idekeveredtem a PH!-ra, az azért volt pont, mert életem első notebook-ja (egy régi, ráadásul használtan vett Compaq Presario) elég fura dolgokat kezdett produkálni, így eldöntöttem, le kellene cserélni. Kispénzű vagyok, új noti szóba se jöhetett volna, mert kb. az akkori leggagyibb FuSi Celeron-os notit tudtam volna megfizetni, oprendszer nélkül.

    Nézelődtem, olvasgattam és végül - egy fórumtárs bölcs tanácsát követve, miszerint "egy használt business-class gép még mindig jobb, mint egy alsó vagy középkategóriás consumer", egy Thinkpad T40 mellett döntöttem és nem bántam meg. Jó, a Crysis nem fut rajta :DDD (ez nem is volt szempont), de egy másfél méteres esést (elszakadt az akkori táskám vállpántja) simán túlélt, két apró karccal a TFT-n. Egy MSI noti, legyen bármennyire szép is, darabokra esett volna ettől. (Én se dobálom a gépet, csak hát pechem volt.)

    Ha mindennapos, tartós használatra (nem játék, hanem alkalmazások, net, Office) veszel gépet, akkor nem a consumer kategóriából kell. Félre ne érts, tetszenek az MSI gépek, mert értékelni szoktam a dizájnt is, de ha tartósságról van szó, akkor IBM/Lenovo, Dell, HP, jobb Toshiba általában veri. És ezért ajánlják PeterkeT-ék is inkább ezeket a márkákat.

    A "teszkógazdaságos" meg azért érv, mert emlékeim szerint Cucka x+1-szerre mondja el ugyanazokat, megértem, ha már belefáradt ugyanannak a témának a sokadszori átrágásába... elég egy kulcsszó is, ha már korábban sokszor ki lett fejtve. :D

    Egy személyes tapasztalat, igaz, nem MSI, hanem Acer: mielőtt megvettem a T40-est, volt nálam kölcsönbe egy Acer noti. (A pontos típusára sajnos nem emlékszem, valamelyik Turion 64 processzorral ellátott TravelMate volt, az Usanotebook-ból véve.) Szép volt, jól működött, egy-két karc volt csak rajta. Valamint egy komolyabb gondja volt: az "É" billentyű állandóan kiugrott a helyéről - szó szerint. Mivel még nem járt le az egy éves teljeskörűnek szánt garancia, ami volt a gépen, gondoltam, szívességet teszek a noti gazdájának (ha már kölcsönadta) és naivan felbaktattam a XII. kerületbe, ahol az Acer budapesti szervíze... vagy mije van. Ott kellett rájönnöm, hogy Acer-éknél nem számít garanciális javításnak az az apróság, ha vacak billentyűzetük van, amelyikben eltört az egyik rugó. Az érvük egyébként az volt, hogy a notitulajnak macskája van, találtak egy-két szőrszálat a bill. alatt, akkor csakis a macska törhette el a bill. rugóját, ergo nem vonatkozik rá a garancia... (És annyira azért nem volt élvezetes felcipelni oda egy 3.5 kg-os, 15,4'' wide-os notebook-ot, hogy ezt megtudjam...) Ha az MSI "szervíz" ehhez hasonló hozzáállású (vagy rosszabb - ahogy így utánaolvasok), akkor köszönöm, inkább nem kérek az adott márka gépeiből.

    Jelzem, vélemény. Csak akkor kövezzetek, ha azt mondom, Jehova. :D

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz daveredline #8038 üzenetére

    Nem szoktam válaszolni az ilyen kérdésekre, mert alapvetően utálok más helyett dönteni, vagy konkrét modellt ajánlani, de ezúttal van egy olyan gép a felsorolásban, amit talán még én is bevállalnék, ha hajlandó lennék 15,4"-es gépet venni. Ezúttal ugyanis egyértelműen a HP a nyerő minőségben, de jelen esetben még felszereltségben is.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • daveredline

    tag

    Ja a szempontok közhelyek: strapabíróság, teljesítmény.
    Tudom h nem arra valók de zenét fogok szerkeszteni a fenti gépek valamelyikével, amit azért többé kevésbé bírni is fog sztem. Mindenesetre a mostanimnál biztosan jobban...

  • daveredline

    tag

    Válasz: (#8040) peterkeT

    Aha én is vele szemezek..:)

    [ Szerkesztve ]

  • daveredline

    tag

    válasz parandroid #8040 üzenetére

    Ugyebár ajánlottad a HP-t.. Nézd mit találtam:
    Ez még durvábbnak tűnik... vajon az is?

    [HP-Compaq 6720s]

    Processzor: Intel Core2 Duo T7250 (2.0 GHz, 2MB L2 cache, 800 MHz FSB)
    Memória: 1024 MB (DDR2, 667 MHz)
    Merevlemez: 160 GB (5400 RPM, SATA)
    Optikai meghajtó: DVD±R/RW Dual Layer
    Floppy meghajtó: opcionális (USB csatolós)
    Kijelző: 15,4" WXGA BrightView (1280x800 pixel)
    Videokártya: Intel GMA X3100 IGP (max. 384 MB)
    Modem: 56 kb
    LAN: 10/100 Mbit
    Wireless LAN: 802.11 (a/b/g)
    Bluetooth: van
    USB: 3 db
    Kártyaolvasó: SD/MMC
    Tömeg: 2,5 kg
    Méretek: 358 x 267 x 32 mm
    Akkumulátor: 6 cellás, Li-Ion
    Operációs rendszer: Windows Vista Home Basic
    Garancia: 1 év (bővítés külön megvásárolható) (Új)

  • Garffi

    tag

    Sziasztok!
    [link]

    1.A fenti linken található géppel lehet játszani (pl sims2, fable, oblivion, hellgate)
    Jó tudom nem fullos grafikán, de elviszi a játékokat?
    Az asztali PC-m (3000+AMD, 1GB Ram, Ati 9550 128MB képkártya).

    Jobban mennének a játékok a laptopon vagy rosszabbul?

    2.A két kártya küzöl melyik a jobb?:
    - ATI Mobility™ Radeon®X2300, 128MB VRAM VAGY
    - NVIDIA GeForce® 8600M GS akár 1280 MB TurboCache™

    :R

    [ Szerkesztve ]

  • Angyal07

    tag

    válasz daveredline #8042 üzenetére

    Megerősítem, azaz szerintem is a HP-t válaszd mindenképpen.

    Már régen nem írtam a topicba, de a véleményem az eltelt időszakban sem változott, sőt...
    Azaz notiból a legjobb választás az IBM, természetesen mindenkinek a legjobban megfelelő hardveres változata. Utána következik nálam a sorban a HP. Majd jön a "gagyi kategória", amiket simán meg lehet venni, de a notebook mivoltukat, azaz a hordozhatóságot nem lehet rajtuk úgy kihasználni, mint az IBM, HP változatoknál. Ez adódik a házak sérülékenységéből, esetleg súlyukbúl, vagy magából a borítások anyagából. Természetesen belsőségekben sok különbség nincs a notik között, de egy notebooknál nem is ez alapján kell dönteni, hanem inkább a strapabírás alapján. Ebben egyértelműen az IBM a legnyerőbb.
    Sokan elvesznek a belsőségek összehasonlításában és nem értik meg, hogy a notebooknál a legfontosabb tényező az maga a háza, azaz a borítás és a benne lévő merevítés minősége.
    Aki otthonra az asztalra szeretne egy notebookot, annak végülis tök mindegy, hogy milyet vesz, de akkor már praktikusabb az asztali gép ugye, mert az bővíthető, cserélhető, és nemkülönben jó játékra is, amíg nem notin játszani, az elég hevi hárd kór. :)

    Na hát ennyit akartam hozzátenni most.. :R

    Ui.: Ja és még egy fontos dolog annak aki a "gagyi" kategórából veszi a notit. Elég fontos, hogy ezeknél előfordul gyakrabban a melegedés és az ebből következő hagnosabb ventilátor zaj. Praktikus lehet elmászkálni a bevásárlóközpontokba és az ott kiállított bekapcsolt darabokat végigtapizni. Általán ha ráteszed a kezed a tapipad jobb vagy bal oldalára, akkor ott lehet érezni, hogy mennyire melegszik a noti. Na amelyik kiállított darab ott meleg, akkor azt a típust nem szabad megvenni. Amelyik kellemesen hűvős, de legalábbis nem meleg, azon már el lehet gondolkodni.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz parandroid #8036 üzenetére

    pedig éppenhogy tetszik a Latitude széria, szerintem jelenleg ezek a gépek a legszebb bc gépek a piacon. bár a Hp-ban is van valami perverzen érdekes, de szépnek nem mondanám azért. sőt, a Latitude annyira nem rossz, hogy jelenleg ilyet használok éppen. :)

    én csak amellett szeretnék kiállni, hogy bár nektek nem esik jól, ha a bc-on kívül más is szóba jön, de egy csomó embernek nincs szüksége arra. például ott egy egyszerű példa: pöcökegér. neked nem kéne olyan noti, amiben nincs. engem már az a pár másodperc is idegesíeni szokott, amíg még nem tiltódik le, amikor a jelszavamat beírom loginkor, mert folyton beleakadok gépelésnél, és olyankor össze vissza mászkál, meg klikkel az egér.

    én is egyetértek veled, hogy önigazolásért felesleges ide jönni, de mivel ez még továbbra sem a "1001 érve a business class mellett", így szerintem az a legjobb, ha mindenkit az igényeinek és lehetőségeinek leginkább megfelelő irányba igazítunk a vásárlás előtt.
    lényeg a lényeg, nem mondok neked gyökeresen ellent, csak kicsit más álláspontot is igyekszem képviselni.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #8046 üzenetére

    Csak annak ajánluk strapabírób notit, aki mobil használatra (vagy munkára, egyetemre) keres gépet. Akinek otthonra kell az íróasztalra, mert szebb / kevesebbet fogyaszt / kisebb helyet foglal / divatosabb, mint az asztali gép, vagy havonta egyszer elvinné magával haza, különben az albérletben használja, annak akár jó is lehet egy középkategóriás konzumer noti. Ezt már sokszor el is mondtam a topikban. Belépkategóriát pedig csakazértsem fogok ajánlani senkinek. Majd ha egyszer nyitok egy számtechboltot, és azt is el kell sóznom, akkor majd talán.

    A pöcökegérbe meg nem értem, hogy lehet beleakadni. Nekem konkrétan még egyszer sem sikerült az elmúlt 3-4 évben, sem HP-n, sem IBM-en. Szemben mondjuk a touchpaddel, amit tényleg meg kell tanulni kikerülni, ha nem akarsz kellemetlen meglepit gépelésnél.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Garffi #8044 üzenetére

    A 6720 egy másik kategória, mint a 6710. Én elkerülném.

    A dupla méretű HDD-n kívül egybként nemigen látok különbséget a két modell között kiépítésben, a procik közti különbség ezen a szintennem számít.

    Szerk: Bocs, ez daveredline-nak ment.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • motorola v3

    csendes tag

    Benq -joy book P52 erre varj gombot :)))

    ► OK ◄--- ► CANCEL ◄

  • cucka

    addikt

    válasz #16820480 #8029 üzenetére

    a minőséggel igazából nincs baj. nem kell dobálni, rúgdosni, és akkor teljesen jó.
    tisztában vagyok azzal, hogy sokaknak egyszerűen nem éri a bc gépek által nyújtott többletszolgáltatás. amit nem tudok elfogadni, az a direkt rossz tervezés.
    például a csillogós műanyagból készült fedlapot simán akkor is megkarcolhatod, ha végighúzod rajta a zipzárat amikor kihúzod a táskából. felháborító, hogy a csuklótartót festett műanyagból készítik, ezzel gyakorlatilag beleépítve a termékbe a max. 2-3 éves élettartamot. ezek olyan tervezési hibák, amelyek bizony normál, rendeltetésszerű használat során is előjönnek és számomra teljesen elfogadhatatlanok.

    az is furcsa, hogy az msi-knél csak a sub kategóriában van magnéziumváz, ahol a legkevésbé van rá szükség.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák