Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Eredetileg Atom-os netbook vásárlásán gondolkodtam, de egy subnoti jobb lenne a 12"-al, csak ugye megfelelő áron kéne megfelelő súly. (Tehát ide is beírom amit a netbook-os témába) :
    Egy kétmagos gép (igazából 1080p-s HD-t bírjon ez az elsődleges lényeg) kéne, tehát akár egy Core Duo is jó.
    Egy ilyen esprimo u9200 -hoz hasonló is lehetne Optikai nélkül, csak mondjuk 1,5 kg a nagyon max. , de az lehet egy kis akksival is (olyan 2,5h azért kéne).
    Lehet új is, de inkább használt.
    Tudtok 1-2 ennek megfelelőt mondani?

  • atesss

    addikt

    válasz Syrano #20951 üzenetére

    Jó hogy mást ajánlasz, mert Acer-t ne vegyen !
    Asus-nál nézz még szerintem körbe.
    Igen elég masszív darab az az N200-as (ugyanaz a háza, mint az N100-nak), ha hordozni nem kell, nem egy rossz választás. Nővéremnek egy N100-as Celeron M 410 -es változatban van, de annak ellenére minden van benne amit akkoriban álltalában kihagytak abban az árkategóriában (S-Video, BT, ujjlenyomatolvasó (na mondjuk ennek pont nincs sok értelme) ).
    A DVI azért hiányzik róla (drágább N100-asokban meg N200-asokban gondolom van).

    Az N200-asban csak 10/100-as LAN van, az Acerben az egyikben 1000-s, a másikban nem tudom milyen, bár asszem ez nem is nagyon szempont.
    BT-t is nézd meg melyikben van. Ha pont a chat-et írod, egy BT fülhallgatóval gépen is tök jól lehet Skype-olni, bár nővéremnek pont vettünk egyet, és nem megy az N100-as beépített BT-jével, valami firmware probléma, de gondolom meg tudom majd csinálni, csak akkor 1 nap alatt nem volt rá időm, mielött elutazott.

    17" milyen ártól van? Mert ha tényleg nem hordozza, jobb a minnél nagyobb kijelző.
    Vagy ugye lehet asztali monitorra kötni is...

  • atesss

    addikt

    válasz Brett apó #20948 üzenetére

    "igaz 2kg a gép"
    Erről beszélek, hogy ne ilyen legyen...
    Ezekről az "álsubnotebook"-okról én is tudok, csak pont az a lényeg, hogy ne legyen 2kg, hanem 1,5 max. !
    És pont itt nő meg az ára kb. a 2x-re, de talán 1,5kg-ban még épp van nem túl drága.

    Optikai persze nem kell, ez az 1,8kg-os-okhoz (MSI PR210X-070Hu, FS esprimo u9200, bár FS-t nem nagyon vennék)
    képest kapásból vagy 200g minusz, nem?
    Akksi is valami kissebb elég.
    Mik lennének a legolcsóbbak (újonan) ebben az 1,5kg körüli kategóriában ?
    Ha tudtok több tipust is mondhattok, aztán én majd utánanézek.

    Egyébként azért is nézem drágábban is, mert lehethogy nővérem is venne, és szerintem neki 200-250k vagy akár mégtöbb is ok (ha akar most venni, bár ez sem biztos), ha egy egész jót, és könnyűt találok.
    És ő most Szingapúrban van a hónap végéig, ahol olcsóbban meg tudná venni...
    Nekem is tudna hozni akár, bár 2-t már nemnagyon, mert nem fér el a kabintáskában, feladott csomagba meg nem hinném hogy jó ötlet, esetleg kiszerelt vinyóval.
    Csak még az a kérdés melyik gyártó nem ad Világgaranciát?

    Ez már kicsit OFF, de úgytudom Asus EEE-kre (pl. 1000H) és más netbook-okra sincs világgari ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Syrano #20955 üzenetére

    Igen, google-ban nézd meg.
    Gyengébb Procival? Mire gondolsz konkrétan?
    Igazából ha 2 magos, Core 2 Duo alapú, akkor már bőven jó.
    Az hogy 1600 vs. 1700 vs. 1830 Mhz Pentium Dual Core az már tökmind1 szerintem.
    Csak Celeron ne legyen, de azzal 17"-t szerintem nem is lehet kapni, meg eleve már elég kifútó darab a Celeron M5xx (szerencsére), már szinte mind Pentium Dual Core-al szerelt.

    Bár az igaz, hogy Vistához a 2GB Ram azért ajánlott.
    De kb. 4000 ft az 1GB NotebookRAM.
    Egyébként amit az egyik Acer-hez adnak Windows Vista Home Basic -et annak nincs értelme, a Vista gyakorlatilag egyetlen ujdonságát, a szebb kinézetet veszi el a Home Basic, nincs benne az Aero.

    Szerintem azért nézz körül a 17" közt is, hátha van már olcsón, mert az az 1,6" tényleg tud számítani. Legalábbis én 15,4" kijelzőt biztos nem használnék tartósan, ha van lehetőség rögtön ráraknám egy külső monitorra.

    Vinyó az meg egyéni döntés kérdése, de ha egy kicsit nagyobb kapacitás kell (nekem pl. HD filmek eszik a helyet rendesen :) ), és úgyse lesz nagyon hordozva, egy 3,5" házba (5k alatt van már ) berakott vinyóval járna jól, 320-500-640GB fillérekért (a notivinyóhoz képest).
    Mondjuk az USB nem egy sebességbajnok, ha 100GB-okat kell egybe mozgatni, de akkor lehet esetleg E-Sata-val (~ +2k az olyan ház), csak akkor a laptopba is kéne Express Card-os E-Sata kártya, az meg megint plusz pénz (szerintem 8-9k, de ez csak tipp).

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz kalasnikov #20958 üzenetére

    Szerintem csak az elvileg más célcsoportban különbözik.
    A TravelMate a "normál" otthoni használtra, van a Business valamilyen néven, de asszem nem Extensa, az talán a mobil munkaállomás kategória lehet, vagy nemtom milyen kategóriát találtak még ki.
    De a gyakorlatban ez tényleg csak marketingduma. De ez, hogy melyik milyen "célcsoport", ez a marketingszövegből gondolom kiderült, nem?

    Csak az Acer laptopok álltalában nem a minőségükről híresek...
    Egy Business Class változatú laptopjuk talán egy kicsit jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Mihi100D #20959 üzenetére

    Kamera csak az egyikben van, kérdés kell-e.
    Vinyó az is különbség, súlyt nem írtál a 2.-hoz, bár talán itt már mindegy is az max. 200g különbség. Vinyó pontos tipusa lehet még esetleg érdekes, ha tényleg halk a ventije, az is számíthat már. Csak szerintem egyik se elég halk ehhez...
    A hangról csak teszt alapján tudsz dönteni, vagy esetleg egy boltban, ha van valahol mind2 hallgasd meg egymás mellett.
    Hardveresen mind2 ugyanolyan, max. ilyen kamera, vinyóméret ilyesmikben különbözik, így neked tényleg leginkább a hangerő a fontos, ezt meg csak konkrét "fülteszttel" lehet igazából kideríteni.
    De egy régebbi (elöző generációs) tipusból kereshetsz olyat, ami mondjuk kifejezetten halk hírében áll.

    Konkrét árat nem írtál, de ezek tényleg nagyon új tipusok, és max. a Photoshop lenne a legmegterhelőbb, de kérdés kell-e ahhoz ilyen hardver.
    Bár az újabb, 45nm-es (1066 FSB) procik elvileg kicsit kevésbé melegednek, viszont a chipset meg gondolom jobban.
    De erről mondjon valaki inkább gyakorlati tapasztalatot.

    TP tényleg megbízható, de szerintem HP-vel sincs különösebben baj.
    Ha sokat akarod hordozni (2,8 kg-ot azért nem biztos...) a TP jobb lehet a zsanérja miatt.
    TP-nek a billentyüzetei álltalában nagyon jók, HP se lehet rossz, de ezt is neked kéne kipróbálnod inkább.

    És jól látom hogy egy ilyen kategóriájú laptopba 2008 közepén se tudnak belerakni egy qrva DVI-t ? :((

    MOD: 1 év garancia mostanában már kevésnek számít, 2 évet már kb. mindenhol szoktak adni.

    #20953 .-re valaki ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz T500 #20966 üzenetére

    Tudnál még mondani más tipusokat is, amit csak tudsz?
    Aztán én utánanézek, itt a PH-n is, van-e esetleg használtan.
    "áll business class" -ok is jók lehetnének, növéremnek annyira talán nem gond a súly, talán 1,7kg körül is beleférhet, ha olcsó.

    Vagy 13,3-asból is szintén hasonlókat, ott nemtudom mi ez a "súlyhatár", talán 1,9-2 kg ?

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Nővérem három hétre amerikába (Kanada majd USA) megy, és így újra előveszem a témát, hogy szeretnék venni egy szubnotit, ugyanis onnan lehethogy jelentősen olcsóbban tudna hozni.
    A keret az nem túl fix (illetve még nem tudom pontosabban), de olyan 160e-nél több nem nagyon lenne rá, talán ott beleférhet egy új is ebbe az árba, de ha nem, igazából jó a használt is (természetesen garanciával, ami ebben a kategóriában úgyis világgarancia), az is jóval olcsóbb lenne kint gondolom.

    Alapvető elvárások:
    - 12" (ha súlyba + árba beleférne lehet nagyobb is, de erre nincs nagy esély)
    - akksi üzemidő mindegy, mondjuk 2 óra meglegyen, de az elég alap.
    - Core 2 Duo / Pentium Dual Core, esetleg Core Duo is ok, és az előzőre utalva: felesleges LW proci.
    - de a legfontosabb: ~max. 1,5kg.
    Az utolsó a legnagyobb korlátozó sajnos, meg a legnagyobb árnövelő. :F
    Még az jönne jól, ha nem 1,8" vinyója lenne, vagy ha olyan is, akkor legalább 1,8" SATA-s.

    Tudnátok pár notit ajánalni, ami talán beleférhet kint ebbe az árba ?
    Vagy használtan mi mennyibe kerülhet (bár az ottani használtpiacot nem lehet könnyű innen átlátni) ?

    Illetve valami kereső oldal jól jönne, ahol ilyesmi szempontok alapján lehetne keresni, árral együtt. Korábban ismertem is egyet, csak most nem jut eszembe, de megpróbálom megkeresni a gépen, mert fel kell írnia lennie valahol.

  • atesss

    addikt

    válasz Tim82 #27230 üzenetére

    No most én külön arra gondoltam külön, hogy amerikában mennyi lenne, itthon bármikor tudok venni, és annyira nem sürgős a dolog, de ez hogy tudnék hozatni, ez most egyszeri alkalom !

    De amúgy tetszik ez a noti, főleg az itthoni használt ára, nem is gondoltam, hogy ennyiért már lehet.
    De azért széles kijelző jobb lenne szerintem (hordozási méretben is jobb lehet, ha nem olyan magas).
    Illetve ennek mekkora is a súlya, mert többfélét is találtam:
    1,31kg vagy 1,9kg ,de ez szerintem itt rossz.

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Most egy kicsit pihentetem az "amerikából subnotit hozatni" témát, mert van itt egy másik kérdés:
    Egy barátom megkért, hogy nézzek utána milyen netbook-ot lehetne kapni max. 90 ezerért.
    Most elkezdtem nézegetni az árakat árgépen, de aki még jobban benne van ebben a témában, az talán méggyorsabban meg tudná nekem mondani, mit lehet kapni itthon ebben az árkategóriában.
    Ugyanis én arra gondoltam, hogy a 10" lenne a min. kijelzőméret, ami még úgy-ahogy használható, csak sajnos az MSI Wind U100 is min. 100e, a Lenovo Ideapad meg 115-től indul.
    Ugye az árfolyam miatt eléggé felmentek az árak, mert én úgy emlékeztem egy 10" Wind simán beleférne ebbe.
    Igazából túl nagy elvárás nincs, vinyóról nem tudni hogy mekkora kéne, tehát alapvetően lehet SSD is, viszont szerintem az Atom proci azért elkél, a VIA meg Celeron megoldások már tényleg lassúak.
    Meg a kijelzőre is azt mondtam, hogy szerintem a 10" a min., de lehethogy a 9" fog csak árban beleférni.
    Asus-nál még nem néztem körbe, de ahogy rémlik, ott a 10"-osak csak 100 felett lehetnének.
    Van valami tippetek olyan 10"-ra, ami beleférne a 90 ezerbe?
    Egy Wind-szerű netbook egy kisméretű SSD-vel, vagy ilyesmi megoldás lehetne jó igazából...

  • atesss

    addikt

    válasz eclipz #27268 üzenetére

    Hát igazából ezzel az a fő gond, hogy ez Acer. :U
    Normál laptopból biztosan szar, ezt tudom (akár csak ismerősök tapasztalatából is), és ebből következőleg kétlem, hogy netbook-nál sokkal jobb lenne a helyzet. :F
    A másik, hogy ez is 8,9"-os, az van pl. Lenovo Ideapad S9 is 86e-ért, meg Asus is van több is. És az azért mindenképp más kategória (mondjuk Asus netbookokról hallani rosszakat is, de azért mégsem Acer).

    Ezenkívül nem hinném, hogy akarna mobilinternetet venni haverom, + havi min. 5000 ft-ért.
    Ha utánaszámolsz a dolognak, úgyis az jön ki, hogy a szolgáltató nevét rosszul írtad,
    "T - lopó" a helyes kifejezés. :DD :W
    Amúgy bőven van még ez az akció, T nagyban nyomja a reklámokat még most is. És vannak gondolom nem is kevesen, akik meg be is dőlnek nekik, és viszik haza a sok szar Acert, aztán meg fizetik a havidíjat 1 vagy 2 évig. :W

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz GuzeLord #27285 üzenetére

    Tudnád linkelni, hogy pontosan melyik notikról is van szó ?
    Melyik az, ami SIS chipsetes, és melyik, aminek ugyanolyan VGA-ja van (?), csak kissebb VRAM-al ?
    Amúgy ebben a kategóriában szinte biztos, hogy semmi különbség nem lesz a 256 és 512MB-os kártya között, alapból olyan lassúak ezek, hogy nincs mi kiszolgálja az 512MB-ot. :U
    A SIS-ben van Ati 3470-es ?
    Ugyanis egyik haverom is nemsokára akar laptopot venni, és valamilyen szinten neki is kéne játékra, elvileg ő aztmondta, csak Fifa 08-ra kell, de aztán utána simán lehet belőle akár csak pl. Fifa 09 is. :U

    Én egyenlőre ellenvetéssel vagyok a SIS-el szemben, de ha meggyőz valaki az ellenkezőjéről, akkor lehet róla szó.
    Akartam mondani egy példát a SIS egy hibájára: Asus X50C - SiS 671DX + SiS 968
    a PH tesztjében [link]
    De kiderült, hogy ez az Asus BIOS hibája volt, és elvileg meg van oldva, itt a cikk végén:
    [link]
    A fórumban a felfedezett (és ezekszerint javított) hiba részletesen [link]

    Ugyanakkor ha ebben a tesztben megnézed pl. a memóriavezérlő sebességét, kiderül, hogy azért van oka annak, hogy olcsóbb a SIS. :U

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Narim #27290 üzenetére

    Nyák tervező progi mitől ennyire hardverigényes ?
    Eagle-re gondolsz ?
    Mondjuk én csak egész alapszinten használtam, az autoroute (ami állítólag elég szar) ennyire eszi a gépet ?
    Persze nemtudom milyen szinten használod...
    MATLAB az igen, abban tényleg lehet komoly dolgokat számolgatni...
    Ugyanakkor 100e-ért nagyon alap notit kaphatsz csak, úgyhogy ezen kár gondolkozni, hogy milyen proci legyen benne, mert nem fér bele komolyabb.
    Meg a mondjuk 200e alatti gépek közt, ha mindegyikben 2 magos proci van, ilyen szinten nincs is olyan nagy különbség proci sebességben...
    Sőt, nemtudom pontosan mekkora a legnagyobb Intel mobil proci, de kb. 2,66Ghz, ami pl. egy 1,8-as Pentium / Celeron Dual Core-hoz képest órajelben 50% különbség csak.
    A 45nm-es Intel procikban lévő SSE4.1 nemtudom mennyit dobhat, ennek próbálj meg utánakérdezni egy procis topicban. Meg a cashe méret, FSB kb. ami változhat, de szerintem ezek nem kellenek annyira pl. a MATLAB-nak.
    De aztán lehethogy tévedek, ennek kérdezz utána, vagy próbálj meg MATLAB teszteredményt keresni, szokták ezt is használni benchmarknak, láttam már külföldi notebook tesztben.

    De a 100e az nagyon kevés, örülhetsz (ha Intel vonalon nézzük) , hogy ha kapsz ezért egy bármilyen kétmagosat. :F
    A lényeg, hogy szerintem a Fujitsu-Siemens-et és Acert-t kerüld el, azok romlanak a leggyakrabban.
    Ugye azok a legolcsóbbak is, de szerintem akkor sem éri meg.
    Szerintem Dell, Lenovo, Asus (ebben a sorrendben) talán a 3 legjobb (bár az Asus magyarországi szervizével mostanában egyre több a probléma), de ezeknek a minőségét meg is kell fizetni....
    Lenovo N200 / N500-as sorozat, ami olcsóbb, és annak nincs gond a minőségével.
    De főleg a mostani árfolyammal nézve 2 magos procival az is lesz min. 120-130e.

    Illetve, ha egy kicsivel többet rászánsz, van még egy dolog, amin lehet gondolkodni:
    Az újabb (alapvetően 9-es sorozat) Nvidia videókártyák / Chipsetbe integrált változataik támogatják a CUDA-t. [link] (Ez úgylátom elsősorban programozási szempontból ), a gyakorlatnak nézzél utána mindenképp.
    Pl. Geforce 9100M vagy Geforce 9200M chipsetek tudják úgytudom (és ez az olcsóbb kategória).
    És hallottam róla, hogy megjelent MATLAB-hoz egy kiegészítő, amivel (gondolom csak részben), de CUDA képes lett a program !
    Ha ez tényleg müködik, akkor ezzel egy alapból "játékra gyenge" integrált VGA-val is egy négymagos proci sebességének többszörösét tudod használni MATLAB-ban !

  • atesss

    addikt

    válasz adm #27305 üzenetére

    Hmm pedig nekem pl. a PH egy cikkéből, meg több más helyről is úgy rémlett, hogy kb. 1-1,5 éve csinálták meg a hazai szervizüket. De akkor az lehet csak valami képviselet volt, és szervíz nem? :F
    "meg, hogy a harmadik minőségben... " hát nemtudom, igazából ez a kép egy kb. 1,5-2 éve alakult ki bennem a notigyártók minőségéről, fórumról, ismerősök, meg saját tapasztalatomból. Ámde az elmúlt hónapokban egyre több rosszat hallottam én is az Asus-ról (mondjuk másról is sajnos), ezekszerint lehethogy felül kéne ezt bírálnom ?
    Te kb. milyen sorrendet állítanál fel a notebookok minőségét nézve ?
    Természetesen nem business kategóriát értem, hanem átlagos gépekről a kb. 120e - 200e, esetleg 250e ft-os ársávig.

  • atesss

    addikt

    válasz adm #27305 üzenetére

    2X ment el.
    És "Bad Gateway" híbát írt ki (egy PH-nál azért ez elég furcsa...), azért nyomtam rá még 1x.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Ismét elég közelbe került egy barátom laptopvásárlása (mivel pénteken kapja meg a diákhitelét...).
    Az ár elvileg max. 150e, de inkább kicsit kevesebb.
    Az alapvető igények netezés - filmnézés, illetve a nagyobb probléma egy játék:
    Fifa 2009.
    Emiatt jobb lenne egy türhetőbb VGA, csak ugye az árnak meg a minőségnek maradnia kéne...
    A 2009-es Fifa igénye talán annyira nem nagy, de aztán meg jön a következő Fifa, stb...

    Intel platformos gép kell mindenképp, a 2 mag természetesen alap (a Dual Core Celeron M milyen amúgy, támogatja a Speedstepet? ).

    A minimumot én az Intel GMA 4500M-nél húztam meg, erre a legjobb választásnak (árban és minőségben) a Lenovo N500 (NS738HV változat, T3200 procival, ebben a ram alapból csak 1GB, a 2GB-os asszem irreálisan drágább, de azt simán bővítjük) [link]

    Ehhez képest milyen jelentősen jobb VGA-jú gépet tudnátok mondani 150e alatt, normális minőségben ?
    Mert én normálisat nem nagyon találtam, FS és Acer nem kell !
    Asus-t találtam 150e körül, Ati 3470 VGA-val, ami kb. 2x erősebb az Intelnél.
    Csak a gond az, hogy SiS 671DX + SiS 968 chipset van benne...
    [link]
    És egy nem túl jó vélemény róla: [link]

    Eddig egy esetleg megfontolandó alternatívát találtam: MSI EX600X-415HU
    nVidia GeForce Go 8400 -al (több mint valószinű, hogy ez a 8400-as sorozatból a leglassabb 8400M G )

    De minőségben az MSI-t én nem tartom olyan jónak, és szerintem 15,4"-nál a numerikus bill. sem szerencsés (kelleni meg nem kell).
    A Geforce 8400M G meg úgytünik alig-alig gyorsabb a GMA4500-nál.

    Az N500-al kapcsolatban van valami ismert probléma, vagy egyéb, ami miatt nem ajánlanátok ?
    Illetve ha lenne valakinek ötlete egy jobb VGA-ra ebben az árban + normális minőségben, akkor várom a javaslatokat.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz T-unit #27666 üzenetére

    Hát nemtudom, ezt a SIS-t eléggé meg kell gondolni, nincs jó véleményem róluk,. meg a PH teszt egy ilyen chipsetes Asus notiról se hozott ki jó dolgokat, pl. memóriavezérlőt tekintve...
    A többi noti pedig egyrészt drágább, másrész van közte olyan, ami AMD-s.
    Viszont ez a TOSHIBA Satellite A200-23J nem tünik rossznak, de a Vista az ami nem kell.
    Próbáltam keresni árgépen, de eddig nem találtam Vista nélküli A200-at. :F
    Pedig azzal ~6-8e ft mínusz legalább lehetne, az pedig úgy már egész jó ár.
    De a Mobility HD2600-nak még utánanézek, hogy pontosan milyen is, de nem lehet rossz.

    Az N500-nak a garanciája még a kérdéses, szerintetek mennyire érdemes +1év garanciát venni hozzá ?
    Az árgépen keresve N500-ra: [link] van garanciakiterjesztés 6500-9500 ft-ért is, de pont ezeken a helyeken nincs ez a laptop normális áron. :F
    Lenovo-nál mikor lehet venni még kiterjesztést, hány hónapon belül ?
    Vagy ezt megvehetem akármilyen boltban késöbb, attól függetlenül, hogy a notebook hol is lett véve korábban?
    Az itthon vett N500-as garanciája amúgy csak európai, vagy világgarancia ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Romvr #27670 üzenetére

    "szerintem lesznek ott XP-s driverek is" Nem ez a lényeg, ezt megoldom, hanem az, hogy Vista nélkül olcsóbb lenne a gép (és Campus-ban meg úgyis elérhető legalisan is) ! Ezekszerint nem lehet anélkül kapni? :Y

    "átlagosnál gyengébb fényerejű az LCD-je" Igazából nem lesz egy túl világos helyen használva, de ezen még ígyis lehet gondolkodni, mivel filmnézésre (bár leginkább foci nézésre :) ) azért lesz használva !
    Amúgy én is olvastam erről a gyengébb fényerőről, de a tesztekben ezt nem írták olyan komoly hátránynak.
    Ez egy normál LCD-hez képest - hány % fényerő lehet szerinted ?
    Azért is kérdezem, mert egy normál laptoppal is lehetne ezt így talán modellezni, leveszem x %-ra a fényerejét, és azon megnézzük milyen úgy filmet nézni.

    "Hogy hol veszed meg mindegy" Ez viszont jó hír, mert akkor + 6500-ért meglehet a 2 év gari, csak még kérdés kell-e ez egyáltalán. :F Erről majd haveromat kérdezem meg, ezt neki kell eldöntenie. Egy Acer vagy FS géphez én ennyiért mindenképp megvenném (bár az más kérdés hogy alapból nem vennék ilyet...), de azért a Lenovo az más.
    Csak azt nem értem mitől lehet ennek a garanciakiterjesztésnek az árában vagy 2x árkülönbség is a boltok közt (pár hónapja ennek már utánanéztem) :F

    A Toshibák minőségéről mi a tapasztalat ?
    Konkrétan a Satellite A200-23J modell érdekelne.

  • atesss

    addikt

    válasz T-unit #27672 üzenetére

    Ja közben én is utánanéztem itt a Mobility Radeon HD 2600-nak, és hát tényleg elég komoly akár a GeForce 9300M G-hez vagy a HD 3470-hez képest is !
    A Geforce 8200M-hez képest meg végképp...
    A legfontosabb előny, hogy 128 bites, és a 120 Stream proci se tünik rossznak, nekem AGP-s HD2600XT van az asztali gépemben, az elég jó darab.

    Csak az ára azért tényleg magasabb, bár szerintem az N500-hoz képest akkor ez az már, aminek tényleg van értelme, a 9300M G-s géphez képest kb. ugyanennyibe kerül (155e az Asus F3SG-AP215 argep és usanotebook )
    SIS chipsetet inkább hanyagoljuk, az is lenne min. 145e szerintem a HD 3470-es Asus.

    A melegedés (és az üzemidő is valamilyen szinten) viszont haveromnak azért számít, és ez a kari azért nem fogyaszt már olyan keveset, nem ?
    Ez akksiüzemidőben mit jelent szerinted az Intel X4500-hoz képest ?
    És a noti melegségében / a ventillátor hangjában ?
    Mondjuk ez a hütés megvalósításától is függ, nemtudom ebben álltalában / most milyen a Toshiba.

    Egy gond még van azért ezzel a Toshibával (az N500-hoz képest): nincs rajta DVI / HDMI !
    Pedig egy ilyen VGA-hoz szerintem ez már eléggé dukálna...

    Viszont a Toshiba minőségével kapcsolatban nincs tapasztalatom, és információm se nagyon. Lehet benézek a Toshiba topicba is, mert azért félek ettől.

    Illetve egy tapasztalatom van: egy Pentium 1-es Toshiba laptop 16MB RAM-al, pöcökegérrel.
    Azzal nem volt gondom, a pöcökegér is tetszett, de asszem ebből nem kéne levonni következtetést egy mai laptopjukra. :P

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Mi a véleményetek egy Asus F5SL-AP141 laptopról ?
    ATI Mobility Radeon HD 3470, 256 MB
    De SiS 671DX+968 :F
    De az ára nem rossz, 141e ft. ( táska és egér is van hozzá)
    [link]
    [link]

    Mi a véleményetek erről a SIS chipsetről, meg erről az árról? :Y
    Igazából átlagos használatban miben lehet rosszabb, mint egy Intel chipsethez (pl. Lenovo N500-ban lévő GM45-hez) képest?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz T-unit #27711 üzenetére

    Hát az a gond, hogy 157e-ért a HD2600-as Toshiba már sok árban...
    A GMA4500 meg félünk tőle hogy kevés lesz...
    A kettő közt nincs más sajnos, egy nem SIS Chipsetes HD3470-es gép 145-148 körül (akár táska-egér nélkül) lenne az ideális szerintem.
    Vagy ha a Toshibát lehetne kapni Vista nélkül, 150e körül. :W

    Amúgy erre az Asus-ra is két év gar van, csak a Lenovóra van 1 év. De ahhoz meg + 6500-ért lehet kapni + 1 évet, így árban 125e + 6,5e = 131500 jön ki. (ha tényleg ennyi a legolcsóbb helyen, de 2 boltban is van 125-ért)
    Toshibából is van egy GMA4500-as amúgy, asszem 130e körül, 2 év garral.
    Bár szerintem akkor a Lenovo már jobb választás, minőségben az biztosan jó, meg van DVI (HDMI) is.
    De DVI (vagy HDMI) csak az N500-ban meg a SIS-es HD3470-es Asusban van. :F

    ", ha nem legújabb vga zabáló motorú játékokkal szeretnénk játszani" Hát alapvetően csak egy igény van: Fifa sorozat.
    Abból most még csak a 09, de igazából ha megjelenik egy újabb Fifa, azt is jó lenne ha elvinné valahogy (akár ha csak úgy megy, min. grafikán).
    GTA4 még komoly asztali gépeken se fut normálisan, úgyhogy az eszünkbe se jutott.
    Meg eleve nem szereti különösebben haverom az ilyen játékokat. Focis dolgokat azt viszont minden mennyiségben. :)

    Fifa 09-nek milyen az igénye szerintetek, hogy mehetne a GMA4500-on ?
    Esetleg nem tudtok valakit, akinek GMA4500-as notija van, és szokott Fifa-val játszani ?

    Amúgy kicsit is komolyabb játékra meg asztali gép kell, utánanéztem hogy részben használt alkatrészekből kb. 65e-ből össze lehet rakni egy egész jó játékos gépet (E2xxx felhúzva, HD4670, 2GB, Giga P31 lap). Újakból meg 75-78 körül lehet ugyanez kb.. Jó persze még + monitor, de főleg ha napi 1-2 óra játékra van csak használva a gép, talán egy CRT is megteszi.

    "Pontos ms/fps értékekkel nem tok szolgálni" Ezt mit jelent ? :F
    Akkor ezt most játék alatti lassító tényezőként mondod ?
    Nem olyan gyenge ez a VGA, hogy itt kb. semmit se számít a proci (ha 2 magos persze)?
    Amúgyis úgytudom csak a memóriavezérlőben lassabb számottevően a SIS az Intelnél, nem?

  • atesss

    addikt

    Írtam még múlt héten, hogy egy barátom vett volna laptopot, és a SIS chipsettel voltak a problémák, egy Asus 140k-ért SIS chipsettel, Ati HD3470-el.
    Csak aztán pénteken kiderült, hogy mégsem kap diákhitelt ebben a félévben, mivel halasztott. Így egy jó ideig biztosan ugrott a laptopja szegénynek. :O

    Nekem viszont lenne egy másik kérdésem:
    Bp.-n a belvárosban járva a múlt héten (egyébként fehérváron tanulok, így hétközben nem nagyon járok a belváros felé, a Sasadi út felé meg nem láttam a reklámot) láttam reklámozni több táblán is egy laptopot, asszem valamelyik nagyobb, ismert laptopos bolnál.
    Ami rémlik:
    Lenovo Thinkpad
    13,3"
    valami 2kg körüli súly
    Ajándék HSDPA modemmel
    És ilyen 160-180e körül volt asszem árban

    Melyik modellre illhet rá ez a leírás (igazából nem tudom pl. hogy nem-e valami régi, kifutó modell esetleg, ezért sem álltam neki keresni) ?
    Vagy van itt valaki, aki emlékszik konkrétan erre a reklámra ?

  • atesss

    addikt

    válasz BobMaster #27805 üzenetére

    Igen, ez lesz az !
    xedos Köszi neked is. :R

    Na ez valahogy sejthető volt :( :
    "A kedvezményes ár a készülék és T-Mobile mobilinternet előfizetés egyidejű vásárlása esetén érvényes, mely esetben a kedvezmény mértéke
    nettó 12.500 Ft (bruttó 15.000 Ft) "
    Nekem amúgy biztosan nem kéne HSDPA modem, de Vista sem.

    Utánanéztem még máshol is a notinak, és mindenhol mást írnak róla:
    Most ebben van HDMI ? Vagy csak a drágább darabokban ?
    A Lan Gigabites, vagy 10/100-as ?
    És ennek mennyi is a súlya, 2,1 vagy 2,24 kg ? Vagy melyik akksival mennyi ?
    A vinyó ugye 2,5" SATA (mondjuk valószinű, de inkább rákérdezek, mert a subnotik jó részében nincs, ez az egyik fő bajom velük. Mert ha normál, akkor menne bele egy WD Scorpio Black 7200rpm 320GB ~20e-ért)

    Ha lesz majd valamikor pénzem notira (pár hónapon belül mondjuk biztos nem), akkor egy használt (de még garis) 12" üzletire gondoltam, 1,5-1,7 kg körülig.
    De most hogy megláttam, hogy új Thinkpad van kicsivel 2kg felett, ezekszerint a T-Mobile nélkül 180e-ért, és ez viszont 13,3-as, így lehet elgondolkozok egy ilyesmin is.
    Nővérem céges laptopja 14", a sajátja meg 15,4", és most néztem meg egymás mellett, jócskán van különbség !
    A 12 és a 13,3 közt is jócskán lehet így, nem ?
    Lehet meg kéne néznem majd egymás mellett a kettőt valahol.

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Egy barátom hugának kellene laptopot keresnem.
    A legfőbb szempont a megbízhatóság, ugyanis olaszországban fog majd tanulni.
    Így a garanciának érvényesnek kell lennie ott is, de ma már mindegyik notebook legalább európai garanciás, nem ?
    A keret elvileg 150e, de szerintem ez annyira azért nem fix.
    Kijelző: 15,4"
    Kétmagos, speedstep-et támogató Intel proci legyen benne, RAM pedig min. 2GB (ha mi bővítjük az is teljesen jó, sőt az sokszor még olcsóbb is).
    Ezenkívül én a GM45 / GL40 shipsetet preferálom, ez a legmodernebb (+kisebb fogyasztás), és az X4500 VGA miatt; meg egy DVI / HDMI is jól jönne (tulajdonképpen nem is értem ez miért nem alapfelszereltség manapság már minden laptopon...).

    Én eddig a két szerintem legmegbízhatóbb márkát néztem:
    A Dell 1545-ös-e egy eléggé elrontott darab (pl.: [link] ), úgyhogy marad a 1525. Ebben ugye csak X3100-van, de van HDMI, sőt Tv-Out is. De a gond az árával van: A nem Celeronos 1525-öt legolcsóbban 180e körül láttam (és ennyiért csak pirosban). :F
    Hiába a 3 vagy 4 év gar., szerintem az már sok lesz...
    Ennek a Dell-nek viszont a nagy előnye, hogy színes, azaz pont nőknek ideális.

    Lenovo:
    Sajnos az N500-as már egy kifutó darab, nem értem miért (tavaly karácson előtt vették egyik barátomék, az tudom, hogy akkor még elég új volt).
    Pedig ilyet 2 barátom is vett, és meg vannak vele elégedve.
    Ennek ellenére lehet azért még jópár helyen kapni.
    Az árával sincs gond, X4500 + HDMI is van, max. a kinézettel lehet baj, meg az 1 év gar.-t lehethogy bővíteni kéne.
    Meg hogy ennyiért lehet már kapni Thinkpadot is:
    SL500 már van 132e-ért, Celeron Dual Core T1600-al.
    Ez tudja a Speedstep-et ?
    Mert az Intel egyik oldalán (processorfinder) igen: [link]
    Viszont az ARK-n meg nem: [link] :F

    Ti mit javasoltok ?
    Esetleg még más típusokat tudtok ajánlani ?

  • atesss

    addikt

    válasz T-unit #32015 üzenetére

    Áh köszi, ez a matrica mekkora ötlet ! :C
    Bár én biztos kivágnám a Thinkpad logó helyét, hogy az azért látsszon. ;)
    A Vista mondjuk felesleges
    Nem lehet (akár pont ezt a modellt) anélkül kapni ?
    Főleg hogy a Home Basic-nek nem látom értelmét, ha legalább Home Premium lenne, azt lehethogy fent is hagynánk.

    Garanciakiterjesztést most mennyiért lehet kapni ehhez ?
    Mert az árgépen rákeresve [link] az egyetlen, ahol olcsóbban van, 14600-ért a 3év(-re), azt nem lehet már kapni a DreamComp-nál...
    A 43e, meg hiába +2 év, az egy kicsit sok. :Y
    Meg +1 év elég lenne. Csak nem 21e-ért...
    Márciusban lehetett kapni több boltban is +1 év-et 8000-ért N500-hoz, de azt is csak sokkal drágábban látok már.
    Vagy az valami akció volt ?
    Vagy csak nem az árgéppel kellene keresnem ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz T-unit #32018 üzenetére

    Körbenézek majd, hogy esetleg egy drágább, Vista nélküli, de jobban felszerelt modell nincs-e.
    Bár ha prociból erősebb kellene a Celeron Dual Core T1600-nál, akkor az már 170k körül van. Mivel Pentium Dual Core-al (pl. T3400, vagy nemtudom melyik a leggyorsabb belőle) nem láttam. Pedig az +30% lenne órajelben azért, és árban meg max. 15-20e plusz (más modellek árából kiindulva).

    Na ilyen gari kellene, csak nem 3 évre, hanem csak 2-re !
    Ha nem is fele lenne árban, hanem mondjuk 11k, az is jó lenne még bőven.

    Az SL500-nak minden modelljében cserélhető garanciavesztés nélkül (tehát nincs leragasztva) a Ram és a HDD ?
    Vagy ez függhet a nagykertől ?
    Mert volt már olyan laptop, ahol ezzel megszívtuk...
    És az IPON meg nem arról híres, hogy tud adni információt a termékeiről. :W

    Mi lehet a különbség e között a két modell közt:
    IBM-LENOVO ThinkPad SL500 NRJN4HV_TS - IPON - 131.197ft: [link]
    IBM-LENOVO ThinkPad SL500 NRJN5HL_TS - IPON - 173.684Ft: [link]
    Nekem úgytűnik, hogy csak annyi, hogy a drágábbik változathoz XP van, az olcsóbbhoz Vista.
    Na de ez azért nem indokolna 42 ezres árkülönbséget ! :U

  • atesss

    addikt

    válasz T-unit #32029 üzenetére

    Most akkor melyik típisnak van ledes kijelzője ?
    A Dell 1545-nek ? Vagy csak ennek az újabb változatnak ?
    És az SL500-nak ?

    Az Ipon teszt összefoglalásában [link] ez áll a régebbi Dell 1545 -ről:
    Pro:
    + kellemes tapintású és szép fedlap
    + remek billentyűzet
    + átlagos zajszint
    + 3 év garancia
    Kontra:
    - ujjlenyomat-gyűjtő, csillogós belső burkolat
    - bizonytalan touchpad felület
    - magas CPU használat HDD műveleteknél
    - átlagnál melegebb merevlemez
    - gyenge felszereltség
    - elavult és kis teljesítményű akkumulátor
    - kijelző színhőmérséklete nehezen beállítható
    - visszajelző LED-ek hiánya
    - operációs rendszer hiánya
    - nem túl versenyképes ár

    Ennek egy része tényleg biztosan változott, de pl. a touchpad nem hinném...
    A DVI / HDMI itt is kimaradt.
    Pedig egy HD4330-hoz már igazán illene valami normális csatlakozás. :(

    Ezenkívül a szokásos 16:10-nél még szélesebb 16:9-es kijelző se egy jó ötlet szerintem.
    Mondjuk az igaz, hogy képpontban több (15,6" 1366x768 (WXGA) ) , csak ez így nem lehet WXGA, mert az az 1280*800 . :U

    Ez az ATI Mobility Radeon HD4330 milyennek számít ?
    És fogyasztásban, mennyit vesz el az üzemidőből (mondjuk netezés kis fényerőn) ?
    Bár mondjuk játékra ponthogy nem kellene a gép...

    A T4200 az ugye már 45nm-es ?
    Ez mennyivel gyorsabb átlagfelhasználásban az azonos órajelű 65nm-esnél (asszem az a T3200) ?

    Az a kár, hogy SL500 nincs T3200-al T3400-al, vagy T4200al. :(
    Pedig ha a 131e helyett azzal lenne mondjuk 145e vagy akár 150e az még beleférne szerintem.
    Ez a következő darab árban amit árgéppel találtam:
    Lenovo ThinkPad SL500 NRJ6FHV - 165 350 Ft
    SL500 - CENTRINO, Core 2 Duo T5870 (2.0GHz/800MHz/2M), 1 GB, 250GB, DVD±RW DL, Mobile Intel GMA 4500MHD (GM45), 15.4" WXGA glossy Camera, Eth Giga, Intel 5100 AGN (1x2), Bluetooth, FPR, 6 cell, ExpressCard, 1394, 4 USB, 7-in-1 multi-media card reader, READY, DOS, 1 year
    [link]
    A 250GB vinyó is jól jönne talán, meg gyorsabb is a proci (abból csak az 1,66-os T1600 a gond, nekem az már kicsit kevésnek tűnik, pl. FullHD videók se biztos hogy elmennek vele), csak nagyon nagy a felár.

    AZ SL500-nál ha a vinyót nem cserélheted, gondolom a proci meg egyáltalán nem.
    Amúgy szervízzel beszereltetni egy másik vinyót mennyibe kerülhet (lehetőleg úgy kéne, hogy hozott vinyóból) ?

    Az órajelen kívül (2000/ 1666 = + 20%) mennyiben gyorsabb ez a proci, mint a T1600 ?
    Csak szerintem fogyasztásban is több, pl. az Usanotebook-nál a T1600-as SL500-hoz (NRJN4HV) max. 4 óra van írva [link], a T5870-eshez (NRJ6FHV) viszont már csak max. 3 óra [link] !

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz mcdokika #32046 üzenetére

    Nem lehet, hogy az egy kombinált aljzat, és SPDIF is egyszerre ?
    Nemtudom már melyiket szokták, inkább optikaival kombinálják a sima Jack-et, de lehet koaxálissal is lehetséges.
    Vagy ha van HDMI, azon kijön az 5.1.
    Elméleti lehetőség DVI-on keresztül is van, de arra nem nagyon szokták kivezetni (asztali Ati HD kártyákon van csak úgytudom, de lehet már az újabb notebookok tudják; de azon meg már inkább HDMI van)

  • atesss

    addikt

    válasz mcdokika #32051 üzenetére

    Igen, elvileg valahogy úgy kell működnie, de én sem értek hozzá nagyon sajnos.
    Próbáld meg ezt a cikket elolvasni: HD hang és videó HDMI-n keresztül
    Bár ahogy elsőre átfutottam, nem igazán a gyakorlati megvalósításról szól...

    Viszont ezt a topicot tudom ajánlani, itt gyorsan is fognak válaszolni szerintem:
    LCD TV - tapasztalatok, tanácsok

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Van ötletetek, hol lehetne Budapesten megtekinteni egy SL500-as Thinkpadot ?

    A legjobb valami bevásárlóközpont lenne, ami talán nyitva van 21.-én vagy 22.-én.

    USANotebook-nál nincs a kiállított darabok közt, Edigitalnál nem lehet már kapni, laptop.hu-nál szintén nincs.

  • atesss

    addikt

    #32973-re valaki ? :F [link]

    A mostanában többször linkelt TOSHIBA Satellite L500-14Z-ben lévő ATi Mobil RadeOn HD4570 milyennek mondható asztali tekintetben, kb. minek felelne meg ?
    És a Mobil Geforce-ok közül kb. mivel egyezik meg teljesítményben ?

    Fogyasztása mennyivel csökkentheti az üzemidőt mondjuk netezés közben, egy átlagos 15,4" notiban az X4500HD-hoz képest ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Lenovo Thinkpad SL500 (valoszeg a legolcsóbb 131e-es kiadás, mert a következő már 170e körül van: [link]) és Toshiba Satellite L500 (-12P: [link] ) minőségéről - megbízhatóságáról mit tudtok mondani egymáshoz képest ?

    A Toshiba 16:9-es kijelzője, és numerikus billentyűzete nem tetszik...
    Mennyivel lehet szélesebb (mm-ben) egy 15,6" 16:9-es laptop egy 15,4"-os 16:10-esnél ?
    Mert ez talán kompenzálhatja a (teljesen felesleges) numerikus miatt kissebb normál billentyűzetet.

  • atesss

    addikt

    válasz marcias #33037 üzenetére

    Köszi a "leírást" :R
    Nővéremnek egy N100-asa van, most már lassan 3 éves lesz.
    Azon egy apró, pár mm-es repedésnyom van az egyik zsanér mellett.
    De ezenkívül semmi probléma nem volt, meg vagyunk elégedve vele.
    Nekem nem tűnik vékonynak az anyag. Vagy az N200-ban már a látszat ellenére mégsem ugyanazt használták ?
    Ezt a sérülést is amúgy azóta szerezte rajta, amióta skin-ben hordja a laptopot...
    Bár az első 1,5 évben kb. nem is hordozta a gépet, azóta is csak hetente 1x-2x.
    A 80-as vinyó ki lett cserélve 320-ra, meg az 512-höz jött még egy 1GB ram. A Celeron M 420 proci cseréjére (természetesen "normális" áron, aproról) is rá akartam beszélni őt, de végül lemondta.

    N500-as is van egy barátomnak, bár azt minőségileg nem nagyon tanulmányoztam még.
    Koliban használja, elvinni magával nem nagyon szokta úgytudom, csak 2 hetente hétvégén haza.
    Az XP-t én telepítettem rá, és azt tudom, hogy nagyon szívtam vele a driverek miatt.

    Az SL500-al az a gond, hogy van ez a 131e-s konfig (Celeron Dual Core T1600 procival, 160GB vinyóval, és 1GB rammal), és az utána következő már ilyen 170e körüli. :F
    Pedig nem kéne a Core 2 Duo proci, pl. egy T3200 - T3400, a 160 helyett 250 vagy esetleg 320GB vinyó elvileg nem lenne sokkal drágább.
    Csak úgylátszik, arra mennek, ha valakinek nem elég ez a teljesen alap modell, akkor az fizessen jóval többet. :((

    Az tényleg igaz, hogy az SL500-ban nem lehet garivesztés nélkül cserélni a vinyót, tehát le van ragasztva garimatricával az ajtó ?

    Kiderült, hogy a Toshiba L500 a világos színe miatt nem jó.
    Úgyhogy úgytűnik egy alternatíva van még az SL500-on kívül:
    LENOVO IdeaPad G550L - [link]
    Azt jól sejtem, hogy a G550G csak abban különbözik hogy van HDMI rajta ?
    Csak az ára meg jóval magasabb, 250 helyett 320-as vinyó + egy HDMI, és ez +12000...
    Legalábbis itt, megnézem majd még1x árgépen is.

    A G550-nek a minőségéről mit tudsz mondani ? Elsősorban az SL500-hoz képest.

    Én azon lepődtem meg, hogy ugyanazzal a 4-es sorozatú chipsettel kiadott még egy szériát a Lenovo 3/4 éven belül, az N500 meg már kifutó lett. Kb. a szélesebb kijelző, meg a DDR3-as Ram a változás (de a G530-ban lehethogy csak DDR2 van ? ), de pl. nincs benne alapból HDMI, úgyhogy ez egy kicsit visszafejlődés is.
    Sőt az SL500-at sem preferálják már nagyon, az SL300 meg már nincs is fent a Lenovo honlapján. Pedig ezek a modellek sincsenek egy évesek. :F
    És úgytudom nincs is utódja ezeknek egyenlőre.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz SeniorTilla #33051 üzenetére

    Hát én inkább megnyomás miatt gondoltam, de ez is könnyen lehetséges !
    Bár érzésre nem mozgot / kotyogott a fedlap.
    A baj csak az, hogy angliában van nővérem, talán valamikor októberben látogat haza csak.

    De mindenesetre szólok neki, hogy addig is vigyázzon rá (még) jobban !

    Tényleg, műgyantát hol lehetne kapni (BP-n) ?
    Kellett asszem valami máshoz is, de már elfelejtettem mihez.

  • atesss

    addikt

    válasz adm #33053 üzenetére

    Nem garis már régóta (1 év volt rá, most lesz már 3 éves).
    Hmm akkor ennek a műgyanta dolognak majd még utánaolvasok jobban, hogy is megy ez.
    De nem tudsz esetleg mondani boltot, ahol lehetne kapni (legalább azt nem kéne majd keresnem, ha egyébként már "elsajátítottam" elméletben a használatát) ?
    Most elsődlegesen nem is a notebook-hoz kellene. Csak nem juttot még mindig eszembe hogy mihez kellett. :U

  • atesss

    addikt

    válasz jahatpersze #33056 üzenetére

    Nem a márka számít, hanem a csatoló lehet 2 féle, de az IDE már kihalt, csak régi notiban lehet.
    Csak nem írtad le, hogy miről is van szó...
    Vagyis lehet IDE (~ 2,5-3 évnél régebbi kiadású notiknál), de újabban gyakorlatilag már mindegyik noti SATA vinyóval van szerelve.
    Kivétel lehet ezalól az ultrahordozható üzleti subnotik (kb.: >400e árban, és <1,5kg súlyban), azokban nemhogy IDE, hanem 2,5" helyett 1,8" vinyó van álltalában.
    Még esetleg egy lehet amire oda kell figyelni: álltalában a normál notikban 9,5mm magas HDD-nek van hely. Létezik néhány ennél vastagabb darab (de csak a nagy kapacitásuak közt, pont azért vastagabb, hogy még egy tányért bele tudjanak rakni), amit csak néhány notiba lehet beszerelni. De ez nagyon ritka, kicsi az esélye, hogy ilyennel találkoznál.

    Rázkódásvédelem lehet a notiba építve, ehhez talán tudnia kell valamit a vinyónak (/ a firmware-ének) is, azaz ha egy ezt alapból tudó notiban kicseréled a vinyót, lehethogy nem marad meg ez a funkció.
    De ezt kérdezd meg mástól, mert ez csak egy ötlet, könnyen lehet hogy hülyeség.

    Vagy lehet a vinyóba építve, ezt ha tudja, a gyártó oldalán típusszám alapján rákeresve biztosan írják. Pl. WD Scorpio Black (7200rpm-es)-ból létezik rázkódásvédelmes is, egy éve amikor néztem ez (320GB-os esetén) kb. +2000-2500ft volt. A típusszáma asszem csak az utolsó betűben tért el a "simától".

    RAM-nál sem számít így a márka, de azért nem árt valami jobbat venni.
    Rosszabb márkáknál esetleg inkompatibilitás is lehet, bár mostanában már ritka.
    Az viszont számít hogy SD / DDR / DDR2 / DDR3, és a Mhz is (bár gyorsabbat akár lehet berakni, ha ugyanannyiba kerül).

    De írd meg konkrétan milyen gépről is van szó !

  • atesss

    addikt

    válasz jahatpersze #33061 üzenetére

    A kinézet alapján valoszeg ilyen volt nővérem céges notija. Csak már nem dolgozik ott 2 hónapja.
    Az valami szar SpeedStep nélküli Celeron M-el volt szerelve, pedig valami olyasmit olvastam le az aljáról, hogy nincs több egy évesnél (asszem valamikor 2008 közepén gyártott).
    Pedig azért nem egy olyan szegény cég volt, külföldi multi :P

    MOD: ahogy nézem, tud azért ez pár elég hasznos üzleti dolgot ! :R
    • Ambient Light Sensor (beépített külsõfény érzékelõ)
    • opcionális elõkészített, vagy beépített 3G, EVDO-A vagy HSDPA szélessávú kapcsolat
    • tovább fejlesztett biztonsági megoldások, mint a HP Fringerprint Sensor (ujjlenyomat olvasó), TPM 1.2 modul, opcionálisan beépített Smart Card olvasó, HP ProtectTools merevlemez kódolás funkciója és a HP 3D DriveGuard fizikális merevlemez védelem
    • Magnézium ötvözet kijelzõ burkolat, HP DuraFinish karcállóbb mûanyag elemek és HP DuraKeys cseppmentes és kopásállóbb teljes méretû billentyûzet
    • kettõs mutatóeszköz (beépített touchpad és stick egér megoldás)

    Az utolsó nekem nem rémlik, de lehet hogy csak elkerülte a figyelmemet, nem nézegettem annyira a gépet, a vállalati rendszerbe belépéshez volt valami "véletlenszám generátor" szerű kis cucc folyadékkristályos kijelzővel.

    Az elsőt se említette nővérem, pedig biztos észrevette volna működés közben.

    Az is lehet, hogy a Celeronos modellből ezek is kimaradtak...

    IRDA nem rémlik, azt biztos észrevettem volna (hacsak nem annyira el van dugva), mert az kuriózum manapság.
    De mihez kellene az neked ? USBset lehet kapni szerintem olyan 2000 körül már...

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Most nézem meg jobban ez a HP-Compaq 6910p -t, és jövök rá, hogy HP-t még nem is néztünk !

    Milyen HP notit tudtok ajánlani kb. 150k-ért ?
    Talán lehet renew is, annak még utánaolvasok mi is az (rémlik egy Logout cikk), meg megkérdezem a leendő tulajdonost.

    Elvárások:
    - 15,4 / 15,6", 16:10-es képarány előny.
    - Intel 4-es sorozatú chipset, GM45 / GL40 / esetleg PM 45, bár játékra nem kell.
    - Proci: 2 magos legyen, SpeedStep-et tudja, ezenkívül mindegy. Azaz Celeron Dual Core, vagy attól felfele bármi.
    - DVI / HDMI előny
    - Webkamera: mindenképp kell !
    A megbízhatóság fontos, ezért üzleti széria jobb lenne, csak az jóval drágább lehet, + a DVI / HDMI esélye minimális.

    Haverom nézte már egy kicsit a HP-kat, és a többségében nem volt BT.
    Van esély, hogy esetleg olcsón bele lehetne szereltetni ? Mert ahogy sejtem, az garanciavesztéses bontási helyen van. :F

    Eddig megmaradt "ellenfelek":
    - Lenovo Thinkpad SL500 a legolcsóbb konfigban - 131e (Celeron Dual Core T1600 1,66Ghz, 160GB vinyó, 1GB ram, 1 év gar alapból) - ennek a kinézetével van gond, pedig megbízhatóságban ez szerintem mindenképp jó lenne, azért mégiscsak Thinkpad...
    - Lenovo Ideapad G550

  • atesss

    addikt

    válasz Gergő_ #33068 üzenetére

    Hát első körben inkább újakat kéne nézni !

    Mert olyan 30-40% esélye van csak kb., hogy tetszeni fog a renew...

    Ha 150-ért nagyon nincs semmi, akkor ajánlhattok esetleg kicsit többért, legalábbis kiváncsi vagyok mi lenne akkor 160-165-170-ért, de új.

    Hát igen, mondjuk üzleti szériában sem értem a HDMI hiányát. :(
    A jogdíjjal együtt sem lehet +2000ft-nál több költség belerakni egyet, nem ?

  • atesss

    addikt

    válasz Gergő_ #33071 üzenetére

    Ja-ja az egyik alternatíva a G550, a HDMI-vel az a gond, hogy egy +HDMI meg 250GB helyett 320GB vinyó +15000. :F
    Annyit pedig nem igazán ér meg.
    Csak az a kérdés, hogy más különbség nincs-e a G-s és L-es modellek közt.
    Meg árgépen még meg kell nézni, hogy melyik mennyiért is van a legolcsóbban.

    Ez a HP-Compaq ProBook 4510s viszont nagyon is jónak tűnik !
    A kinézetről mondjuk nem én döntök, de szerintem azzal sem lesz gond.

    De egy tesztet mindenképp nézni kell róla, hogy nincs-e valami gond vele, pl. hűtés terén.

    Ezeknek a HP-knek a megbízhatóságáról mit lehet tudni ?
    Mert HP-ben nagyon nem vagyok otthon.

  • atesss

    addikt

    válasz Gergő_ #33073 üzenetére

    Meg egy esetleges késöbb proci csere miatt a GL40 chipset sem tetszik (ha tényleg az van benne).
    T4200 -al meg GM45-el az USAnotebooknál 164e-ért van: [link]
    Csak sajnos ez is ennyiért még csak 1 év garos alapból.

    Acernál vagy FS-nél jóhogy jobb minőségű, de az nekem nem igazán elég.
    Az lenne a jó, ha a Lenovo G550-hez közelítene legalább...

  • atesss

    addikt

    válasz qper #33126 üzenetére

    Hát ha igaz az, amit itt írnak a G550L minden, csak nem jól felszerelt: [link]

    A közepes felszereltséget a G550G elnevezésű modell jelenti. ... A G550L-hez képest a mellékelt felszereltség kibővült, itt már HDMI, kártyaolvasó, és Express Card is található a gépeken. Ezek mellé a speciális, kívül-belül csillogó fekete festés is jár.

    2009-ben kiadni egy laptopot ExpressCard de főleg kártyaolvasó nélkül. :(((

    Az X4500 a korábbi integrált Intel megoldásokhoz képest sokkal jobb már, de azért így is csak 2-3 éves játékokkal használható álltalában.
    Még márciusban (mielőtt egyik barátom egy Lenovo N500-ast vett) az egyik topicban visszaírt valaki egy jópár játékkal végzett teszteredményeket. Ha megtalálom belinkelem.

    MOD:
    ktommy91 utolsó linkjében ezt írják a G550L-ről:
    Termék összegzés: Lenovo IdeaPad G550L (59-022717) - 15.6 LCD HD, Intel Core Duo T4200 2,0GHz CPU, 3GB DDR3 RAM, 320GB HDD, DVD-S Multi, 2 év magyarországi Lenovo garanciával

    Ez most azt jelenti, hogy nincs a G550-re világgarancia (vagy legalábbis európai) ? :F
    Mert akkor az kapásból kiesik, barátom huga akinek kéne a laptop, Olaszországban fog tanulni...
    Vagy csak ez a bolt ad rá ilyen szarul garanciát ?
    Vagy esetleg a G550G-re meg világ / európai gar. lenne ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz adm #33160 üzenetére

    "meg van rá pár szoftveres megoldás, hogy az asztali gépet használd a notiról, de nincs 3d támogatásuk."
    Nem csak szimplán nem elég hozzá a sávszélesség (1000-s LAN sem ?) ?
    Vagy alapból el sem tudsz indítani 3D-s programokat ilyenkor ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz zannor #33165 üzenetére

    Ez a proci nekem is feltűnt, hogy végre egy életképes megoldás, kis súllyal, és mégis mérsékelt árral.

    Igazából nekem az lenne a lényeg, hogy egy "normál" Core 2 alapú mobil procihoz képest (2-2,4Ghz) mennyivel lenne lassabb, hol venném ezt jobban észre ?
    Az X4500HD-vel elvileg lehet HD videót dekódolni, de ez szoftveresen nem egy túl stabil megoldás, most sem működik nekem csak néhány filmnél, újra kell raknom az XP-t...
    Mert az 1,4Ghz-es proci az a legjobb minőségű (1080p H264 13-15GB / film) HD filmekhez már kevés lehet, nem ?
    Vagy mivel ez 45nm-es, az erősebb ebben a 65nm-eseknél ?

    Támogatja a VT-t az SU3500 ?

    Bár én biztosan várnék még a többi gyártó hasonló CULV-s notijára (mindenképp ezzel a kétmagossal), remélhetőleg az árak is lejjebb mennének.

    Mert hasonló súlykategóriában pl. a Lenovo X200-as lenne, ami min. 250e, és az még nem is 13,3" csak 12 !
    Mondjuk minőségben más kategória, mint ezek a CULV-sek lesznek (Acerhez - mint márka - képest meg szerintem méginkább).

    Vagy a Lenovo SL300, az is 200e felett van, az 13,3", de 2,1kg, mondjuk ODD-vel.

    Az lenne a legjobb, ha az üzleti szériás ultrahordozható notik ára is kicsit lejjebb menne a CULV-sek hatására, de ez ellen gondolom eléggé próbálnak védekezni a gyártók. :U

    adm:
    Köszi, majd kipróbálom ezt a progit is, meg megkeresem amit én is használtam egyszer (win távasztalon / VLC-n kívül). De játékot azon se próbáltam.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz zannor #33169 üzenetére

    Hát mint egy 1,4Ghz-es 45nm-es Core 2 Duo, 4-es sorozatú chipsettel.
    Ez is ugyanaz az arhitektúra.
    Még a cache ami különbség lehet, de az alapvetően nem túl sokat számít.

    Szerintem nagyjából ki lehetne ezt úgy tesztelni, hogy egy asztali gépet lassítasz be ennyire.
    Pl. egy E7xxx-et kéne 7*200-ra, P45 / P43 chipettel.
    A vinyó még ami jóval gyorsabb lesz, mint a laptopban lenne, azt nemtudom hogyan veszed észre, de azt is ki lehet próbálni akár egy notivinyóval a gépbe.

    MOD: bocsánat, benéztem, azthittem hogy az SU3500 a kétmagos proci. :B
    Én az Intel Core 2 Duo SU 9400 (1,40 GHz, 3 MB L2 cache, 800 MHz) -re gondoltam !

    Hát így már neccesebb a kérdés, esetleg úgy lehetne tesztelni, hogy az egyik magot leterheled valami tesztprogrammal teljesen.
    Vagy lehethogy van olyan boot-opciója (boot.ini-be beleírható) a Win-nek ami erre jó.
    Illetve ezek (pl. /maxmem=...) XP-nél vannak, de szerintem Win7-ben is benne lehet.

    Tényleg 50e-el drágább a kétmagos procival az Acer ? Azért az elég szép különbség. :F

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #33171 üzenetére

    Megtaláltam ez a boot.ini kapcsolót !
    /NUMPROC [link]

    Már csak az a kérdés Win7-nél hogyan működik ez.

  • atesss

    addikt

    válasz zannor #33176 üzenetére

    Szerinted mennyire működhet ez az asztali gép belassításos + 1 mag letiltásos "kipróbálási" megoldás ?
    Elméletben minden stimmelne vele, a gyakorlaban mégis az az érzésem valahogy, hogy valamiben gyorsabb lesz azért mégis az asztali gép így.
    Winchesterben biztos, de azt is meg lehet oldani, mondjuk az úgy már elég körülményes dolog.

    A Win7-ben az "egymagosítást" elvileg megvan hogyan kell csinálni: [link]

    Neked lenne lehetőséged egy ilyesmi asztali gépet kipróbálni valakinél ?
    A DDR3 ram viszont gondolom nem stimmelne, főleg E7xxx-hez nem szokás DDR3-at rakni.
    Szerintem a DDR2 vagy 1066 DDR3 nem befolyásolná nagyon a sebességet.

    (#33177) eBeni Sajnos ezt a notit (vagyis egyenlőre ilyen "tipusú" CULV-s notit úgy egyáltalán ) csak ezzel a VGA-val együtt lehet kapni. PH tesztjében is lehúzzák, hogy fölösleges bele a diszkrét VGA. Nemsokára jön majd a többi gyártó is a hasonló gépével, és akkor remélhetőleg lesz majd X4500HD-vel is ilyen könnyű, vékony, de mégis viszonylag olcsó gép.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz ktommy91 #33191 üzenetére

    Amit a #33130 -ben írtam a G550L-ről, hogy nincsen benne kártyaolvasó, és ExpressCard, akkor ez most nem igaz ?

    Mert én egy kártyaolvasó nélküli laptopot 2009-ben nem igazán ajánlanék.
    Oké, hogy tudsz külön kártyaolvasót rárakni (de az is +3000 ft kb.), de ez akkoris milyen dolog már. :((

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz ktommy91 #33196 üzenetére

    Hát csalódtam a Lenovo-ban. :((
    Egy FS-nél vagy Acernél még elnézném (az olyan minőségben is...), de Lenovo-nál. :((

    Hát nemtudom, nekem mindenképp kéne kártyaolvasó egy laptopba. Főleg, mivel filléres dolog belerakni a gyártónak, ezért is várom el.
    Sajnos CF nincsen rajtuk, a PDAmba pedig még az való.

  • atesss

    addikt

    No végül meglett a noti: Dell 1545
    Ma kb. 4 után lehet átvenni, valahol a 'csában, cinkota felé...
    Bár azt hozzá kell tenni, hogy én az SL500-at javasoltam leginkább, de végülis nem az enyém lesz, és a kinézet döntött elsősorban...
    6 cellás aksi, GM45 (X4500HD), T4200, 2GB ram, 250GB vinyó, BT, webkamera.
    Most épp azon gondolkozunk, hogy inkább már Win7-et kéne rárakni, vagy esetleg tartalékba még egy Vista-t is.
    Az is kérdés még, hogy 32 vagy 64 bites.
    A ram bővítését én javasolni fogom 3 vagy inkább 4GB-ra.
    Mennyivel lehet gyorsabb a noti, ha dual channelben van benne a ram ?
    Gondolom 800Mhz-es, de azért ezt még meg kell nézni.
    Ha 800Mhz-es a ram és az FSB is, akkor elvileg nem lenne gyorsabb, de úgytudom mégis van valami különbség.
    Ja a GM45 max. 4GB ramot tud kezelni, ugye ?

Aktív témák