Tengernyi notebook

Alaplap és nettopok



A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi partnereink listái alapján képeztük kiskereskedői haszon és 25% áfa hozzászámításával. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Hirdetés

Fontos részletben módosult Hazai pálya rovatunk hagyományos első bekezdése. Bizony, több mint egy hete már a korábbinál öt százalékkal magasabb, vagyis 25% a hardverekre is vonatkozó áfa. Természetesen az ostor a vásárlókon csattan, minden hardver durván öt százalékkal drágul. Dicséretes, hogy vannak olyan kereskedők, akik egyes akciós modelljeik árát igyekszenek a korábbi árszinten tartani. Ilyen például a SpeedShop, mely az emelés után is nagyon jó áron, 89 890 forintért adja az Asus Eee PC 1000H utolsó darabjait. Szerencsére nincs akkora nagy vész, mert a hardverárak úgyis folyamatosan csökkennek. Egyelőre nincs kilátásban olyan gazdasági helyzetből adódó drágulás, amilyet a tavalyi év végén éltünk meg, szóval pár hónapon belül megint minden annyiba fog kerülni mint korábban.

Újabb Core i7-hez való Gigabyte alaplap mutatkozott be a hazai piacon. Az EX58-UD4P továbbra is a platformon egyedüli Intel X58 északi hidat használja, amit a szokásos ICH10R déli egészít ki. A friss érkező a csúcs alaplapok közé, bár nem az abszolút elitbe tartozik. Ahogyan illik, telerakták minden földi jóval, a legmodernebb zöld és tuningos komponensekkel, japán kondenzátorokkal, rengeteg fázissal és óriási hőcsöves hűtéssel. Három hosszú PCI Express aljzata nem csak az AMD-s CrossFireX-et, hanem az NVIDIA-s SLI-t is támogatja. Érdekes még az alaplapra szerelt TPM biztonsági titkosító technológia, valamint a hat DDR3 modult befogadó memóriarészleg tuningtámogatása, mely DDR3-2100 fölé megy akár. A komoly Gigabyte alaplapnak komoly az ára is, három év garanciával 62 500 Ft.

Úgy tűnik, kezd megtörni a jég az NVIDIA Ion platformja kapcsán. Eddig csak az Zotac ilyen alaplapja volt kapható a hazai piacon, most itt a második fecske, mely talán már nyarat és áresőt is csinálhat. Persze most sem az elitbe tartozó, nagy gyártóról, hanem a kicsike Point of View-ról van szó. Ionos Mini-ITX deszkája azért érdekes, mert jó pár ezressel olcsóbb a Zotac megoldásánál, és néhány ponton még túl is mutat rajta. A kétmagos, 1,60 GHz-es Atom N330 processzort forrasztották rá a szokásos GeForce 9400 chipkészlet társaságában. Mellettük viszont két, notebookokból ismert memóriafoglalat várja a DDR2 RAM-ot. Nagyon érdekes részlet a PCI Express x16 csatlakozó, amibe különálló grafikus kártyát tehetünk. Ahogyan a Zotacra, erre az alaplapra is csak hatcsatornás Realtek hangkodek került, viszont van rajta D-Sub, DVI és HDMI képkimenet, digitális hangkimenet és négy hátlapi USB, valamint ráköthetünk négy SATA adattárat. A jól felszerelt Point of View alaplap vételára 37 500 forint.

Lehet, hogy jobban megéri az árát a Point of View készre szerelt minigépe, amit ráadásul kétféle házban is meg lehet venni – és van még két változat, ami egyelőre nem kapható idehaza. A nagyobb, 22 x 33 x 13 cm-es dobozban kétmagos Atom van Ion platformmal, 2 GB memóriával, 320 GB-os notebookos merevlemezzel, 5,25”-os DVD-íróval és 250 wattos táppal. A kisebb 24 x 19,5 x 7 cm-es dobozba majdnem ugyanezt a hardvert rejtették, csak itt a merevlemez 160 GB-os, az optikai meghajtó vékony, notebookos, a táp pedig 60 wattos. A nagyobb modell durván 75 000 forintért, a kisebb majdnem 80 000 forintért vásárolható meg.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Újdonságok Windows 7-tel

    Friss termékek és érdekességek mellett azt vizsgáljuk, mennyi a mobilitás ára egy játékhoz is jó, multimédiás gépnél.

Hirdetés