További Acer és HP notebookok
Továbbra is az Acernél maradunk, a Timeline sorozat legkisebb, 13,3 colos kijelzővel szerelt tagjánál. Korábban már írtunk róla, hogy az Intel új Consumer ULV – vagyis átlagfogyasztóknak való, ultraalacsony fogyasztású – platformját használják benne, például az Core 2 Solo SU3500 processzort. Ez a kis egymagos, 1,40 GHz-es jószág, bár a legerősebb a kategóriájában, mégsem valami combos. Sokkal fürgébb nála az SU9300, aminek már két magja van. Ezt szerelték bele az Acer vékony kisgépébe, ráadásul mellé nem csak az Intel gyengécske integrált GPU-s chipkészletét tették, hanem egy kis Mobility Radeont is, a HD 4330-et. Az a grafikus apróság nem kevesebb mint 80 számolóegységgel rendelkezik, akárcsak a magasabb órajelen járó HD 4530 és HD 4570, szóval régebbi játékokkal szépen elbír, és jár hozzá HDMI kimenet. Még a nyáron kipróbáljuk ezt a laptopot, mert egy rövid computexes találka után nagyon érdekesnek találtuk. A fenti konfiguráció 225 000 forintos ára a hasonló, de egymagos processzorú MSI X340 242 594 forintos árához képest több mint barátságos, már csak azért is, mert az Acernek sokkal nagyobb az akkumulátora. Azt viszont észben kell tartani, hogy a Timeline családra, ahogyan a többi Acer notebookra is, alapból csak egy év garancia vonatkozik.
Idén tavasszal vezette be a HP ProBook laptopcsaládját, melyet elsősorban vállalati felhasználóknak szánnak, és az EliteBook alá sorakozik be. A Dellnél hasonló a Vostro, a Lenovonál pedig a ThinkPad SL széria. Érdekes, hogy a névbe kódolt profiság ellenére meglehetősen alap felszereltséggel, és egészen jó áron lehet hozzájutni ezekhez a klasszikus HP-s vonalvezetésű gépekhez. A 15,6”-os 4510s például kapható 1,66 GHz-es, kétmagos Celeron T1600-zal, aminek Intel GL40-es chipkészletbe integrált grafikus magjához HDMI kimenetet is kapcsoltak. Wi-Fi adaptere ugyan csak b/g-s, de van Bluetooth adaptere, merevlemeze 250 GB-os. Csak FreeDOS operációs rendszert telepítettek rá, vételára 125 890 forint.
Hirdetés
Egy ötössel feljebb, 4515s kóddal kapható az AMD platformos HP ProBook, ami szintén érdekes alkatrészek kombinációjával született. Egymagos, 2,10 GHz-es Sempron SI-42 processzora karcsúnak tűnhet, az alatta dolgozó HD 3200-as mobil Radeonnal ellátott chipkészlet viszont elég potens. Hozzájuk 1 GB rendszermemória és 160 GB-os winchester tartozik, amiből Windows Vista Home Basicet kell táplálni. Ennek a gépnek is van HDMI kimenete, ami az alacsony, 146 890 forintos ár mellett elég meglepő.
Nagyobb, 17,3”-os kijelzővel is kapható ProBook, egyelőre csak Intel platformon, 4710s kóddal. Ennek a monitornak is 16:9-es oldalaránya, de már 1600x900 pixeles felbontással. Meghajtásáról Mobility Radeon HD 4330 gondoskodik, a processzor pedig elég komoly, 2,10 GHz-es Core 2 Duo T6570, ami 45 nm-es gyártástechnológiával készül. Egy modulban 2 GB rendszermemóriát és 250 GB-os merevlemezt telepítettek mellé, utóbbin gyárilag ott csücsül a Windows Vista Business operációs rendszer. Természetesen ennél a gépnél sem hiányzik a HDMI és a Bluetooth, a Wi-Fi modult pedig Draft N-esre turbózták. Ezért a jól felszerelt multimédiás gépért 209 890 forintot kell kifizetni.
Egy érdekes notebookhűtővel zárjuk mai bemutatónkat. A Media-Tech Notebook Cooling Mat ventilátor nélkül hűsíti a laptopokat. Speciális hőcserélő anyagból készült, mely durván 8 órás folyamatos használat hőjét tudja elnyelni, eközben akár 6 fokkal is csökkentve a notebook hőmérsékletét. Mindemellett puha, 6 mm vastag (alapterülete 35 x 30 cm), és összehajtható, szóval notebooktáskában extra védelemként is használható. Vételára sem vészes, 3000 forint környékén kapható.
rudi