Teljes mobil letámadás az AMD-től

Csak az élmény számít?

Az AMD a részletezett új termékek mellett kiemelte, hogy a jövőben nagyobb szerepet kap a fejlesztésekben a felhasználói élmény. Ezek ugyan nem mérhető dolgok, de a cég szerint sokkal fontosabbak, mint a szintetikus tesztekben elért pontszámok; ennek megfelelően a szoftverek kerülnek előtérbe. Erről a vállalat már régóta beszél, de most kiderült, hogy mit is jelent az egész a Temash, a Kabini és a Richland megoldások esetében.

Alapvető szolgáltatás lesz az új platformokon az AMD Steady Video, a Quick Stream Technology és a Perfect Picture HD elérése. Ezek nem számítanak újdonságnak, így mondhatni elvárható a támogatásuk. Az E2 és A4 jelzésű APU-k extrái lényegében ezzel ki is merültek.

Egy szinttel feljebb lépve, az A6-os termékeknél megjelenik az AMD Screen Mirror. Az ArcSoft közreműködésével fejlesztett program segítségével pillanatok alatt megosztható a tartalom DLNA-kompatibilis tévékkel vagy eszközökkel az AMD Wireless Display technológiát használva. A szoftvert a Windows 8-hoz szabták, így érintésérzékeny kijelzőről is jól kezelhető, továbbá az alapvető beállítások mellett egyéni paraméterezést is lehetővé tesz, ha a felhasználónak az alapértelmezett működés nem felelne meg.

A következő lépcsőt az A8-as megoldások jelentik, ahol már elérhető az AMD Face Login és az AMD Gesture Control szolgáltatás. Ezek közül az előbbi szintén a kényelmet szolgálja, mivel a jelszót felválthatja az arcképes azonosítás. A CyberLink segítségével fejlesztett szoftver működése nagyon egyszerű. Először is kell egy minta, amivel a rendszer dolgozhat, ez lényegében egy kép a felhasználóról. Erről a program egy rendkívül pontos mintát kalkulál, ez adja az alapot az arcfelismeréshez. Ezek után a Windowsban, illetve a különböző weboldalakra történő bejelentkezéskor a jelszó begépelését felváltja a webkamera. Csak bele kell nézni, majd egy másodpercre le kell csukni a szemeket, ami jelzi a programnak, hogy ideje akcióba lépni, és már meg is történt a bejelentkezés.

A Face Login ráadásul egy komplett CyberLink YouCam 5 Business Edition szoftvercsomag is egyben, annak minden előnyével. Ennek hála prezentációkkal ellátott videokonferenciákat lehet tartani, illetve nagymértékben paraméterezhető, hogy mihez kezdjen a számítógép, ha a kamera nem érzékeli a felhasználót. A masina ideiglenes zárolásától a késleltetett kikapcsolásig igen sok opció beállítható. Az AMD egyébként csak a program Face Login moduljához nyúlt, ami a kereskedelmi forgalomban 45 dollárért kapható YouCam 5 szoftverhez képest gyorsabban és pontosabban elemzi a felhasználó arcképének összehasonlítását a tárolt mintával.

Az AMD Gesture Control még érdekesebb, hiszen a mozgásfelismerést valósítja meg. Az AMD az eyeSight rendszerére épít, de az alapszoftvert erősen módosították, így például a feldolgozás az integrált grafikus vezérlőn zajlik, továbbá nem szabványos formában, hanem a hardver alacsony szintű elérése mellett, hogy a lehető legkevesebb energiát igényelje a működése. A vállalat szerint ez nagyon fontos, mivel a mozgás érzékelése és feldolgozása rendkívül erőforrás-igényes feladat. A mai processzormagok ugyan képesek lennének megbirkózni ezzel, de az egész folyamat túl sok energiát emésztene fel, ami az üzemidőre negatív hatással lenne. A GPU-s gyorsítás nem csak gyorsabb, hanem hatékonyabb megoldás is, főleg úgy, hogy a működést a véglegekig a Radeonra optimalizálták.


[+]

Végül az A10 jelenti a csúcsot, és az előbbi szolgáltatások mellé egy Gaming Evolved partnerprogram keretei között fejlesztett játék is jár.

A Temash SoC APU a fenti leírásból kivételt képez, ugyanis mindegy, hogy A4 vagy A6-os termékről van szó, az AMD Face Login és Gesture Control alapvető eleme a csomagnak. Utóbbi ráadásul nem csak a SAD, hanem a QSAD és MQSAD utasítások előnyeit is kihasználja, így nagyon hatékony a működése a GCN architektúrára épülő IGP-n.

Az újítások szempontjából a Richland és a Temash APU-kra épülő termékek alapvető eleme lesz a Start Now technológia is. Ennek hála a Windows 8 operációs rendszer nyolc másodperc alatt üzembe állítható, alvó módból visszatérve pedig egy-két másodperc után munkára fogható az adott masina. Ezt a rendszert egyébként opcionálisan a Kabini és a Trinity APU-khoz is lehet használni. Emellett a Temash kap egy Smart Sleep funkciót is, mely a Windows alapvető alvó funkcióját azzal egészíti ki, hogy előre bekapcsolva várja a tablet a felhasználót, akár a beérkezett leveket fogadva és a kedvenc weboldalakat betöltve. Ez a funkció paraméterezhető, így megadható, hogy a masina mely napokon, mikor kapcsoljon be, vagy választható a tanuló mód, amikor a felhasználó szokásihoz igazodik a gép. Persze a szolgáltatás akár ki is kapcsolható.

Mire lehet mindez elég?

A Kabini és a Temash SoC APU esetében a teljesítmény és a fogyasztás nagyon acélos, és a termékek tudásszintje is igen komoly a konkurens megoldásokhoz képest. A Richland APU esetében azonban alapvetően egy modernizált Trinity-ről van szó. Ennél a terméknél az AMD főleg a szoftveres körítésben bízhat, márpedig az biztosan mondható, hogy a felhasználói élménnyel ilyen szolgáltatások mellett nem lesz gond.

Az új APU-kra a termékek nyár folyamán érkeznek, várhatóan a Computexen már bemutatják a gyártók elképzeléseiket.

Abu85

  • Kapcsolódó cégek:
  • AMD

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés