SanDisk Connect Wireless Stick: pendrive Wi-Fivel

Hirdetés

Beüzemelés, próba

A SanDisk mind Android, mind pedig iOS operációs rendszerekhez kínál alkalmazást Connect Wireless Stickjéhez. Tesztünk során az utóbbi rendszert használtuk egy negyedik generációs iPad tablet közreműködésével, ugyanakkor jó tudni, hogy akár a SanDisk alkalmazásai nélkül, webes felületen is elérhető néhány alapfunkció. Mivel akkumulátor van a stickben, működtetéséhez alapvetően nem kell bedugni számítógépbe, csak töltéshez. Bekapcsolás után azonnal access point módba vált és létrehoz egy hálózatot, majd DHCP-n keresztül kiosztja a szükséges IP-címeket a rácsatlakozó eszközöknek.


[+]

Ezután nincs más dolgunk, mint elindítani a Connect Drive alkalmazást, mely egy rövid útmutatóval nyit, ami röviden szemlélteti az eszköz főbb képességeit.


[+]

Ezt követően máris a főképernyőre kerülünk, ahol bal oldalon a könyvtárak és a fájlok, jobb oldalon pedig a megjelenítési, lejátszási felület található. A menüt megnyitva ellenőrizhetjük az akkumulátor töltöttségét, illetve a csatlakoztatott eszköz és a Connect Wireless Stick szabad kapacitását.


[+]

A menüpontok között első helyen aktiválhatjuk a Connect Wireless Stick repeater módját, aminek segítségével a SanDisk eszközének használata mellett sem kell lemondanunk a vezeték nélküli internetkapcsolatról.


[+]

A Camera Roll Backup opció szinte magáért beszél, ugyanis itt az adott eszközzel készült fotók szinkronizációja automatizálható. A My Downloads szekcióban a SanDisk tárhelyéről átmásolt fájlok találhatóak, míg a Settings alatt jelszót, titkosítást, és még néhány apróságot állíthatunk be.


[+]

A Connect Drive alkalmazás ismeri és kezeli a népszerűbb médiaformátumokat, így például a JPEG és az MP3 mellett többek között az MKV, MP4, AVI, MPG, WMV, MOV, 3GP videoformátumok lejátszása sem jelent neki gondot. A felület meglehetősen fapados, így többek között felirat beállítására sincs lehetőség, ugyanakkor a szoftver opciót kínál a fájlok más alkalmazásban való megnyitására is (Open in...), de ez a mi esetünkben sajnos valamiért nem akart működni. A csatolás funkciót viszont már gond nélkül használtuk, amivel kvázi bármilyen fájlt továbbíthatunk az iOS beépített levelezőkliensébe.


[+]

A fájlok mozgatása természetesen a másik irányba is működik, így például könnyedén tudunk egy vagy több kiválaszott képet továbbítani a Connect Drive alkalmazáson keresztül a Wireless Stickre.

Végül USB pendrive üzemmódban megmértük az átviteli sebességeket. Ahogy az előző oldalon említettük, csak az USB 2.0-s felületet támogatja, ami jól látszik az eredményeken, hisz írásban 10, míg olvasásban 13 MB/s körüli sebességet mértünk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények