Samsung WB1000 - újabb minőségi próbálkozás

Menü

A WB1000 teljesen új menürendszert kapott. Az eddig nálunk járt Samsungok rendszerei szinte mind eltérő felépítésűek, kialakításúak voltak - remélhetőleg a gyártó végre megtalálta a mostanival az etalont, és nem hoz ki még többfélét.
Természetesen ez is tud magyarul, bár vicces, hogy pont a nyelvválasztásnál maradt angol a menüpont.

Ennél a gépnél is négy fő menüpontot találunk: "Funkciók", "Hang", "Kijelző", s "Beállítások". Az első alá a képalkotással kapcsolatos funkciók kerültek, mint például a fehéregyensúly, az ISO értéke, a felbontás, a fénymérés, a képstílusok, és a képstabilizátor, hogy csak a fontosabbakat említsük.
A "Hang" almenü a készülék által adott különféle akusztikai jelzések beállítását szolgálja. Itt adhatjuk meg a gépnek, legyen-e kezdőhang, milyen hangos legyen a zárhang, legyen-e AF hang és a többi.
A "Kijelző" gyűjtőfogalom takarja magának a kijelzőnek a beállításait, mint például a fényerő, a segédháló ki- és bekapcsolása, az energiatakarékosság, de ide kerültek olyan pontok is, mint a kezdőkép, a gyorsnézet, vagy a funkció leírás.
Végül a "Beállítások" alatt található a formázás, a dátum, a dátumozás, a fájlszámozás, az időzóna, a videó kimenet beállítása, és egyebek.

Hasznos információk egész sorának kijelzése kérhető a gép monitorára. A balfelső sarokban az aktuális üzemmód látható, alatta a kiválasztott ISO érték, a felbontás, a tömörítés, a fénymérés módja. A rekeszérték melletti kis sárga piktogram a paraméterező tárcsára utal. Ennek elforgatásával lehet változtatni az értéken.
Fent jobboldalt, a fájlszámozás mellett, a használt memória piktogramja jelenik meg (belső memória, illetve memóriakártya). A jobbfelső sarokban az akku töltöttségi szintjét tarthatjuk szem előtt (ez igazából fölösleges, hiszen ott a váz tetején a köralakú "műszer"). Arról is kapunk információt, hogy a vaku éppen ki, vagy be van-e kapcsolva. Ha akarjuk, hisztogram is megjeleníthető.

Képvisszanézéskor megjeleníthetjük a fontosabb exif adatokat: ISO, rekesz, záridő, vaku, méret (felbontás), és dátum.

A készülék gyorsmenüje az "Fn" gomb megnyomásával kérhető. Segítségével közvetlen hozzáférést kapunk az expozíció korrekcióhoz, a fehéregyensúlyhoz, az ISO értékéhez, az arcfelismeréshez, a fényméréshez, a sorozatfelvételhez, valamint a képstílusokhoz.

Röviden: Tetszetős, magyarul is tudó menürendszer, melynek felépítése logikus és áttekinthető.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés