Tesztpadon az OLED-ek ellen harcba küldött QLED tévé

Kipróbáltuk a Samsung idei csúcsmodelljét, az órási fényerejű, beégéstől védett Q9FN-t!

Hangrendszer, Ambient mód, extrák

A 60 wattos 4.2 csatornás, rejtett hangsugárzókat és mélysugárzókat tartalmazó integrált audio rendszer dinamikusabb megszólalást produkál, mint a legtöbb, átlagos tévé, viszont beépített hangprojektoros vetélytársaival, vagy azokkal, amelyeknél a hangszórókat direkt a nézők felé fordítják, nem kelhet versenyre e téren, hogy a "rendes" külső audió eszközökről már ne is beszéljünk. A megszólalásból valahogy hiányzik az élet, emellett azt tapasztaltuk, hogy hajlamos bizonyos részleteket elkenni, elmosni, és a basszusokat is kicsit kevésnek éreztük olykor.


[+]

A Normál hangmód mellett még a Hangosított nevű profil található meg, de ezek között sok eltérés nem tapasztalható, az Optimalizálva nevű fiók pedig elméletben az éppen aktuális tartalomhoz igazítja automatikusan a beállításokat. Mindenesetre ha valakinek nem tetszik valami, nem kell szomorkodnia, hiszen az equalizer segítségével a saját ízléséhez szabhatja az arányokat. Amennyiben szinkronizációs probléma lépne fel, akkor a hang elcsúsztatható a képhez képest, és a dinamikakompresszió funkció sem hiányzik.

Hirdetés

Ambient mód

Ez a Samsung egyik idei nagy újdonsága, ami egy teljesen különálló, saját grafikus kezelőfelülettel rendelkező szekció, ahol is a hagyományos mozgóképek, videók, filmek helyett különféle képek, illusztrációk és animációk megjelenítésén van a hangsúly.


[+]

Például mód nyílik arra, hogy egy órát pakoljunk a képernyőre, ahol a mutatókat "acélgolyók" helyettesítik, de kérhetünk hullámzást is, vagy a tv adatbázisában megtalálható képeket, illetve mi is tölthetünk fel fotókat. Lehet különféle virtuális keretek közül is válogatni, így a végeredmény kicsit olyan lesz, mintha egy televízió képernyője helyett egy "valódi" képet, vagy ábrát nézegetnénk. Egy különleges funkció, hogy a tv képernyőjén megjeleníthető az aktuális háttér is, tehát, ha például egy téglafal előtt áll a készülék, akkor a kijelzőre pont olyan téglák varázsolhatóak. Ez nem mágia, hiszen egy telefonnal kell lefotózni a tv külsejét a SmartThings alkalmazásban, és ezek után az elektronika már elvégez mindent magától. Ennek köszönhetően a készülék minden korábbinál jobban a környezetébe olvasztható. Az Ambient mód érdekes kísérlet arra, hogy kicsit tágítsák az otthoni televíziózás határait, de az kérdés azért, hogy van-e ilyesmire valós igény, hogy tényleg fontos-e, hogy a tv képernyője úgy nézzen ki, mint a tapéta, vagy hogy a falióra helyett egy ilyen hatalmas tévén megjelenő időmérő eszközt használjunk.

Kislexikon

Más Samsung tévékhez hasonlóan a Q9FN is rendelkezik egy egészen jól használható, beépített használati utasítással, amely az e-Manual névre hallgat. Itt egyrészt témakörök szerint lehet keresgélni, tehát például hogy mire jók és hogyan használhatóak az egyes képbeállítások, hogyan érhető el az ízlésünkhöz leginkább passzoló kép, másrészt ábécésorrendbe szedve is megtalálhatóak az egyes fogalmak, így a funkciókra, paraméterekre, alkalmazott technológiákra közvetlenül is rákereshetünk


[+]

Bluetooth

A készülék képes kilőni a hangot vezeték nélküli úton, Bluetooth technológia révén a kompatibilis hangeszközökre, így tehát egy házimozi rendszerre, hangprojektorra, mikrotoronyra vagy akár egy fejhallgatóra is. Ez nagyon hasznos és kényelmes  szolgáltatás és jól is működik.

Miracast

A Samsung Q9F támogatja a Miracast technológia használatát, aminek köszönhetően a kompatibilis mobil eszközök kijelzője tükrözhető a tévére, például a telefonunkon futó filmek, játékok egyszerűen átküldhetőek a nagy képernyőre. Némi érezhető késleltetéssel azért számolni kell, ami a játékoknál kicsit zavaró lehet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés