Hirdetés
Mérőprogramjaink I.
Mint említettük, tesztsorozatunkat a Cinebench R15 programmal kezdjük, a CPU-k vizsgálatánál egy 2000 tárgyat felvonultató, fotórealisztikus jelenet elkészítését hajtjuk végre. Az egyik vizsgálatnál a CPU teljes erejét igénybe vesszük, míg a másiknál egy maggal végzi el a program a feladatot. Ezen felül processzorunk pasztázásának sikerét, illetve a tuningbeállítás stabilitását tudjuk még ellenőrizni. Ha minden jól alakult, akkor a program felületéről lejegyezhetők az eredmények.
Ezután a Prime 95 Small FFT tesztje jön, ami tisztességes terhelésnek teszi ki a processzort, a teljes rendszer fogyasztását pedig a Voltcraft Energy Logger 4000 kijelzőjéről olvassuk le. Ennél a mérésnél a legtöbbször felbukkanó teljesítményértéket jegyezzük fel.
A Prime 95 beállítása és főablaka futás közben [+]
Ezzel megkezdtük a fogyasztásmérési vizsgálatsort, amelyet az AIDA64 stabilitástesztje követ, ugyanis a nagy terhelés biztosítása a cél, legyen szó CPU- vagy alaplaptesztről. Ebben a programban a StressCPU-FPU-Cache-System memory beállításokkal indítjuk el a tesztet.
Ezek után a Windows energiagazdálkodását kapcsoljuk át "teljesítménycentrikusról" "energiatakarékos" sémára, előkészítve a Windows asztal futása alkalmával mérendő teljesítményt, illetve DXVA tesztnél egy pár perces részletet indítunk el az MPC-HC x64 videólejátszóval.
Energiasémák közötti váltás; a képen az energiatakarékos sémát állítottuk be a Windows 10-ben [+]
Mivel ezen a módon teljesen feltérképeztük aktuális rendszerünk teljesítményviszonyait, visszatérhetünk a teljesítménycentrikus energiasémára, és folytatjuk tesztjeink sorát.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!