Kezelés
A Philips az első cégek között volt, amelyik megállapodott a Google smart rendszerének licenceléséről, és így nem túl meglepő módon az OLED 807 is az amerikai vállalat platformjára épül. Azonban a Philips egyelőre még nem váltott a Google TV-re, hanem maradtak a papíron fejletlenebb, ám kevésbé bugos Android TV-nél, legalábbis e modell esetében. A rendszer tud magyarul, viszont grafikus kezelőfelülete lehetne egy picit átláthatóbb, túl nagyok az ikonok és túl sok a reklám. Ráadásul hajlamos néha beakadni, sokat gondolkodni egy-egy parancs kiadása után, de legalább fagyást, összeomlást, újraindulást nem tapasztaltunk.
Hirdetés
A mellékelt távirányító egy kifejezetten igényes darab. Fémből készült, fogása kényelmes, telepakolták funkciógombokkal, és még a háttérvilágítást sem spórolták le róla. Ez a periféria egyébként egy ingyenesen elérhető internetes alkalmazás révén kiváltható telefonnal vagy tablettel is, és az is hasznos, hogy tévé képes együttműködni USB-n keresztül rádugott billentyűzettel és egérrel. Emellett a Google Assistant segítségével biztosított a hangalapú vezérlés és keresés, de ez annyira lassú, hogy hamar visszatértünk a hagyományos módszerekhez.
Az okostévérendszer szerves részét képezik a interneten keresztül elérhető alkalmazások, és e téren az Android TV lenyomja a rivális megoldásokat. Több mint 5000 applikáció közül lehet válogatni, amelyek között természetesen megtalálhatóak a manapság igen fontos és népszerű, lineáris televíziózást lassan nyugdíjazó online streaming szolgáltatások is. A kínálat megfelelő, nincsenek ugyanis nagy hiányzók, tehát van YouTube, Netflix, Amazon Prime Video, HBO Max és Disney+ is, hogy tényleg csak a legfontosabbat emeljük ki. Emellett akad rengeteg egyéb app, többek között játék is, de ezeknél meg kell jegyezni, hogy a legjobb grafikájú darabokról a gyenge hardver miatt (MediaTek MT5895 SoC, 3 GB RAM, Mali-G52 grafikus vezérlő) sajnos le kell mondani.
A készülék rendelkezik gyárilag előre telepített médialejátszó szoftverrel, ami teljesen rendben van, és ha valaki ezzel elégedetlen, az alkalmazástárból még mindig letölthet egy nagyobb tudású programot. A képek esetében a JPG mellett GIF, BMP és PNG típusú állományok megjelenítése megoldott. A fotókkal kapcsolatos részletes információkat, az úgynevezett EXIF adatokat a szoftver nem képes feldolgozni és megjeleníteni, de azért diavetítés elindítására van lehetőség. Hanganyagokból hozza a kötelezőt, az MP3, WMW, WAV és FLAC szabványok megszólaltatása jöhet szóba. Az ID3 tagek kezelése biztosított, azonban a fájlokba metaadatként kódolt dalszövegek nem varázsolhatóak a képernyőre.
Videós tesztcsomagunk lefuttatása során azt tapasztaltuk, hogy a DivX-en és a WMV-n kívül minden más fájllal boldogult, még a 4K HDR anyagok sem okoztak neki problémát. A külső feliratokat megjeleníti, a kódolás is megváltoztatható, és mivel a betűk körül vékony keret jelenik meg, ezért a szöveg mindig jól olvasható. A surround formátumok közül a Dolby TrueHD, a Dolby Atmos és a DTS:x megugorhatatlan akadályok elé állította.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!