Hirdetés

Panasonic DMC-GX1, a trónkövetelő

Menürendszer

A Panasonic DMC-GX1 nem is lenne igazi Panasonic fényképezőgép, ha menürendszere eltérne a megszokottól. Azzal nincs semmi baj, hogy vagy századszorra látjuk ugyanazt a külalakot, ami továbbra sem szép, de átlátható, tud magyarul és kiismerhető. A gyártó m4/3-os csúcsgépéhez azonban rengeteg funkció és szolgáltatás tartozik, így a menü összetettsége is ennek megfelelően alakul. Hasonlóan mély és részletekbe menő rendszert az Olympus E-P3-nál láttunk például.

A fenti pár kép csupán a fő pontok első oldalát ábrázolja, aki a rendszerrel közelebbről is meg szeretne ismerkedni, az tekintse meg kisfilmünket róla:

A főmenü mellé gyorsmenüt is kapunk, amit a Q.MENU gombbal hívhatunk elő. Itt olyan funkciók érhetőek el, mint a fotóstílus, a kép oldalarányának beállítása, a képminőség (tömörítés és képformátum), a fénymérés módja, a vaku beállításai, a mozgóképekkel kapcsolatos paraméterek, a hisztogram, a kompozíciós segédvonalak és a felvételi terület.

A főképernyőre természetesen ennél a fényképezőgépnél is annyi minden információt ki lehet tenni, hogy szinte alig fér el a kijelzőn. Az aktuális működési mód, a képstílus, a felbontás, a videó felbontása, a stabilizátor állapota, az elektronikus szintező, az expozíciós értékek és még számos más adat mellett akár a mikrofon bemeneti jelszintjét is meg lehet jeleníttetni. Az őrületnek csak mi magunk szabhatunk határt a DISP. gomb nyomkodásával.

Séma módban az egyes motívumok apró, egyszerű ikonokként jelennek meg a képernyőn. Egy sorral feljebb az éppen kiválasztott sémának láthatjuk a nevét. A DISP. gomb megnyomására rövid leírást ad a gép, hogy mire is jó az a séma.

Összességében meg voltunk elégedve a Panasonic DMC-GX1 menürendszerével, de a gyártónak valamit már valóban kellene kezdenie a külalakkal, ami mára igen régimódinak tűnik. De ez persze szigorúan ízlés kérdése, van, akinek pont ez tetszik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés