Olcsó Lenovo tabletek Androiddal

Külső

Elemzők szerint tabletek terén mostanában az alacsonyabb árszegmensben történnek a legnagyobb dolgok. A felső kategóriát továbbra is uralja az Apple, de Androidfronton már nem csak a névtelen, kínai gyártók, hanem a nagy nemzetközi nevek is egyre lejjebb mennek áraikkal. Bár kínai, de ismeretlennek egyáltalán nem nevezhető a Lenovo, melynek három, magyar viszonylatban is kellemes – vagy legalább elfogadhatónak mondható – árfekvésű, zöldrobotos operációs rendszert futtató tabletje járt nálunk. Az IdeaTab A1000 belépőszintű héthüvelykes, az IdeaTab A3000 már valamivel komolyabb héthüvelykes, az IdeaTab S6000L pedig a legszerényebb tízhüvelykesek mezőnyében indul.


Lenovo IdeaTab A1000, S6000L és A3000

Pontosan ennek a besorolásnak felel meg külsejük is. Az IdePad A1000 alapvetően egész masszív kis gép, fekete kávájú előlapját ezüstszürke keret dobja fel, és nagy örömünkre két hangszórót is tettek rá, no meg a kamera sem hiányozik róla. Hátlapja már nem ennyire kellemes, fényes műanyag, ami jól gyűjti az ujjlenyomatokat és a karcokat is, különösen fekete színben. Kamerát nem találtunk a hátlapon, a gépház egyik rövid oldalán (mondhatni tetején) sorakozó csatlakozókínálat pedig kimerül egy micro USB aljzatban és egy hangkimenetben. Ezen kívül kapunk még a hosszú oldalakra egy-egy filigrán fedelet, egyik oldalon a microSD kártyaolvasó, a másikon a SIM kártya nem létező nyílása található mögötte, egyes piacokon tehát van 3G modemes verzió is, idehaza még nem láttuk. A kezelőszervek is alapszintűek, felül bekapcsolót, oldalt hangerőszabályzót találtunk.


IdeaTab A1000: micro USB, hangkimenet, microSD kártyaolvasó, bekapcsoló és hangerőszabályzó

Külsőre szerényebb darabnak tűnik az IdeaTab A3000. Nincs díszkeret előlapján, hangszóróból előre csak egyet kapunk, gépháza pedig valamivel vaskosabb az A1000-énél (11 mm kontra 10,7 mm), miközben kissé gyengébb minőségűnek tűnik. Itt viszont már kapunk hátlapi kamerát, a hátlap alján pedig további két hangszóró sorakozik. A hátlap középső, texturált betétje eltávolítható, mögötte nem egy, hanem máris két SIM kártyahely sorakozik. Az egyik 3G, a másik 2G adatkapcsolatra képes, sőt telefonálásra is használhatóak. A jövőre való tekintettel fontos részlet lehet a könnyen cserélhető akkumulátor, és a microSD kártyaolvasó is a fedél alá került. A csatlakozókínálat ezúttal is alapszintű, micro USB-re és hangkimenetre korlátozódik, ezenkívül bekapcsoló és hangerőszabályzó található még az A3000 peremén.


IdeaTab A3000: micro USB, hangkimenet, microSD kártyaolvasó, két SIM foglalat, bekapcsoló, hangerőszabályzó

A maga 8,6 milliméterével a trió legvékonyabb tagja a tízhüvelykes IdeaTab S6000L. Formaterve lényegében nincs is: nagyon egyszerű, sarkainál és éleinél picit lekerekített, teljesen fekete készüléket, ami érzésre egész jól egyben van. A selymes tapintású, matt hátlapon nincs kamera, csak két hangszóró. Csatlakozóból ezúttal is csak a minimum jár, vagyis micro USB aljzat és hangkimenet, ezen felül picike, az A1000-hoz hasonlóan könnyen letörhető fedél alá rejtették a microSD kártyaolvasót. Az L utótag nélküli modellnek hasonló fedél alatt SIM kártyahelye is van. Kezelőszervek kapcsán is a megszokott alapszintet nyújtja a készülék: hosszú oldalán bekapcsoló, rövid oldalán hangerőszabályzó sorakozik.


IdeaTab S6000L: micro USB, hangkimenet, microSD kártyaolvasó, bekapcsoló, hangerőszabályzó

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés