Betekintés az NVIDIA Turing architektúra rejtelmeibe

Sok szempontból a Volta köszön vissza, amely rendszerből nem is készült GeForce.

A Turing és a multimédia

A Turing nehezen emészthető részei után végre jöhetnek a könnyedebb adatok. Multimédiás fejlesztés, hogy megújul az NVENC nevű hardveres kódoló blokk, amit még anno a Kepler vezetett be; az új rendszer mostantól a 8K-s, 30 fps-es HEVC videók kódolásával is megbirkózik. A dekódolásnál megjelent a 10 és 12 bites VP9 kezelése, illetve a 10 és 12 bites HEVC esetében a 4:4:4-es formátum.

Hirdetés

A kijelzőmotor újítása a DisplayPort 1.4a támogatása a DSC 1.2-vel, így megoldható a 8K-s 60 Hz-es kijelzők meghajtása. A HDMI tekintetében marad a 2.0b-s port, vagyis a sokak által várt HDMI VRR, azaz a HDMI Forum szabványos variálható frissítési frekvenciája nem lesz elérhető. Mindezek mellett a VirtualLink támogatása is megjelenik, de ezt nem kötelező használni a partnerek számára.


[+]

Végül szoftveres szinten némileg változik a tuning is, ugyanis az NVIDIA kiegészíti az NVAPI-t, az új NV Scanner API-val. Ezt a tuningszoftvereket fejlesztők építhetik be, és lényegében arról van szó, hogy egy "szkenner" funkció automatikusan megpróbálja megkeresni a legmagasabb stabil órajeleket.

Természetesen a tuningra továbbra sem lesz garancia, és az is előfordulhat, hogy a "szkenner" használatakor lefagy a PC. A lényeg itt igazából az egyszerűsítés, ami az újítással meg is történik.

Ahogy azt a korábbi hírben leírtuk a TU102-re, TU104-re és TU106-ra rendre a GeForce RTX 2080 Ti, 2080 és 2070 épül. A hardverek hamarosan megvásárolhatók lesznek, de a tesztekre még várni kell, ugyanis ezekre vonatkozóan még nem járt le az embargó.

Abu85

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés