Hirdetés

Multimédia és egyéb érdekességek

Multimédiás komponensek

Hivatalos AcerShop

A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (megfelelő kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük 25% áfa hozzászámításával. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Hirdetés

Ismét egy érdekes taggal bővült az AMD friss és ígéretes Brazos platformjára épülő termékek kínálata. A Gigabyte E350M-USB3 az eddigi alternatívákhoz hasonlóan egy Mini-ITX formátumú alaplapocska, melyre fixen ráforrasztották az AMD E-350 kétmagos processzort, illetve a Radeon HD 6310 grafikus magot. A páros teljesítményét megvizsgálva arra jutottunk, hogy HTPC-nek ideális, és egyéb, teljesítményt nem igénylő feladatokra is jó lehet. Szóval most ott tartunk, hogy az ilyen gépre vágyók kezdhetik vizslatni a specifikációs táblákat, hogy melyik gyártó verziója elégíti ki igényeiket. A Gigabyte a csúcsot vette célba. Három monitorkimenet, köztük HDMI 1.4 került az apróság hátuljára és két USB 3.0 csatlakozót is kapunk, melyek mellett további nyolc USB 2.0 kezelésére van lehetőség, a hangrendszer nyolccsatornás, optikai kimenetes. Belül egy méretes bordát, rajta nem éppen bizalomgerjesztő, kis ventilátort találunk, továbbá négyszeres tempóval működő, hosszú PCI Express 2.0 foglalatot, két DDR3 memóriaaljzatot és négy SATA csatlakozót, no meg egy halom szilárdelektrolitos kondenzátort és egyebeket. A kis Gigabyte HTPC-alap nem éppen olcsó, három év garanciával több mint 40 000 forintért kínálják.

Érdekes kiegészítője lehet egy ilyen „alaplapnak” (idézőjelben, mert többről van szó) a Sapphire HD 5570 Xtend TV szintén idézőjeles „grafikus kártya”. Ez a Radeon HD 5570 annyiban különbözik a többitől, hogy van rajta egy digitális tévétuner. Meg még egy 400 számolóegységes Redwood GPU, aminek 3D-s teljesítménye elég a legújabb játékokhoz is, ha visszabutítjuk a grafikát. Persze, akkor majd az AMD E-350-nél kicsit komolyabb CPU kell alá. Mozigépes szempontból nem túl szerencsés a teljes magasságú nyomtatott áramkör, viszont a további DVI és HDMI csatlakozóval elég érdekes lehetőségeink nyílnak multimédia terén. A tuneres Sapphire HD 5570 Xtend TV vételára nagyjából 26 000 forint.

Ha már multimédia és mozizás, nézzük, hol tartanak a számítógépes Blu-ray írók. Őrületesen nő az olvasási sebességük. Az LG BH12-ről mindenhol azt írják, hogy az egyrétegű Blu-ray lemezeket tízszeres, a kétrétegűeket nyolcszoros tempóval olvassa, még ha neve tizenkétszeres ütemre is utal. Az írási tempó csúcsa jelenleg a kétszeres. Természetesen a korábbi DVD- és CD-szabványokkal is megbirkózik az 5,25 hüvelykes helyre beszerelhető eszköz, melynek vételára 27 000 forint környékén mozog. Picivel – pár ezressel – drágább a Sony alternatívája, a BD-5300S, mely írásban nem, de olvasásban kétszeres tempóval az LG fölé nő.

Bár a fenti multimédiás eszközökhöz talán nem az igazi, de valami más miatt érdemes megemlíteni az AOC 2236SWA monitorát. Ez a 22 hüvelykes, TN+film technológiás panellel szerelt modell nem azért érdekes, mert Full HD, vagyis 1920x1080 pixel a felbontása, hanem azért, mert három év garanciával csupán 33 000 forintba kerül. Sajnos az árba csak analóg (D-Sub) bemenet fért, de a monitor kapott két kis hangszórót.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés