Hirdetés

MSI Prestige 13 AI+ EVO ultrabook: grammozás mindenáron

Az egyik legkönnyebb teljes értékű 13 hüvelykes notebook a piacon, de a hordozhatóságnak bizony ára van.

Tapasztalatok

Kijelző

A 13 hüvelykes, 2880x1800 pixeles felbontású OLED panel a Samsungtól származik. A technológiából adódóan gyakorlatilag végtelen kontrasztarányt kínál, és mi 406 cd/m² maximális fénysűrűséget mértünk rajta normál üzemmódban, ami a tükröződésvédelem hiánya mellett is elég ahhoz, hogy kültéren is tudjunk dolgozni vele. A panel kapcsán a 60 Hz-es maximális frissítésről már volt szó, ami viszont jó hír, hogy a színtér nagy, sRGB és DCI-P3 tereket teljesen, az AdobeRGB-t pedig 96,4 százalékban fedi le.

[+]

Hirdetés

Sajnos a színhűség alapértelmezésben nem a legjobb, mi az átlagos Delta E értéket 3,74-nek mértük, ami már érezhető. Ennek ellenére grafikus feladatokra még elfogadható az, amit az MSI ad, de aki komolyabban szeretne például videót vágni, fotót szerkeszteni, annak egy kalibrációt érdemes elvégez(tet)nie.

[+]

Használat közben

A Lunar Lake elég jól gazdálkodik az energiával, és ez lehetővé teszi a Prestige 13 AI+ EVO-nak, hogy nagyon alapterhelésen akár teljesen néma is maradhasson. Ez azonban tényleg csak nagyon alapterhelésen marad így, mert egyébként a ventilátorok hamar beindulnak, de közepes terhelésig igazából egyáltalán nem zavaró a hangjuk. Nagyobb terhelésen viszont elég gyorsan hallhatóvá válik hangjuk, az Extreme Performance módban pedig már a zavaró szintet is megközelíti ez – mi 42 dB-es zajszintet mértünk nagy terhelés mellett.

Mindez annyiban egyébként érthető, hogy a CPU-t viszonylag eléggé „szabadon engedi” a rendszer, ami azt jelenti, hogy az Extreme Performance profilnál konkrétan a thermal throttling alapján szabályoz csak, tehát gyakorlatilag végig 30 watt feletti fogyasztással dolgozik a Core Ultra 7, ami 95 °C maghőmérséklettel jár együtt. Ehhez képest az alapértelmezett Balanced profil sokkal barátságosabb, hiszen ott a 30 wattra ugró kezdeti (PL2) fogyasztás után 17 watton állapodik meg a TDP, így a CPU hőfoka is 70 °C alatt maradhat hosszabb távon. Ahogy egyébként az előző oldalon is láthattuk, a stratégia nem a legjobb, legalábbis hiába az extra wattok és Megahertzek, a throttling miatt a számítási kapacitás nem ugrik annyit, mint a melegedés és a zajszint.

Mivel a gépház keskeny, a proci pedig fűt, a burkolat is melegszik, de még pont elviselhető mértékben. A meleg levegőt a hátoldal jobb felénél található szellőzőnyílásokon fújja ki a hűtés (ahogy már említettük, a monitort fűtve), ez az oldala melegebb is a gépnek, alul és felül is 42-43 °C-is maximumokat mértünk. Ez elfogadható érték, pláne egy ilyen kis méretű notebooktól, ráadásul a fontosabb részeken, tehát a billentyűzeten, csuklótámaszon ennél alacsonyabb a melegedés.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Új korszak a hálózati adattárolásban – Bemutatkozik a Synology DS925+

PR Ez a sorozat új mércét állít fel a hálózati adattárolásban: nagyobb teljesítmény, szorosabb ökoszisztéma-integráció és vállalati szintű megbízhatóság – mindezt kompakt méretben.

  • Kapcsolódó cégek:
  • MSI

Előzmények