Beviteli eszközök, hang, üzemidő, értékelés
Billentyűzet, tapipad
A vékony gépház miatt a billentyűzetnek nem sok hely marad, és ez a gépelési élményt is befolyásolja természetesen, de ettől eltekintve nem rossz a klaviatúra. A gépház kellően merev, normál használat közben nem nyomódik be írás közben, a gombok maguk pedig határozott, kicsit talán túl kemény visszajelzést adnak. Háttérvilágításuk egyszínű fehér, és a karakterek mellett a peremen is átszűrődik a fény. Numerikus rész nincs, a kiosztás pedig kicsit összezsúfolt, ahogy ez ebben a méretkategóriában megszokott.
A tapipad egy integrált gombokkal rendelkező, többujjas gesztusokat is támogató egység, teljesen átlagos képességekkel. Mérete 120x75 mm, ami szintén nem kiugró a mai mezőnyben.
Hangminőségét tekintve a Prestige 13 AI+ EVO egy tipikus ultrabook, szóval videóhívásra, YouTube-ról háttérzene hallgatására és podcastokhoz elfogadható, amit tud, de filmet nézni, pláne zenét hallgatni nem érdemes róla. A hangzás vékony, a mélyek 125 Hz alatt teljesen eltűnnek.
Hirdetés
Akkumulátor
Az MSI egy 75 wattórás, négycellás akkumulátort szerelt ebbe a notebookba, ami az energiatakarékos Core Ultra 7 258V-vel egészen impozáns üzemidőt képes biztosítani – alapszintű irodai munkára, böngészésre, videózásra praktikusan két munkanapig is használhatjuk a gépet töltés nélkül.
A mellékelt adapter egy 65 wattos, USB-PD szabványú egység, mely külön kábeles, nem közvetlenül a falba dugható megoldású. A töltési folyamat az elején elég tempós, 45 perc alatt már 50 százalékos töltöttségnél jár az akkumulátor, az utolsó 5 százalékhoz viszont 50 percet kell várnunk, ezért tűnik a teljes folyamat lassúnak.
Értékelés
Nagyon sok mindent jól csinált az MSI a Prestige 13 AI+ EVO tervezésekor, de azért vannak ennek az ultrabooknak kisebb hiányosságai, amit kár, hogy nem orvosoltak. Ezek közül a legfájóbb a kijelző, amit az elődmodellből emeltek át. Szőrszálhasogatás, de ebben a kategóriában, pláne 2025-ben nem elég az OLED panel és a nagy felbontás, örülnénk, ha nem csak 60 Hz-es frissítés állnak rendelkezésre.
Ettől eltekintve azonban teljesen elégedettek voltunk ezzel a kis noteszgéppel: igényes, jól összerakott gépházba egy erős, ugyanakkor energiatakarékos hardvert kapunk, mellyel a átlagos felhasználóként egy egész napos utazás során is dolgozhatunk, filmezhetünk. A hűtés ugyan nagyobb terhelésen hangossá válik, de ezt a 970 grammos tömeg és az egész gazdag portkínálat feledteti. A microSD kártyaolvasónak külön örültünk, jól jön az például annak, aki valamilyen akciókamerával vagy hozzá hasonló eszközzel dolgozik. Ára 550 000 forint, ami nagyjából megfelel annak, amit hasonló felszereltségű notebooknál láthatunk, sőt, a szegmensben még az olcsóbbak közé is tartozik, de még így is tekintélyes összeg.
MSI Prestige 13 AI+ EVO A2VM notebook
Wombath
Az MSI Prestige 13 AI+ EVO A2VM notebookot az MSI hazai képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.