MIMO Edimax módra

Beállítás

Az Edimax MIMO routerének kezelőfelülete is a jól bevált gyakorlat szerint készült, bár itt-ott finomítottak rajta. A nyitóképen röviden elolvashatjuk, hogy mi található a felső négy kategóriában (gyorsbeállítás, általános beállítás, státusz információk és rendszereszközök).

A gyorsbeállítás teljesen szokványos. Pontos idővel, időszerverrel és dátummal indít. Ezután kiválaszthatjuk és konfigurálhatjuk internetkapcsolatunkat.

A bal oldali menü hét pontjában találjuk az összes beállítást. Az első, „System” részben újrakonfigurálhatjuk a pontos időt, megváltoztathatjuk a router belépési jelszavát – ez erősen javasolt lépés –, és távoli kezeléshez állíthatunk be IP címet és portot.

A WAN részt kicsit szétszórták, ugyanis mindenfajta internetes elérési mód külön bejegyzést kapott, pedig egy kiválasztós menüben a WAN menü indítóképén is megtalálhatóak. Ennek a részlegnek a legérdekesebb opciója a dinamikus domainnév-szolgáltató beállítása.

A következő, „LAN” részleg csak egy keretet kapott, de itt minden szükséges beállítás elvégezhető. Megadhatjuk az útválasztó IP címét és a DHCP kiszolgálót paraméterezhetjük.

A vezeték nélküli kapcsolatokat kezelő „Wireless” menüben akár ki is kapcsolhatjuk a rádiós egységet. Az Edimax BR-6216Mg router működik WDS módban is. A biztonsági kódolások arzenálja teljes, beállításuk nem okoz gondot; mindig csak az éppen aktív opciók jelennek meg.

A beállítási lehetőségek közül a „QoS” (Quality of Service) rész tetszett a legjobban. Itt forgalomszabályozási intézkedéseket tehetünk. A felfelé és lefelé biztosított sávszélességet is korlátozhatjuk, ráadásul mindezt IP címre vagy címtartományra és portokra lebontva tehetjük, sőt az adatfolyam típusa is megválasztható.

A „NAT” részen a legfontosabb, hogy van porttovábbítás és virtuális szervert is kijelölhetünk.

A tűzfalat nem aprózták el az Edimax szakemberei, csak ki- vagy bekapcsolni lehet.

A státuszinformációk között minden fontosabb adatról képet kaphatunk. Megnézhetjük az internetkapcsolat állapotát, az eszköz beállításait, van rendszer- és biztonsági napló, DHCP klienslista és egyszerűbb statisztika az adatforgalomról.

A rendszereszközök arzenálja a szokásos. Elmenthetünk többféle beállítást, visszahozhatjuk a gyári alapot, BIOS-t frissíthetünk vagy újraindíthatjuk a routert.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés