Hirdetés
Logitech Big Bang
Alapvetően mappaformátumú a Logitech Big Bang tokja is, ami szintén iPad Airhez, illetve iPad minihez készül. Nevéből sejteni lehet, hogy itt valami komoly dologról lehet szó, és így is van: ez a tok megfelel a MIL STD 810G katonai szabvány leejtési tesztjének. Ez annyit tesz, hogy pontosan 1,22 méteres magasságból minden élére, sarkára és lapjára történő, többszöri leejtést kell elviselnie károsodás nélkül a tesztalanynak (esetünkben a tokba illesztett tabletnek). A Logitechnél kicsit tovább is mentek, a teszteket sikerrel hajtották végre 1,4 méteres magasságból. Azért pont 1,4 méterről próbálkoztak, mert az álló ember általában ilyen magasan tartja a tabletet, vagyis rossz esetben innen fog majd leeseni.
Extra ellenállóképessége miatt a Logitech Big Bang meglehetősen vaskos, majdnem 16 milliméter vastag és 412 grammot nyom, tehát alig 60 grammal könnyebb az iPad Airnél, aminek a védelmére kitalálták. A vízlepergető felülettel bevont, szemcsés textúrájú, szürke színű külső burkolatban pár milliméter vastag, gumis hatású, áttetsző bölcsőt alakítottak ki a tabletnek, ezt pedig ütéselnyelő perem keretezi, illetve további ütéselnyelő betéteket tettek a kijelzőt védő részre.
Támasztónak ezúttal csupán a hajlékony hátsó részt, a bölcső peremét és a kijelzőt védő fedélen kialakított négy bevágást használhatjuk, de mindez az esetek többségében éppen elég variálhatóságot biztosít. Természetesen a Big Bang tokot is tökéletesen hozzáigazították az iPad Airhez, a gomboknak, csatlakozónak, hangszórónak és hátlapi kamerának is megvan a helye, és a mappa kinyitásával ébred, becsukásával elalszik a tablet.
Kézbe fogva a Big Bang tokot, kialakítását nagyon igényesnek éreztük, minőségi termék benyomását kelti. Beletéve a filigrán iPad Airt egy teljesen más, elpusztíthatatlannak tűnő készülék válik belőle. Becsukva a mappát párszor leejtettük a tablettel 1,2 méteres magasságból, a mutatvány meg sem kottyant neki. Baj egyedül csak akkor lehet, ha nyitott állapotban ejtjük rá valami kiálló, kemény tárgyra, mert egyenes felületen a vaskos keret még „arcra esés” ellen is véd.
A fröccsenő vizes dolgot inkább most sem próbáltuk ki, de az üres tok vízlepergető hatását tapasztaltuk. Negatívumként meg kell említeni, hogy a puha, de vastag anyag ellenére kicsit nehézkessé vált a tokban a tablet gombjainak kezelése. Sajnos a Logitech Big Bang sem lesz olcsó: az iPad Airhez való, nagyobb változat nagyjából 35 000 forintba, az iPad minihez tervezett pedig 28 000 forintba kerül. Persze, egy betört képernyő vagy sérült burkolat javítása sokkal drágább, ezért a Logitech Big Bang is tetszett címet kap tőlünk.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!