G440 egérpad és a kezelőprogram
Annak ellenére, hogy a Logitech az egyik legrégebbi egeres márka, és a játékosok piacán is jó ideje ott van, eddig nem készített gamer egéralátétet. Most viszont itt a szövet G240 és a műanyag G440, az utóbbit kaptuk meg tesztre. Klasszikus műanyagról a pad, amit nem díszítettek túl, csak a sarkában van egy kék G (mint gamer) logó. Alapterülete 340 x 280 mm, kellemesen vékony, 3 mm, de aljáról nem hiányzik a csúszásgátló gumiréteg.
Szoftveres téren túl sok újat nem hoztak a ma kipróbált egerek. Ugyanazzal a Logitech Gaming Software beállítóval jöttek, amit korábbi tesztünkben már alaposan kiveséztük, csak a gombok beállító része van az egyes modellekhez igazítva. Mindegyik billentyű programozható, lényegében akármit rájuk tehetünk az egyszerű leütéstől kezdve a különböző médialejátszó, böngészőkezelő és Windows gesztusokon át a komolyabb makrókig. A beállítások számítógépünk mellett az egér fedélzeti memóriájába is elmenthetőek, viszont ide – érthető módon – az alkalmazásindítások nem kerülnek be, hiszen azok minden számítógépen mások lehetnek.
Beállításban is van különbség a G302 és G303 között. Előbbi csak egy, utóbbi viszont három profilt tud tárolni fedélzeti memóriájában. Természetesen a fejlettebb érzékelő révén magasabb, akár 12 000 dpi-s felbontás is beállítható itt, míg a G302-ben meg kell elégednünk 4000 dpi-vel. Szintén az érzékelő miatti extra a G303 felület kalibrálása, amivel saját egéralátétünkhöz igazíthatjuk az egeret. És természetesen a világítás szakaszon is többet tud a háromszázhármas.
Beállítását tekintve a G402 a G302-höz van közelebb, persze több a gombja. Viszont itt is csak egy profil fér a fedélzeti memóriába, az érzékelő maximuma 4000 dpi, és mivel csak az egér hátán lévő G logó világít, a fényes opciók szerényebbek, bár mi abszolút beérnénk egyetlen kikapcsoló opcióval is.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!