Logitech G Pro X billentyűzet és egér tesztje

Megnéztük az e-sportolók által nagyon kedvelt egeret, a Superlight 2-t, illetve a vezeték nélküli TKL billentyűzetet.

Szoftver és tudás

A konfigurálás a Logitech G Hub szoftver segítségével végezhető el, a kezelőfelület továbbra is kellemes, illetve örömteli, hogy Windows mellett macOS-re is elérhető. A komolyabb analóg kapcsolós billentyűzetekhez képest a beállítási lehetőségek száma szerény: sokféle módon személyre lehet szabni a háttérvilágítást, lehet variálni a kiosztáson és a makrókon, illetve van egy játékos mód, aminél le lehet tiltani a nem használt gombokat, alapértelmezésben ilyen a Windows billentyű. És ezzel vége is a történetnek: ami azt illeti, még a háttérvilágítás erősségét sem lehet a szoftverből szabályozni, arra külön multimédiás gomb van, négy fokozattal. Ennél gyakorlatilag minden valamirevaló gyártó többet nyújt, a Wooting megoldása pedig egy csillagrombolónak hat ehhez a kissé fapados megoldáshoz képest.

Hirdetés

[+]

A mintavételezés 1000 Hz-es, az eszköz vezetékes és vezeték nélküli módban is képes működni, ez utóbbi lehet 2,4 GHz-es rádiós vagy Bluetooth is. Ez utóbbi játékhoz nem feltétlenül ajánlott, a vezetékes és a rádiós között viszont nem éreztünk különbséget. Az üzemidő legfeljebb 50 óra, ami elég karcsú teljesítmény annak fényében, hogy az általunk korábban tesztelt analóg Keychron Q1 HE 100 órát tud kikapcsolt háttérvilágítással, a Corsair K65 Plus gyári adata pedig 266 óra.


[+]

A billentyűzet késleltetése rendkívül alacsony, a piacvezető Wooting szintjét nem éri el, de nagyon közel van hozzá, az 1-2 ezredmásodperces különbség játék közben valószínűleg senkinek nem fog feltűnni. Gamelésnél amúgy semmilyen problémát nem tapasztaltunk, a billentyűket kellően könnyű lenyomni; pár évvel ezelőtt talán még lelkesek is lettünk volna ezen teljesítmény kapcsán, a mai mezőny ismeretében viszont a Logitech megoldása legfeljebb közepesnek nevezhető.

A switchek nincsenek túl stabilan a helyükön, illetve ők maguk sem azok, a gombok némileg lötyögnek, ugyanez elmondható a nagyobb méretű, stabilizátoros billentyűkről is. A hangzás nekünk nagyon nem jött be, a kenés hiányában rendkívül műanyagos az egész, ráadásul hangosabb is az ideálisnál, egy kisebb lakásban véleményünk szerint ez már a családtagokat zavaró szint. A gépelési élmény a hangokat leszámítva kellemes volt a barna kapcsolós modellen, ez nyilván pozitívum, de egy játékosoknak tervezett billentyűzetnél mindenképp kevés.


[+]

A Logitech G Pro X TKL egy nagyon szép és korrekt minőségű billentyűzet, de érzésünk szerint egy korábbi időszak gyermeke. Egy olyané, ahol egy mutatós külsővel és jó hangos switchekkel el lehetett drága billentyűzeteket is adni; szerencsére ma már nem ez a korszak van, úgyhogy a nem előkent, lötyögős kapcsolókkal és nem túl erős stabilizátorokkal szerelt, harmatos üzemidővel rendelkező, nagyjából 80 000 forintos klaviatúrát igazából nem tudjuk kifejezetten ajánlani, ennyiért ugyanis be lehet szerezni a teljesen fémházas, analóg kapcsolós, sokkal összetettebb szoftverrel rendelkező, hangélményben fényévekkel kellemesebb Keychron Q1 HE-t is.

A Logitech G Pro X Superlight 2 egérről viszont nagyon pozitív a véleményünk, ezt bárkinek merjük ajánlani, mert szerintünk a piac egyik legjobb megoldása. Komoly konkurense viszont a közvetlen elődje, úgyhogy vásárlás előtt érdemes végiggondolni, hogy szükségünk van-e a magasabb mintavételezésre, a 70 helyett 95 órás üzemidőre, illetve a Type-C USB csatlakozóra; ha nem, akkor a Superlight első kiadásával is boldogok leszünk, de természetesen az aktuális modellel sem lövünk mellé.


Logitech G Pro X Superlight 2 egér

Bocha

A Logitech G Pro X Superlight 2 egeret és a Logitech G Pro X TKL billentyűzetet a gyártó hazai képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

  • SCUF Valor Pro kontroller teszt

    Hall-szenzor? Pipa. Állítható funkciójú hátsó gombok? Csekk. Garantált győzelem minden meccsen? Na jó, mindent azért nem végezhet el a kontroller helyettünk – de a Valor Pro így is sokra képes.

Előzmények

Hirdetés