Hirdetés

Xboom Go: az LG idei hordozható hangszórócsaládja

Rögtön hármat is kipróbáltunk: íme az Xboom Go PL2, PL5 és PL7!

Hangminőség

LG Xboom Go PL2

Nem túl meglepő módon a család Benjáminja produkálta a legvisszafogottabb teljesítményt, legalábbis, ami a hangminőséget illeti – az egy darab 5 wattos hangsugárzó nem képes csodákra. A basszusokkal elég szűkmarkúan bánik, a részleteket hajlamos elkenni, és egyfajta fátyolosság is érzékelhető, tehát a tisztaság sem tökéletes, a megszólalás pedig steril. De ez ebben az ultrakompakt ligában azért általánosnak tekinthető, és az is igaz, hogy durva hibákat, zajosodást például nem tapasztaltunk.


[+]

A hangerő egy kisebb szobához vagy irodához elég, de azért a fülünket nem fogja letépni. Mindenesetre a legtöbb, hasonlóan kicsi vetélytársánál jobb megszólalást produkál, egy átlag notebook hangrendszerét még így is simán laposra veri. Egyszerűbb játékra vagy videózásra bőven megteszi, de odafigyelős zenehallgatásra azért annyira nem erőltetnénk.

Hirdetés

LG Xboom Go PL5

A kétcsatornás, passzív basszussugárzókkal felvértezett, 20 wattos névleges kimeneti teljesítményt produkáló nagyobb tesó lényegesen jobb megszólalásra képes. A mélyek sokkal erősebben dörrennek meg, a végeredmény organikusabb, élettel telibb. Némi aránytalanság azért még itt is felfedezhető, hiszen az eszköz néha hajlamos a magasakat előtérbe helyezni. Kár, hogy az equalizer hiányzik (ahogy a család többi tagjából is).


[+]

A tisztasággal is akadnak kisebb problémák, de durva hanghibákat nem tapasztaltunk. A hangerő megfelelő, egy nagyobb szobát is képes megtölteni hangokkal, viszont egy nagyobb társasághoz, bulihoz már kevés lehet. Filmezésre, játékra és zenehallgatásra is alkalmas, persze egy rendes hangprojektorral vagy pláne egy több komponensből álló rendszerrel nem veheti fel a versenyt – igaz, nem is arra szánták.

LG Xboom Go PL7

Ez is egy kétcsatornás, passzív basszussugárzókkal megtámogatott modell, akárcsak középső testvére. A hang minőségét tekintve gyakorlatilag ugyanazt lehet elmondani róla, tehát a mélyek is érzékelhetőek, kisebb hibák vannak, de ezek egyáltalán nem zavaróak, komoly bakik pedig nincsenek.  Csakhogy itt a teljesítmény 50 százalékkal nagyobb, a 30 watt pedig már kisebb buliba vagy kerti partira is elég lehet.

Vélemény

Az új dizájnvonal merész lépés volt a tavalyi ipari formák után, de nekünk tetszik a végeredmény. És az is igaz, hogy az új modellek lényegesen könnyebben, komfortosabban hordozhatóak, mint elődeik, szerintünk abszolút jó irányba fordult a dél-koreai cég. A kezelés rendben van, a mobilos app is jól használható. Az akkumulátor üzemidő a PL2 esetében elfogadható, a többinél pedig jó.


[+]

A Dual és Multi funkciónak is van értelme, ez jól is működött a két nagyobb modell esetében, úgyhogy egyértelműen hozzáadott értéket jelent. A legfontosabb, a hangminőség terén is a jobbak közé tartoznak az LG új mobil hangeszközei, főleg a PL5 és a PL7, de igazából a legkisebbe sem lehet nagyon belekötni, hiszen durva hanghibák itt sincsenek, és a maga szintjén a jobbak közé tartozik.

Az LG Xboom Go PL2 15 000 forintért vihető haza, a PL5 28 000, a PL7 pedig 50 000 forintot kóstál. Azt nem mondjuk, hogy nincs ezeknél olcsóbb, hordozható Bluetooth hangszóró a piacon, ám az is tény, hogy ezek az összegek megfelelnek a tudásuknak, így nem mondanánk túlárazottnak őket.


LG XBoom Go PL2, PL5 és PL7

elefant

Az LG XBoom Go BT hangszórókat az LG magyarországi képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.

Hirdetés

Új korszak a hálózati adattárolásban – Bemutatkozik a Synology DS925+

PR Ez a sorozat új mércét állít fel a hálózati adattárolásban: nagyobb teljesítmény, szorosabb ökoszisztéma-integráció és vállalati szintű megbízhatóság – mindezt kompakt méretben.

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények