Felsőkategória elérhető áron: LG 47LA740S 3D tv

Kezelés hagyományos távirányító nélkül

Az LG úgy döntött, hogy 2013-ban néhány tévéjéhez már nem mellékel hagyományos távvezérlőt, hanem csak és kizárólag az exkluzív, mozgásalapú vezérlésre épülő, egyedi kialakítású Magic Remote-ot pakolja a dobozba. Ennek különlegessége, hogy a megszokott gombok jó része hiányzik róla, így a csatorna- és hangerőváltáson kívül csak a 3D lejátszás és a hangalapú keresés kapcsolható be vele, illetve innen lehet belépni a smart rendszerbe is, ahonnan már elérhető az összes beállítás és funkció.

A képernyőn felbukkanó egérkurzorhoz hasonló nyíl pedig az eszköz mozgatásával irányítható, tehát a Magic Remote olyan, mint egy varázspálca. Egy darabig nagyon hiányzott a tradicionális távirányító, de körülbelül egy nap után már egész jól bele lehet jönni a Magic Remote használatába. Ettől még tény és való, hogy bizonyos szolgáltatások, paraméterek elérése nehézkesebb így, mintha csak egy gombot kéne megnyomni a távvezérlőn. A tévé egyébként vezérelhető iOS vagy Android alapú mobil eszközről is egy ingyenesen letölthető alkalmazás segítségével. Ez olykor egész hasznos lehet, például ha be kell gépelni valamit, ám a legtöbb funkciónál jobb a fizikai valójában is létező távirányító mellett maradni. Mindenesetre akkor igencsak jól jöhet ez a lehetőség, ha a távirányító elvész vagy kimerül benne az elem. A tévé támogatja az USB porton keresztül csatlakoztatott klaviatúra és egér használatát, amely az egyes netes alkalmazások futtatásánál vagy böngészésnél aranyat érhet.

Hirdetés

Menük

Bár az LG 2014 elején már bemutatta új, webOS-alapú okostévérendszerét, ez a készülék még a 2013-as smart platformot használja. Ennek legfontosabb tulajdonsága, hogy az összes paraméter, funkció egyetlen központi menüből érhető el, ami a hagyományos távvezérlő hiányában megkerülhetetlen. Az egész olyan, mint egy közlekedési csomópont, ahova befutnak a különféle típusú járatok, csakhogy ez esetben nem a vonatra, metróra, trolibuszra vagy repülőre lehet felszállni, hanem innen nyílik kapu a netes alkalmazásokra, a böngészőre, a médialejátszóra, a 3D világra, innen lehet kinyitni a kislexikont, a digitális tévéújságot, lehet beprogramozni az időzített felvételt vagy módosítani a kép-, hang-, hálózati és rendszerbeállításokon.

A készülék magyarul is kommunikál, és az eligazodást a kicsi, színes ikonok is elősegítik. A kijelzőt nagy ablakok uralják, és a felhasználónak módja van arra, hogy ezek közül egybe összeválogassa a számára legfontosabb, legszimpatikusabb funkciókat. Ráadásul mivel létrehozhatóak külön felhasználói fiókok, így a készülék az ilyen személyes ablakok elmentésére is képes, és természetesen ezeket automatikusan be is tölti bejelentkezés után.


Ezenkívül előhívható még egy gyorsmenü is, ahonnan azonnal hozzáférhetünk a legfontosabb kép- és hangbeállításokhoz, valamint itt lehet válogatni az esetleges hangsávok, illetve feliratok közül, persze csak akkor, ha egyáltalán léteznek ilyenek. A rendszerbeállítások kezeléséhez megtartották az évekkel ezelőtt bevezetett rendszert, csak a külsejét igazították egy cseppet a modern idők elvárásaihoz. A menüpontok, paraméterek elhelyezése logikus, a struktúra kellően sekély, így pikk-pakk megtalálhatóak a kívánt kép-, hang-, hálózati és egyéb funkciók, paraméterek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés