Kezelés, extrák, értékelés
A menürendszerben való navigáláshoz a képernyő alján lévő, kisméretű joystickot kell használni. A grafikus kezelőfelület sajnos magyar nyelven nem kommunikál, viszont a struktúra kellően sekély, felépítése pedig logikus, így kezelése valószínűleg senkinek nem fog problémát okozni.
Emellett elérhető a gyártó OnScreen Control névre hallgató szoftvere, amelynek révén jó néhány beállítás, azaz például a kontraszt vagy a fényerő mértéke PC-n keresztül, azaz egérrel módosítható. Az OSC arra is képes, hogy darabokra szabdalja vele a felhasználó a képernyőt, és így a nyitott ablakban futó alkalmazásokat automatikusan külön képernyőrészekre pakolja.
Hirdetés
A vállalat gamer monitorainál megismert célkereszt innen most hiányzik, azonban nem maradunk extrák nélkül. Ilyen például az automatikus környezetifény-érzékelő, amelynek bekapcsolása után az elektronika magától módosítja a fényerőt. Ennél egy fokkal hasznosabb a beépített hangrendszer, amely két 10 wattos beépített hangszóróból áll, melyek a megszokottnál egy fokkal jobb, dinamikusabb megszólalást produkálnak, de azért egy dedikált külső audioeszközzel még így sem vehetik fel a versenyt.
További hasznosnak tűnő funkció, hogy elméletileg láncba kapcsolható a monitor a DisplayPort és Thunderbolt portok segítségével, így két monitor is csatlakoztatható egy PC-hez vagy laptophoz, amivel papíron tényleg elég ütős kis munkaállomás hozható létre. Ezt plusz monitor híján nem volt módunk kipróbálni, hogy a valóságban működik-e.
Értékelés
A bevezetőben említettük, hogy nagyok voltak az elvárásaink az LG 40WP95C-W-vel kapcsolatban, és végül nem is okozott csalódást. A kezelés teljesen rendben van, a grafikus kezelőfelület átlátható, és az is remek, hogy szoftveresen is módosíthatóak az egyes beállítások. Az extrák hasznosnak tűnnek, hozzáadott értéket jelentenek.
A beépített hangrendszer meglepően jó megszólalást produkál más monitorokhoz képest, legtöbb vetálytársáénál lényegesen jobban teljesít. A kép minőségével is alapvetően elégedettek voltunk, hiszen a felbontás kiemelkedő, a színpontosság és a színtérlefedettség is kiemelkedő. A HDR támogatásnak a viszonylag alacsony maximális fényerő mellett nem láttuk sok értelmét, az input lag elfogadható, a válaszidő és a képfrissítési ráta miatt viszont azt mondanánk, hogy játékra nem ez az ideális választás.
Dizájn terén nem kapunk sok újdonságot, de igazából ezzel nincs probéma, a monitor teljesen jól néz ki, egyáltalán nem tűnik ki ódivatúnak, és a hatalmas, ívelt kijelző külön díszítőelemek nélkül is magára rántja a tekintetet. Tényleg egy szuper monitort ismertünk meg az LG 40WP95C-W személyében, de ez (sajnos) az árán is meglátszik: 650 000 forintot kérnek el érte, ami bárhogy nézzük, igen magas, viszont az is igaz, hogy tudása sem átlagos.
LG 40WP95C-W monitor
elefant
Az LG 40WP95C-W monitort az LG magyarországi képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.