Lézeregér és minimouse

Laser Mouse 6000

A Microsoft konkurenseitől kissé lemaradva – csak idén augusztusban – rukkolt elő első lézeres egereivel, ezeknek egyike volt a Laser Mouse 6000, mely nemcsak belső értékeit tekintve új, de külsejében sem feltétlenül passzol az eddigi „microsoftos” vonulatba.


[+]

A sötétszürke színben pompázó egér bevallottan játékosoknak készült, jóllehet erre a külsőt szemlélve viszonylag kevés ismertetőjegy utal. Az egér egybefüggő, fényes műanyag hátsó borítást kapott, melynek felső harmadába ágyazódik az átlátszó-világosszürke görgetőkerék.


[+]

Ez a görgető szakít az eddigi Microsoft-hagyományokkal, így a Laser Mouse 6000 nem tilt-wheel-es, azaz ez az egér nem támogatja az oldalirányú scrollozást, de legyen ez a termetes excel-táblákkal bíbelődők baja, a játékosoknak aligha fog ez a funkció hiányozni. Az új görgő pont ez utóbbi felhasználói csoportnak tartogat egy kellemes meglepetést; a görgetőkerék a gamerek legnagyobb örömére racsnis mechanikát kapott, így a fegyverváltások, illetve más, a görgetéshez rendelt funkciók ezáltal pontosabbá válhatnak.


[+]

A Laser Mouse 6000 mindkét oldalán elhelyezett a gyártó egy-egy funkciógombot, melyek – akárcsak a többi három gomb – külön programozhatók a mellékelt IntelliPoint szoftverrel. Viszonylag kevés olyan egérrel találkozni, amelynek a jobb oldala is tartogat valamilyen funkciógombot, ennek okára nem volt nehéz rájönnünk a Microrosoft mutatóeszközének próbája során: a jobb oldali gomb igazán egyik ujjnak sem esik kézre, a rendszeres nyomkodás még a gyűrűs ujj használata esetén is kissé kitekert, kényelmetlen kézpozíciót feltételez.

Hirdetés

A jobb oldalsó gomb így egyedül a balkezeseknek jöhet jól, akik így egy teljes mértékben szimmetrikus egeret használhatnak. Ami az ergonómiát illeti, a szimmetrikus egerek soha nem tartoztak a legkényelmesebb eszközök közé – lévén kezünk sem szimmetrikus –, a Laser Mouse 6000 azonban ennek ellenére egyáltalán nem bizonyult kényelmetlennek. Az egér anyagminősége szokás szerint kitűnő, bár a fényes műanyag felület aligha fogja belopni magát az izzadósabb tenyerű játékosok szívébe. Az oldalsó műanyagelem sajnos nem kapott az Intellimouse Explorereknél is alkalmazott puha anyagú borítást, így nem „tapad” úgy a kézbe, mint a nagyobbik testvér, de ennek nem tapasztaltuk érzékelhető hátrányát.


[+]

Ami az optikát illeti, ez az egér tehát már lézerletapogatást használ, mely 1000 dpi-s felbontást nyújt, és másodpercenként 6000-szer fényképezi le az egér alatti felületet. Az adatok egy, a játékos egereknél már megszokott vékony USB-kábelen jutnak el a számítógépbe, ahol az USB kapuk windows operációs rendszerek alatti hivatalos, 125 Hz-es mintavételi frekvenciáján történik az adatfeldolgozás. Noha egyes játékosoknak fejlesztett egerek képesek akár jelentős mértékben is túlszárnyalni ezt az értéket, úgy gondoljuk, a játékos bizonyos szint felett ettől jó eséllyel kicsit sem lesz eredményesebb egy összecsapásban.

Az egérhez az IntelliPoint szoftver legújabb változatát mellékelik, amelyet mindenkinek ajánlott feltelepíteni, ugyanis csak ezzel lehet kihasználni az újdonságnak számító nagyítófunkciót, vagy a precision booster névre keresztelt eljárást, amellyel az egérmutató lassítható le különböző, előre beállított mértékben. Ez az opció bármelyik gombra beprogramozható, és vagy folyamatos nyomva tartásra aktivizálódik, vagy adott gombnyomásra ki-be kapcsolható, ha ez jobban megfelel a felhasználó igényeinek.

Összességében ismételten csak fejet kell hajtanunk a szoftveróriás hardvere előtt; a gyártónak sikerült egy ízig-vérig játékos egeret alkotnia, mely szerénységével példát mutat a konkurenciának, ugyanakkor a belső értékeket, illetve a minőséget tekintve korántsem marad szégyenben. Nem tud ugyan 1600 dpi-s felbontást, az 1000 Hz-es mintavétel egyenesen tabu, nem lehet súlyokat pakolgatni bele, vagy a firmware-t frissíteni, cserébe viszont kevesebb, mint feleannyiba – 7800 forintba – kerül, mint az aktuális csúcsegerek, legfontosabb feladatát tekintve azonban kevés híján olyan jól teljesít, mint azok. Mindezek alapján bátran kijelenthető, hogy a Microsoft Laser Mouse 6000-nek nincs párja a piacon, ajánljuk minden játékos kedvű felhasználónak, aki olcsó, de jó lézeres egeret szeretne magáénak tudni.

Ami tetszett:

  • precíz optika,
  • balkezeseknek ideális,
  • 3 év garancia,
  • jól használható funkciók (nagyítás, precision booster),
  • viszonylag olcsó.

Ami nem tetszett:

  • -
Microsoft Laser Mouse 6000

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények