Hirdetés

Lancool II Mesh C ház: tényleg az egyik legjobb?

A Lian Li által tervezett Lancool II sokak szerint az egyik legjobb ház a piacon. Ennek szellőzésre kihegyezett változatát próbáltuk most ki.

Bevezető, külső

A Lancool márka a Lian Li égisze alá tartozik, és azért hozták létre még 2009-ben, hogy olcsóbb, nem kizárólag alumíniumból (és mondjuk edzett üvegből) álló gépházakkal is megjelenhessenek a piacon. Az eltelt évek alatt több kiváló házat is piacra dobtak, ezek közül talán a legsikeresebb a Lancool II, mely több változatban is kapható. Ilyen az a Mesh C is, melyről tesztünk szól, és amelyet elsősorban a szellőzésre hegyeztek ki, ezért teljes előlapja hálós burkolatot kapott, de szellőzőrácsból készül bal oldalának alsó része is, melyen keresztül a VGA-ra juttathatunk folyamatosan friss levegőt (a „sima” Lancool II itt csak egy kisebb szellőzőnyílást ad). A C jelzés ezúttal pedig a Type-C konnektor meglétére, és nem a kompakt méretre utal, tesztalanyunk ugyanis akár E-ATX alaplapok fogadására is képes.

Dizájn

A Lancool II Mesh C-ről valóban nehéz megmondani, hogy a Lian Li műhelyéből származik, hiszen acél, edzett üveg és műanyag burkolja – ezek azonban egy összeszedett, nem túldíszített dizájnban állnak össze. Az előlap, ahogy már említettük, teljes egészében hálós burkolatot kapott, melyen áttetszik a gyárilag mellékelt és előre beszerelt két darab 14 cm-es ventilátor (a ház megvásárolható ARGB-s légkavarókkal is). Egy harmadik szélgép hátra került, ez 12 cm-es. Az előlap kapcsán megjegyeznénk, hogy a képeken is látható, szilárd fémhálón kívül egyéb szűrés nincs, fokozottan szöszös, poros környezetben tehát viszonylag sokat kell majd belül takarítanunk a gépet.


[+]

A 494 mm magas, 229 mm mély széles és 478 mm mély ház felső részén elöl a kezelőszerveket és a csatlakozókat találjuk: egy bekapcsoló és egy reset gomb (plusz pont, hogy erre is gondoltak), egy kombójack, két Type-A és egy Type-C konnektor, valamint a ventilátorvezérlő kapcsolója kapott itt helyet. Az utóbbi négy fokozatot kínál: alacsony, közepes és magas fordulatszám mellett lehetséges az alaplapi vezérésnek is átadni a terepet, ebben az esetben a mellékelt hattcsatornás hub a PWM jelet osztja szét a csatlakoztatott légkavarók felé. Az USB portok kapcsán is elégedettek lehetünk, mert a Type-A és Type-C konnektorok egyaránt az USB 3.1 szabványnak megfelelő bekötést kapták.


[+]

Fent hátrafelé haladva egy széles, az elvárásoknak megfelelően mágnesesen rögzített hálós betétet látunk, mely természetesen egy újabb szellőzős részt takar. Itt két 12 vagy 14 cm-es ventilátor helyezhető el, de egy 240 mm-es radiátor is elfér, hiszen a rögzítőpontokat a középvonalhoz képest annyival tolták el balra, hogy még a magasabb memóriamodulok és VRM hűtések sem lesznek útban.


[+]

Áttérve a gép hátsó felére, itt kevesebb az érdekesség: a már említett 12 cm-es ventilátor mellett hét bővítőkártyahely sorakozik. Alul a széles lábakon túl egy hátrafelé kihúzható, így könnyen tisztítható szűrővel védett szellőzőnyílást láthatunk, mely a tápegység hűtésében jut szerephez.


[+]

Utoljára hagytuk a gépház oldalait, melyek mind bal, mind a jobb oldalon két részből állnak. Mind a négy elem zsanérokon fordul és mágnesesen záródik – csavaros zárásra egyáltalán nincs lehetőség, ezt kicsit sajnáljuk, különösen jobb oldalon lent, ahol így a kábelek elrejtéséről úgy kell gondoskodni, hogy azok ne nyomhassák ki ezt a kis ajtót. Az edzett üvegből készült felső részeket kinyitásuk után felfelé le is akaszthatjuk a zsanérokról, így könnyebb a szerelés.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés