Komoly és vicces webkamerák

Beállítás

Először a Look 1320-hoz mellékelt vezérlőszoftvert telepítettük fel. Titkon bíztunk benne, hogy a szintén 1,3 megapixeles érzékelővel szerelt 1322AF-hez is jó lesz, és nem kellett csalódnunk. A kissé gyermeteg felépítésű szoftverben megvan minden lényeges. Három részre bomlik, állóképesre, videósra és mozgásérzékelősre. Az elsőben képeket és képsorozatokat készíthetünk, melyek jobbra meg is jelennek a felületen, és azonnal el is küldhetjük őket e-mailben. Alul található az aktuális kamerát kiválasztó, felbontásmódosító, beállításokat előhívó és a szokatlan kilépő gomb.

Kevesebb lehetőségünk van a videós részen. Itt már a képesnél jobban hiányoltuk, hogy nem lehet állítani a rögzítés formátumát, tömörítését. A mozgásérzékelős, felügyeleti részen beállíthatunk egy küszöbértéket, melynél nagyobb mozgást érzékelve a szoftver hanggal vagy mailban értesít. Sportnak is elég jó, ha a minimális érzékenységnél pusztán ugrálással próbálunk riasztást kicsikarni, de finomabbra állítva minden apró mozdulatot észrevesz. Egyedül azt hiányoltuk, hogy a megfigyelt területen nem lehet megfigyelési zónákat létrehozni (például hogy a szobára állított kamera csak az ajtót figyelje).

Nagyon sokrétű beállítási lehetőséget kaptunk a Look 1320-hoz, amelyet bármilyen látási és fényviszonyokhoz hozzá lehet igazítani. Szerencsére a függőleges és vízszintes tengely szerinti tükrözés sem maradt ki. Maximálisnál kisebbre állított felbontásokkal lehetőségünk van zoomolásra és a kép egy kiválasztott részére koncentrálásra.

Külön fület szenteltek a speciális hatásoknak, melyek vagy az érzékelt pixeleket manipulálják (elmosás, élkiemelés, invertálás stb.), vagy keretek képre helyezésével operálnak. Egyszerűbbek, mint a Creative vagy a Logitech animált és arcfelismerő viccei, de természetesen a Genius eszközei is kezelik külső fejlesztők csillogó-villogó trükkjeit.

Igaz, hogy felismerte, sőt teljesen azonos szoftvere van a Look 1322AF-nek is, a beállítási lehetőségei mégis szegényesebbek. Legjobban a tükrözés hiányát sajnáltuk, egyébként a fényviszonyokhoz igazítás ennél a modellnél sem volt nehéz. Szerencsére az automata fókusz kikapcsolható, és szoftverből is állítható a kép élessége. A beállítások listáján látszik, hogy komolyabb hardvert is ki tudna szolgálni.

Egyszerűbb kezelő jár a kisebb, 0,3 megapixeles Geniusokhoz. A Look 312P kutyához tartozóban nem volt automatikus megjelenítése a rögzített anyagnak, emellett többször is lefagyott. A focilabdához stílszerűen focis felület járt, amivel viszont nem kelt életre egyik kamera sem. Végül úgy döntöttünk – és ezt a felhasználóknak is melegen ajánljuk –, hogy feltelepítettük az 1,3 és 0,3 megapixeles kamerák meghajtója mellé a nagyobb felbontásúak szoftverét, amely kezelte a kicsiket is, sőt több beállítási lehetőséget adott hozzájuk.

A focilabdánál majdnem olyan komplex menüt kaptunk, mint a Look 1320-nál, volt rajta tükrözés, sőt a mikrofon érzékenységét is módosíthattuk. A kutyusnál is bőségesek voltak az opciók, itt valamiért külön részre került a videó fényerejének és élességének állítása.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés