Hirdetés

Isteni házak

Hirdetés

Triton - belső

A Triton oldalfalán a felső szellőzőnyílás a processzor magasságában van, így nem csoda, hogy légterelőt raktak bele. Nagyobb, jellemzően az alaplappal párhuzamosan szellőző processzorhűtőt használva kénytelenek leszünk eltávolítani.

A belsőre pillantva az az érzésünk támadt, hogy ezzel a látvánnyal már találkoztunk valahol. Bizony, a Triton belseje nagyon hasonlít a Cooler Master Mystique 631 kialakításához, ami alumínium alapanyaga és a vízhűtéses előkészítés miatt a Gigabyte ház közvetlen konkurense.

A Triton és a Mystique közötti különbség a részletekben rejlik. A Gigabyte-nak eggyel több 5,25 hüvelykes meghajtóhelye van, amit a merevlemezhelyek sínylettek meg, hiszen legfeljebb három adattárat építhetünk be a 90 fokkal elfordított keretbe. Szükség esetén a fölötte lévő, elölről tölthető állásokat is felhasználhatjuk. A szellőzést mindkét háznál két-két 12 centiméteres ventilátor oldja meg, a szokásos, elöl be, hátul ki képlet szerint.


Cooler Master Mystique 631 – nagyon hasonló

A Triton kábelei megfelelően hosszúak. A FireWire köteg végén kétféle csatlakozót találtunk. Bár két ventilátor van a házban, csak egy csatlakozó tartozik hozzájuk, mely szerencsére háromtűs, alaplapra – vagy szabályzópanelre – köthető.

Már kívülről is látszott, hogy a hátsó ventilátornak speciális rögzítése van. A 12 centiméteres szellőztetőt műanyag rudacskák tartják, melyek tövénél puha korongok is vannak. Kioldásukhoz hátulról kell kihúzni a hossztengelyükön végigfutó középső merevítőjüket. A kábelezését is nagyon okosan oldották meg. A ventilátornak csak egy rövidke vezetéke van, ami a házban elhelyezett huzalok csatlakozójára köthető.

A Triton szellőztetői, a Gigabyte többi ilyen termékéhez hasonlóan, az Everflow-tól érkeztek. A kilenclapátos kialakítás legjobban a GlacialTech kiváló SilentBlade ventilátoraihoz hasonlítható, melyeket szintén az Everflow gyárt. A 0,20 amperes motor az Everflow adatai szerint percenként 2000-es fordulaton jár, ami házszellőztetéshez kicsit sok.

Az előlapot segédeszköz nélkül el tudtuk távolítani, ami alumíniumnál meglehetősen furcsa lenne. Ahogyan a Cooler Master Mystique-nél, itt sem beszélhetünk teljesen könnyűfémből készített frontról. A fémlemez műanyag vázon pihen, melynek előállítási költsége sokkal alacsonyabb. A borítás mögött ismét méhsejtes szellőzőrostélyt találtunk, és a meghajtók takarólemezei is lyukacsosak. Az előlapi gombokat úgy alakították ki, hogy a frontpanelt nem tartják vezetékek.

Az előlap leszerelése bizony gyakori feladat lehet, ugyanis aljában kiszedhető porszűrő van, amit időnként illik kitakarítani.

A használaton kívüli meghajtóhelyeket alumíniumlapok takarják, melyek sokkal precízebben illeszkednek, mint a műanyagok, nem lötyögnek. Be- és kiszerelésük is elegánsabb a műanyagokénál, bár a művelethez le kell venni az előlapot.

Szereléskor nem volt különösebb gondunk, csak a hosszú videokártya és az alaplap merevlemez-csatlakozója környékén volt egy kis tolongás, amit legegyszerűbben SATA adattárak használatával lehet elkerülni. A két legfelső 5,25 colos meghajtóhely az alaplap vonala fölött van, a hosszabb merevlemezkeretek is kényelmesen elférek bennük.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • DTK házak jó áron

    A DTK hagyományosan jó ár/érték arányt mutató házai közül vizsgáltunk meg kettőt, egy mini és egy midi tornyot.

  • Misztikus alumíniumház

    A Cooler Master új, alumíniumból készült Mystique házsorozatának első tagját, a vízhűtésre is felkészített 631-est teszteltük.

  • Asus házak a mindennapokra

    Nem mindenki költhet tízezreket házra és tápra. Az olcsóbb megoldások között vannak jók és rosszak is. Ma az Asus gazdaságos közepes és mini tornyai méretnek meg.

  • Friss ötletek a New Solution házsorozatban

    Az Antec a minőség és az elegancia mellett az árcédulát is szem előtt tartotta.