Hirdetés
Eszköztár – Takarítás IV.
Eszköztár – Takarítás IV.
Eszköztár – Takarítás – Disk Cleaner
A lemeztisztító is kedveskedik egy nagyon fontos opcióval, ez a biztonságos mód használata. Igaz, hogy az ingyenes megoldások is elég körültekintőek ma már általában – no és ne feledkezzünk meg a Windows nyújtotta szolgáltatásokról sem, mint amilyen a például a Windows biztonsági mentés vagy a rendszer-helyreállítás – az IObit megoldása azonban tartalmaz egy olyan listát, melyben ott vannak a Windows működése szempontjából elengedhetetlenül fontos állományok és könyvtárak listája, így ha ez a lehetőség be van kapcsolva – és gyárilag be van –, akkor nem érhet minket kellemetlen meglepetés.
Leginkább a rendszerpartíciót érdemes tisztogatni, hiszen ma már általában ez a legkisebb méretű partíció. Régen persze nem így volt, a 90-es években vagy a 2000-es évek legelején, amikor az átlagfelhasználó még csak pár száz MB-os vagy pár GB-os merevlemezt birtokolt, a particionálás igencsak ritkának számított. Az egész merevlemez egy partíció volt, és azon volt minden. Ezeknek az időknek szerencsére már vége.
A folyamat rövid időt rabol csak el, SSD-n pedig tényleg pillanatok kérdése.
Részletes táblázatban kategorizálva találjuk meg a vizsgálat eredményét.
Hogyan távolítsa el a szükségtelen fájlokat?
Az IObit ez után is igen óvatos. Elsőként az ajánlja, hogy a szükségtelen állományok kerüljenek a lomtárba. Egy időben nálam a lomtár le volt tiltva, de már évek óta nem tiltom le. Igaz, általában SHIFT+DEL-el törlök Explorerrel, de azért nem tiltom le :-)
Eltávolítás és áthelyezés folyamatban...
Ha tehát a lomtár nincs letiltva, és az első opcióval élünk, akkor az eltávolítás azt jelenti, hogy az állományok az eredeti helyükről el lesznek mozgatva a lomtárba. Amennyiben valami olyan kerülne törlésre, ami a Windows működése szempontjából ugyan nem releváns, de számunkra mégis fontos, még mindig könnyen visszaállíthatjuk. Ilyen lehet például egy dokumentum, amin sokat dolgoztunk.
A folyamat végén az állományok számát és a törölt adatmennyiséget – azaz a felszabadított adatmennyiséget tekinthetjük meg. Ha a lomtárba helyeztük az állományokat, akkor egészen addig, ameddig azok ott vannak, adatmennyiség a rendszerpartíción nem szabadul fel.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!